Tipy pro Internet Explorer 9

Nefunguje vám Internet Explorer 9 tak jak má? Vyzkoušejte následující tipy. Poradíme vám s rychlostí prohlížeče, načítáním stránek, zobrazováním videa a dalšími problémy.

Reklama

1. Prohlížeč se dlouho načítá

Tento problém ve většině případů vyřešíte tak, že zakážete některé přídavky, které se spouštějí v rámci prohlížeče. Tyto přídavky totiž mohou mít velký vliv na jeho výkon. Klikněte v pravém horním rohu prohlížeče na ikonku Nástroje a zvolte možnost Spravovat doplňky.

2.Prohlížeč nenačte některé stránky

Internet Explorer 9 je nový, takže jej ještě některé webové stránky nemusejí podporovat. Nejlepším řešením je zobrazovat tyto stránky v módu kompatibility. Na své klávesnici máčkněte Alt, klikněte na Nástroje, Nastavení kompatibilního zobrazení, Kontrola, Zobrazit všechny webové stránky v režimu kompatibility. Pokud se vaše oblíbená stránka stále odmítá načíst, vypněte filtrování ActiveX nebo Ochranu před sledováním.

3. Stránka se nezobrazí ani v módu Kompatibility

Je možné, že vaše oblíbená stránka byla navržena tak, aby se správně zobrazovala v mnohem starších verzích Internet Exploreru. Pokud podržíte klávesu Alt a budete mačkat čísla 5, 6, 7 a 8, prohlížeč vám umožní vybrat si starší verzi IE, ve které se web načte.

4. Nejde zobrazit video a přistupovat k webovým aplikacím

Pokud se vám v IE9 nezobrazuje video ze stránek jako je YouTube, musíte aktualizovat svůj Flash player od Adobe. Stáhnout si jej můžete zde.

Jestliže používáte 64-bitovou verzi Windows, ujistěte se, se, že máte 32bitovou verzi Internet Exploreru 9, jelikož 64bitová verze IE9 Flash zatím oficiálně nepodporuje.

Reklama

Přidat komentář