tisková zpráva

Tiskové zprávy společností a agentur související s náplní webu Maxiorel.cz jsme zveřejňovali pod tímto fiktivním autorem. Máte-li zájem o podobnou spolupráci, ozvěte se.

Články autora

Drupal spouští nejnovější verzi svého CMS, který již nyní pohání TOP organizace světa

PORTLAND, Ore. a Česká Republika, 3. červen 2020​—​Drupal​, nejsilnější enterprise systém s otevřeným kódem pro správu obsahu, spouští své nejnovější a nejrozsáhlejší vylepšení. Drupal 9 poskytuje nástroje k tvorbě úžasných digitálních zážitků pro marketéry, designéry a vývojáře od návrhu po spuštění.

Microsoft uvádí Silverlight 2 – platformu pro tvorbu dynamického on-line obsahu

Nová verze zdarma dostupné technologie Silverlight rozšiřuje podporu multimédií a možnosti využití otevřených vývojových nástrojů pro operační systémy Linux a Mac. Praha, 14. říjen, 2008 Microsoft dnes zpřístupnil novou verzi platformy Silverlight, jedno z nejpokročilejších dostupných řešení pro tvorbu a distribuci multimediálních dynamických aplikací prostřednictvím webového prohlížeče. Silverlight 2 přináší celou řadu nových funkcí a nástrojů, které vývojářům a tvůrcům obsahu umožňují spolupracovat a nabízet uživatelům internetu ještě zajímavější a bezpečnější aplikace a zážitky. Microsoft také oznámil záměr rozšířit podporu open source komunity prostřednictvím pokročilých vývojových funkcí pro technologii Silverlight v integrovaném vývojovém prostředí Eclipse a uvolněním nové sady ovládacích prvků  Silverlight Control Pack (SCP) pod licencí Microsoft Permissive License (Ms-PL).

YouTube už umí česky!

Nejoblíbenější videoserver YouTube ode dneška mluví česky a nově ho najdete i na české adrese www.youtube.cz. Nejde jen o překlad stránek do češtiny, přibyli i lokální partneři, známé české celebrity a česká videa. Díky českému rozhraní bude teď jednodušší videa na YouTube nejenom vyhledávat, hodnotit a povídat si o nich s ostatními uživateli, ale taky snadněji nahrávat videa z vlastní tvorby. YouTube se tedy dneškem stává českou bránou do světa globální zábavy, hudby a videí.

Microsoft odhaluje Visual Studio 2010 a .NET Framework 4.0

Microsoft poprvé představil změny, které přinesou nové verze vývojářských nástrojů s označením Visual Studio 2010 a .NET Framework 4.0. Microsoft se zaměří na pět základních oblastí: rozvoj platforem nové generace, tvorbu specializovaných aplikací pro konkrétní obchodní procesy, podporu nových trendů jako jsou distribuované webové aplikace, usnadnění spolupráce jednotlivých členů vývojového týmu během celého životního cyklu aplikací a s tím spojené zefektivnění práce vývojářů. Visual Studio 2010 a .NET Framework 4.0 představují základ budoucího vývoje aplikací pro co největší počet zařízení, od osobních počítačů přes servery až po kapesní zařízení a internetové služby.

Adobe uvádí Creative Suite 4 Production Premium

San Jose, USA, 23. září 2008 - Společnost Adobe Systems Incorporated (Nasdaq:ADBE) dnes ohlásila sadu Adobe Creative Suite 4 Production Premium, kompletní řešení pro tvůrčí profesionály, kteří pracují s videem, zvukem a interaktivními médii na špičkové úrovni - pro distribuci ve vysílání, online nebo na různých přístrojích. Adobe Creative Suite 4 Production Premium nabízí nebývalou úroveň integrace mezi novými verzemi obsažených nástrojů pro video, audio, design a web, mezi které patří programy Adobe After Effects CS4 Professional, Adobe Premiere Pro CS4, Adobe Encore CS4, Adobe Photoshop CS4 Extended, Adobe Illustrator CS4, Adobe Flash CS4 Professional, Adobe Soundbooth CS4 a Adobe OnLocation CS4 - nyní přepsané tak, aby nativně podporovaly počítače Macintosh s procesory Intel.

Adobe uvádí Creative Suite 4 Design Premium

San Jose, USA, 23. září 2008 - Společnost Adobe Systems Incorporated (Nasdaq:ADBE) dnes ohlásila sadu Adobe Creative Suite 4 Design Premium, nejnovější verzi špičkové sady nástrojů pro vytváření a produkci poutavých návrhů pro tisk, web, interaktivní a mobilní média. Software Adobe Creative Suite 4 Design Premium kombinuje výkonné nové verze programů Adobe InDesign CS4, Adobe Photoshop CS4 Extended, Adobe Illustrator CS4, Adobe Flash CS4 Professional, Adobe Dreamweaver CS4, Adobe Acrobat 9 Pro a nově začleněný program Adobe Fireworks CS4 pro rychlé vytváření webových stránek a aplikací. K dispozici bude také nová verze sady Adobe Creative Suite 4 Design Standard.

Adobe představuje Creative Suite 4 Web Premium

San Jose, USA, 23. září 2008 - Společnost Adobe Systems Incorporated (Nasdaq:ADBE) dnes představila sadu Adobe® Creative Suite® 4 Web Premium, upgrade svého oceňovaného softwaru pro návrh a vývoj webu. Sada Adobe CS4 Web Premium, plná významných nových funkcí a nabízející podstatný nárůst produktivity, zjednodušuje tvůrčí pracovní postupy a zkracuje čas, který tvůrčí profesionálové potřebují k vývoji působivých interaktivních webových stránek a online zážitků. Sada Adobe CS4 Web Premium obsahuje nové verze programů Adobe Fireworks® CS4, Adobe Dreamweaver® CS4, Adobe Flash® CS4 Professional, Adobe Photoshop® CS4 Extended, Adobe Illustrator® CS4, Adobe Contribute® CS4, Adobe Device Central CS4 a Adobe Acrobat® 9 Professional. V sadě Creative Suite Web Premium je také poprvé obsažen program Adobe Soundbooth® CS4, nejnovější verze novátorského nástroje pro střih zvuku. K dispozici bude také verze Adobe CS4 Web Standard.

