TinyMCE - Drupal 6 - Vložení nového "REL" u odkazů

Dobrý den,

potřeboval bych poradit s jednou věcí. Na stránkách používám TinyMCE  a Lightbox. Při vložení obrázků používám zatím v rel volbu lightbox, vše funguje jak má. Pokud potřebuji aby se obrázky otvíraly ve skupině, ručně opravuji volbu rel. Bohužel pro ostatní uživatele, kteří vkládají příspěvky je to neschůdné řešení. Potřeboval bych tedy nějak do volby v TinyMCE vložit další skupiny rel. Zatím jsem nepřišel na to jak to udělat a z anglických návodů nejsem to nějak nedokážu pobrat. Můžete mi prosím tedy někdo poradit jak to udělat co nejjednodušeji.

Děkuji

návštěvník

Dobrý den,

Vaše otázka je moc dobrá, taky jsem se po odpovědi dlouho sháněl, ale nikde nic. Myslím, že možnost, jak doplnit do volby atributů v tinymce rel, asi není. Možná se to ale dá obejít pomocí tříd: http://drupal.org/node/252153.

návštěvník

Mimochode, jak máte nastaveno Automatic Image handling v nastavení Litghbox2? Nemáte zapnutý Lightbox lite?

návštěvník

V Automatic Image Handling mám volbu 'Lightbox grouped' ale obrázky se stejně ve skupině neotvírají. Proto mě napadlo přidat nový REL, abych to nemusel vše přepisovat ručně.

návštěvník

To chápu :-), ale možná jsme si neporozuměli - jak zadáváte primární rel atribut pro obyčejný lightbox? Předpokládám, že také ručně - alespoň u mne žádná kolonka rel v nahrávacím formuláříku na obrázky v TinyMCE není :-)

Je tam nicméně v záložce Appearance kolonka class, do které lze zadat určitou třídu již s navolenými atributy. Je ovšem třeba v kolonce Custom image trigger classes v nastavení modulu lightbox2 pod záložkou Automatic image handling - Custom class images zvolit v rozbalovací nabídce lightbox grouped a uložit. V nastavení ostatních možností to nebude fungovat, protože jsou určeny pro konkrétní způsoby prezentace obrázků. Podrobnější návod jak to udělat komplikovaněji je na výše uvedené adrese na drupal.org.

Mrkněte na video tutorial na http://www.maxiorel.cz/drupal-video-tinymce-imce-lightbox-obrazky-v-drupalu-podruhe 

návštěvník

Tak já mám v lightboxu v položce REL lightbox k výběru hned na prvním místě :)

návštěvník

REL je samozřejmě v nastavení link v TinyMCE, ale jak jsem napsal výše, nenašel jsem rozumný jednoduchý způsob, jak tam doplnit vlastní hodnotu atributu (potřeboval jsem třeba lightframe a nofollow). Těmi vlastními třídami se to ale dá.

návštěvník

Děkuji,

přiznávám se, že tento článek jsem nějak přehlédnul :)

návštěvník

Dobrý den, pane Polzere :-)

 

díky za zásah, pořád jsem přemýšlel, kde jsem ten návod četl... Mimochodem, neznáte způsob, jak doplnit ty další volby do rel? V TinyMCE je pod nastavením linku rozklikávací tabulka s volbou pro atribut rel, ale po doplnění modulu lightbox2 je tam jen jedna volba - lightbox (tedy alespoň u mne). Určitě bude nějaký způsob, jak tam doplnit další možnosti, ale nejsem schopen ho objevit.

Profile picture for user Jan Polzer

Nevím, jak to udělat drupalovskou cestou, ale zásahem do souborů TinyMCE by to určitě šlo. Konkrétně ve složce plugins\advlink je soubor link.htm. V něm stačí najít následující a hned uvidíte, kam by další volba šla dopsat:

<option value="alternate">Alternate</option>

návštěvník

Dobrý den,

funguje to přesně tak, jak jsem to chtěl. Děkuji za radu :)

Odpovědět

Obsah tohoto pole je soukromý a nebude veřejně zobrazen.

Odesláním komentáře souhlasíte s podmínkami Ochrany osobních údajů

reklama
Moje kniha o CMS Drupal

 

Kniha 333 tipů a triků pro Drupal 9


Více na KnihyPolzer.cz

Sledujte Maxiorla na Facebooku

Maxiorel na Facebooku

Poslední komentáře
Hosting pro Drupal a WordPress

Hledáte český webhosting vhodný nejenom pro redakční systém Drupal? Tak vyzkoušejte Webhosting C4 za 1200 Kč na rok s doménou v ceně, 20 GB prostoru a automatické navyšováním o 2 GB každý rok. Podrobnosti zde.

@maxiorel na Twitteru

Maxiorel na Twitteru