TinyMCE se nezobrazuje po zapnuti ti některých funkcí + další otázky

Problém 1.
Používám editor TinyMCE s kombinací Wysiwyg API.

Když zapnou funkce:
Advanced horizontal rule, Advanced image, Advanced link, Auto save, Context menu, Left-to-right, Right-to-left,Emotions,Flash, HTML block format, Font, Font size, Font style, Fullscreen, Inline popups , Insert date , Insert time, Insert layer , Move forward, Move backward , Absolute, Paste text, Paste from Word, Select all, Preview , Print, Search , Replace , Style properties , Table , Citation , Deleted, Abbreviation, Acronym , Inserted, Safari compatibility .

Přestane se TinyMCE v Drupalu 6 zobrazovat.

Nevite nekdo kde by mohl být problém

---------------------------------------------------
---------------------------------------------------

Problém 2.
Nahrál jsem si modul IMCE a zapnul. Problém je ten že semí vůbec nezobrazuje v oprávneně.

Nyní nahráno Drupal 6.9 - Lightbox2, Wysiwyg API, IMCE

Profile picture for user Jan Polzer

Problém 1 - jakou jste si k modulu nainstaloval verzi TinyMCE? jen pro pořádek se zeptám. Když nastavíte zobrazení TinyMCE pro Full HTML a tento vstupní formát není výchozí, pak se editor neukáže. Jakmile se při editaci článku na Full HTML přepnete, editor naskočí, nebo alespoň odkaz na jeho zapnutí. O tomto chování víte? Není problém v tomto?

Problém 2 - Nechápu otázku, kde nebo co se Vám v IMCE nezobrazuje?

návštěvník

Problém 1.
Používám nejnovější verzi TinyMCE 3.2.1.1. Pokud povolím v Wysiwyg API u TinyMCE všechny funkce, editor se v režimu Full HTML vůbec nezobrazi.

Muj pokus
Pokud nechám nejčastěji používané funkce zapnuté: Bold, Italic, Underline, Strike-through, Align left, Align center, Align right, Justify, Bullet list, Numbered list, Outdent, Indent, Zpět, Redo, Link, Unlink, Anchor, Image, Clean-up, Forecolor, Backcolor, Sup, Sub, Blockquote, Source code, Horizontal rule, Cut, Copy, Paste, Visual aid, Remove format, Character map, Nápověda, Advanced horizontal rule, Advanced image, Advanced link, Font size.

TinyMCE v režimů Full HTML se zobrazí bez problému.

Spuše si myslím jestli není chyba v modulu Wysiwyg API.

Jediné co jsem nenašel jestli se dá v modulu Wysiwyg API nastavit aby TinyMCE nevkládal entity

Problém 2.
Když IMCE zapnu v modulech a chci v Administrace - Uživatelé - Opravnění. Nastavit povolení u jednotlivých skupin, kolonka pro nastavení IMCE neexistuje.

Profile picture for user Jan Polzer

A verzi modulů máte jakou? Já mám Wysiwyg 6.x-0.5 a IMCE 6.x-1.1. Je možné, že u vývojových verzí tam je problém.

Jinak takhle naslepo asi víc neporadím. Jestli chcete, pošlete mi odkaz na svůj web, zkusil bych na to kouknout.

návštěvník

Verze modulu imce-6.x-1.1, wysiwyg-6.x-1.0.

Redakčním systém provozuji na localhostu Vertrigo, u sebe v počítači. Momentalně se z drupalem seznamuji jsem začínající uživatel. Rovnež jsem si zakoupil skvělou knižku Drupal -podrobný průvodce tvorbou a právou webů.

Profile picture for user Jan Polzer

Hm... Pak už mě napadá jen to, že jste složku s modulem IMCE nakopíroval do špatného adresáře.

