Tipy pro Internet Explorer 9

Nefunguje vám Internet Explorer 9 tak jak má? Vyzkoušejte následující tipy. Poradíme vám s rychlostí prohlížeče, načítáním stránek, zobrazováním videa a dalšími problémy.

1. Prohlížeč se dlouho načítá

Tento problém ve většině případů vyřešíte tak, že zakážete některé přídavky, které se spouštějí v rámci prohlížeče. Tyto přídavky totiž mohou mít velký vliv na jeho výkon. Klikněte v pravém horním rohu prohlížeče na ikonku Nástroje a zvolte možnost Spravovat doplňky.

2.Prohlížeč nenačte některé stránky

Internet Explorer 9 je nový, takže jej ještě některé webové stránky nemusejí podporovat. Nejlepším řešením je zobrazovat tyto stránky v módu kompatibility. Na své klávesnici máčkněte Alt, klikněte na Nástroje, Nastavení kompatibilního zobrazení, Kontrola, Zobrazit všechny webové stránky v režimu kompatibility. Pokud se vaše oblíbená stránka stále odmítá načíst, vypněte filtrování ActiveX nebo Ochranu před sledováním.

3. Stránka se nezobrazí ani v módu Kompatibility

Je možné, že vaše oblíbená stránka byla navržena tak, aby se správně zobrazovala v mnohem starších verzích Internet Exploreru. Pokud podržíte klávesu Alt a budete mačkat čísla 5, 6, 7 a 8, prohlížeč vám umožní vybrat si starší verzi IE, ve které se web načte.

4. Nejde zobrazit video a přistupovat k webovým aplikacím

Pokud se vám v IE9 nezobrazuje video ze stránek jako je YouTube, musíte aktualizovat svůj Flash player od Adobe. Stáhnout si jej můžete zde.

Jestliže používáte 64-bitovou verzi Windows, ujistěte se, se, že máte 32bitovou verzi Internet Exploreru 9, jelikož 64bitová verze IE9 Flash zatím oficiálně nepodporuje.

Buďme ve spojení, přihlaste se k newsletteru

Odesláním formuláře souhlasíte s podmínkami zpracováním osobních údajů. 
Více informací v Ochrana osobních údajů.

Autor článku: Jiří Beran

Bývalý redaktor Maxiorla. Pokrýval novinky z oblasti IT a napsal také řadu návodů. Momentálně se věnuje jiné činnosti.

Komentáře k článku

Přidat komentář

Odesláním komentáře souhlasíte s podmínkami Ochrany osobních údajů

reklama
Moje kniha o CMS Drupal

 

Kniha 333 tipů a triků pro Drupal 9


Více na KnihyPolzer.cz

Sledujte Maxiorla na Facebooku

Maxiorel na Facebooku

Poslední komentáře
Nové diskuze
Hosting pro Drupal a WordPress

Hledáte český webhosting vhodný nejenom pro redakční systém Drupal? Tak vyzkoušejte Webhosting C4 za 1200 Kč na rok s doménou v ceně, 20 GB prostoru a automatické navyšováním o 2 GB každý rok. Podrobnosti zde.

@maxiorel na Twitteru

Maxiorel na Twitteru