Adobe představuje výkonnou verzi InDesignu CS4

San Jose, USA, 23. září 2008 - Společnost Adobe Systems Incorporated (Nasdaq:ADBE) dnes ohlásila software Adobe® InDesign® CS4, upgrade svého špičkového programu pro profesionální sazbu stránek. InDesign CS4 přináší nové výkonné funkce, které pomohou zvýšit produktivitu a efektivnost, zjednodušit a automatizovat vytváření dlouhých dokumentů a rozšířit možnosti výstupu na nová média, jako jsou interaktivní soubory PDF a soubory Adobe Flash®. Inovativní integrované služby pro spolupráci v programu InDesign CS4 umožní uživatelům šetřit čas, zabránit nákladným chybám ve výrobě, rychle vytvářet jedinečný obsah pro více různých médií a efektivně spolupracovat s klienty a kolegy. InDesign CS4 bude dostupný jako samostatná aplikace nebo jako součást sad Adobe Creative Suite® 4 Design Premium nebo Standard a Adobe Creative Suite 4 Master Collection.

Adobe uvádí Photoshop CS4 a Photoshop CS4 Extended

San Jose, USA, 23. září 2008 - Společnost Adobe Systems Incorporated (Nasdaq:ADBE) dnes ohlásila programy Adobe® Photoshop® CS4 a Photoshop CS4 Extended, netrpělivě očekávané nové verze profesionálního standardu pro zpracování digitálních obrazů. Photoshop CS4, poskytující plynulé uživatelské postupy, kompletní tvůrčí kontrolu a vyšší efektivitu, využívá vysoký výkon nejnovějšího hardwaru k rozšíření zobrazovacích možností a nabízí rychlejší a pružnější způsoby provádění základních úkonů, jako je nastavení obrazu a maskování. Všechny tyto funkce i mnoho dalších najdete ve verzi Photoshop CS4 Extended, která nabízí uživatelům také pokročilé funkce pro filmové grafiky, podstatně rozšířené schopnosti vizualizace ve 3D a přesnou analýzu obrazů.Programy Photoshop CS4 a Photoshop CS4 Extended budou dostupné jako samostatné aplikace i jako klíčové komponent sad z rodiny Adobe Creative Suite® 4.

Adobe představuje rodinu produktů Creative Suite 4

San Jose, USA, 23. září 2008 - Společnost Adobe Systems Incorporated (Nasdaq:ADBE) dnes představila rodinu programů Adobe Creative Suite 4, převratné vydání softwaru pro prakticky jakékoliv tvůrčí postupy návrhu a vývoje, který je špičkou ve svém oboru. Nová řada produktů Creative Suite 4 přináší radikální vylepšení pracovních postupů, které odstraňuje odstup mezi návrháři a vývojáři, a také obsahuje stovky nových funkcí - sbližuje tvůrčí procesy pro tisk, web, mobilní přístroje, interaktivní soubory a produkci filmu a videa. Doposud nejrozsáhlejsí vydání softwaru v historii Adobe s novou úrovní integrace technologie Flash v celé řadě produktů zahrnuje sady Adobe Creative Suite 4 Design, Creative Suite 4 Web, Creative Suite 4 Production Premium, Adobe Master Collection a také 13 samostatných produktů, 14 integrovaných technologií a sedm služeb.

Tisíc instalací Windows XP SP3 během 12 hodin

Masarykova univerzita v Brně uskutečnila unikátní Projekt 1000, jehož cílem bylo během jediného pracovního dne provést instalaci systému Windows XP SP3 na tisíc počítačových stanic. Univerzita, jež doposud využívala operační systém Windows XP SP2, se tak nyní rozhodla přejít na poslední verzi systému Windows XP, již otestovanou v produkčním prostředí. Celý proces migrace proběhl v režii malé skupiny administrátorů a hotov byl během pouhých 12 hodin. Jinými slovy řečeno, každých 43 vteřin byla spuštěna další instalace systému.

Adobe představuje balíček programů Photoshop Elements 7 a Premiere Elements 7

Společnost Adobe Systems Incorporated (Nasdaq:ADBE) ohlásila dva významné upgrady softwaru pro fanoušky digitální fotografie a videa: Adobe Photoshop Elements 7 a Adobe Premiere Elements 7 pro Windows. Integrace mezi těmito dvěma produkty, které jsou k dispozici samostatně i jako jeden prodejní balíček, umožňuje okamžitý přístup k těm nejlepším možnostem práce s fotografiemi a videem, jako je vytváření filmových prezentací fotografií, dramatických efektů zastavení snímku videa nebo jedinečných projektů využívajících hotová témata.
reklama
Moje kniha o CMS Drupal

 

Kniha 333 tipů a triků pro Drupal 9


Více na KnihyPolzer.cz

Sledujte Maxiorla na Facebooku

Maxiorel na Facebooku

Nové diskuze
reklama
Hosting pro Drupal a WordPress

Hledáte český webhosting vhodný nejenom pro redakční systém Drupal? Tak vyzkoušejte Webhosting C4 za 1200 Kč na rok s doménou v ceně, 20 GB prostoru a automatické navyšováním o 2 GB každý rok. Podrobnosti zde.

@maxiorel na Twitteru

Maxiorel na Twitteru