Kecám blbosti, pardon :) V oprávněních žádné nastavení pro IMCE není. Kdo jej může používat se definuje nastavením rolí přímo u nastavení IMCE v Nastavení webu|IMCE. Oni to taky pořád mění, kdo se v tom má vyznat :)

návštěvník

dobry den, mam ten samy problem mam jako vychozi nastaveny full html, postupovala sem podle vaseho videa a naskoci mi pouze enable nebo disable rich text....netusite co s tim? editor mi nenaskoci vubec.... a IMCE se mi ve vyberu tlacitek do tiny nezobrazuje vubec...mam verzi drupala 6.9 a modulu tu aktualni...z vasich odkazu.......
dekuji moc

Profile picture for user Jan Polzer

Enable/Disable text. Tak na to klepněte, editor by se měl zobrazit. Chcete-li jej vidět hned, pak v nastavení WYSIWYG API zvolte Enabled by default.
IMCE se ve výběru tlačítek bohužel zobrazí až po aplikaci toho patche, který je zmiňován. Pokud se najdou alespoň dva další čtenáři, kteří mají stejný problém, tak sem dám ke stažení funkční opatchované verze WYSIWYG API spolu s TinyMCE a IMCE.

návštěvník

:)jiste klikla jsem na enable a nenaskocilo nic, zkusila jsem jej vypnout aby se objevoval defaultne ale bohuzel nic se nedeje......

Profile picture for user Jan Polzer

Máte modul TinyMCE nebo WYSWIG API? Druhý je spolehlivější. Ještě mě napadá, pokud jste upravovala téma vzhledu nebo použila nějaké poruchové... Koukněte se do souboru page.tpl.php - na jeho konci musí být uvedeno <?php print $closure ?>. Pokud není, moduly budou zlobit přesně tímto způsobem.

návštěvník

mam wyswig api a tema vzhledu defaultni to budu delat uplne nakonec, ale pro jistotu se podivam a dam vedet dekuji.j.

návštěvník

Zdravim, ja som mal ten isty problem a robilo to ked som mal povoleny plugin Flash. Mam ale iny problem, neviem ako dostat do tinymce plugin drupalbreak aby bolo mozne volit co bude teaser a co cely text. Mne to problem nerobi znacku break mozem vlozit, horsie je to s redaktormi co pisu clanky a nie su velmi IT znali. Dakujem za radu.

Profile picture for user Jan Polzer

Podpora Teaser Break začíná fungoivat až v WYSIWYG API 6.x-2.x-dev. Momentálně to testuju, vypadá, že kromě problému s tlačítkem pro Flash funguje skvěle. Včetně toho breaku.

návštěvník

Dobré odpoledne. Než jsem si nainstalovala poslední možnou aktualizaci Wysiwyg API tak se TinyMce zobrazovalo. Teď už né. Mám výchozí formát Filtrered HTML a editor schovaný. Chci si napsat nový článek a kliknu na odkrytí editoru a nic se nestane. Už jste prosim Vás našel někdo to řešení? Řeší se to tu od února a nikdo jste už nenapsal jak jste chybu odstranili. Díky za každou možnou pomoc. l.lenek

Profile picture for user Jan Polzer

Já mám verzi 2.0 a bez problému. Takto to zlobí, když si nastavíte, aby byl editor v nějakém jazyku (třeba česky), ale češtinu mu tam nenakopírujete.

návštěvník

Ani když změním jazyk na en, tak mi spuštění nefunguje. Pokud jste již někdo zobrazeni/nezobrazení vyřešili, pls dejte mi vědět jak. Mne to nejde. Už fakt nevím, co s tím. Díky L.H.

Odpovědět

Obsah tohoto pole je soukromý a nebude veřejně zobrazen.

Odesláním komentáře souhlasíte s podmínkami Ochrany osobních údajů

reklama
Moje kniha o CMS Drupal

 

Kniha 333 tipů a triků pro Drupal 9


Více na KnihyPolzer.cz

Sledujte Maxiorla na Facebooku

Maxiorel na Facebooku

Poslední komentáře
Nové diskuze
Hosting pro Drupal a WordPress

Hledáte český webhosting vhodný nejenom pro redakční systém Drupal? Tak vyzkoušejte Webhosting C4 za 1200 Kč na rok s doménou v ceně, 20 GB prostoru a automatické navyšováním o 2 GB každý rok. Podrobnosti zde.

@maxiorel na Twitteru

Maxiorel na Twitteru