TinyMCE - Drupal 6 - Vložení nového "REL" u odkazů

Dobrý den,

potřeboval bych poradit s jednou věcí. Na stránkách používám TinyMCE  a Lightbox. Při vložení obrázků používám zatím v rel volbu lightbox, vše funguje jak má. Pokud potřebuji aby se obrázky otvíraly ve skupině, ručně opravuji volbu rel. Bohužel pro ostatní uživatele, kteří vkládají příspěvky je to neschůdné řešení. Potřeboval bych tedy nějak do volby v TinyMCE vložit další skupiny rel. Zatím jsem nepřišel na to jak to udělat a z anglických návodů nejsem to nějak nedokážu pobrat. Můžete mi prosím tedy někdo poradit jak to udělat co nejjednodušeji.

Děkuji

Fórum: 

Reklama

Dobrý den,

Vaše otázka je moc dobrá, taky jsem se po odpovědi dlouho sháněl, ale nikde nic. Myslím, že možnost, jak doplnit do volby atributů v tinymce rel, asi není. Možná se to ale dá obejít pomocí tříd: http://drupal.org/node/252153.

Mimochode, jak máte nastaveno Automatic Image handling v nastavení Litghbox2? Nemáte zapnutý Lightbox lite?

V Automatic Image Handling mám volbu 'Lightbox grouped' ale obrázky se stejně ve skupině neotvírají. Proto mě napadlo přidat nový REL, abych to nemusel vše přepisovat ručně.

To chápu :-), ale možná jsme si neporozuměli - jak zadáváte primární rel atribut pro obyčejný lightbox? Předpokládám, že také ručně - alespoň u mne žádná kolonka rel v nahrávacím formuláříku na obrázky v TinyMCE není :-)

Je tam nicméně v záložce Appearance kolonka class, do které lze zadat určitou třídu již s navolenými atributy. Je ovšem třeba v kolonce Custom image trigger classes v nastavení modulu lightbox2 pod záložkou Automatic image handling - Custom class images zvolit v rozbalovací nabídce lightbox grouped a uložit. V nastavení ostatních možností to nebude fungovat, protože jsou určeny pro konkrétní způsoby prezentace obrázků. Podrobnější návod jak to udělat komplikovaněji je na výše uvedené adrese na drupal.org.

Mrkněte na video tutorial na http://www.maxiorel.cz/drupal-video-tinymce-imce-lightbox-obrazky-v-drupalu-podruhe 

Tak já mám v lightboxu v položce REL lightbox k výběru hned na prvním místě :)

REL je samozřejmě v nastavení link v TinyMCE, ale jak jsem napsal výše, nenašel jsem rozumný jednoduchý způsob, jak tam doplnit vlastní hodnotu atributu (potřeboval jsem třeba lightframe a nofollow). Těmi vlastními třídami se to ale dá.

Děkuji,

přiznávám se, že tento článek jsem nějak přehlédnul :)

Dobrý den, pane Polzere :-)

 

díky za zásah, pořád jsem přemýšlel, kde jsem ten návod četl... Mimochodem, neznáte způsob, jak doplnit ty další volby do rel? V TinyMCE je pod nastavením linku rozklikávací tabulka s volbou pro atribut rel, ale po doplnění modulu lightbox2 je tam jen jedna volba - lightbox (tedy alespoň u mne). Určitě bude nějaký způsob, jak tam doplnit další možnosti, ale nejsem schopen ho objevit.

Nevím, jak to udělat drupalovskou cestou, ale zásahem do souborů TinyMCE by to určitě šlo. Konkrétně ve složce plugins\advlink je soubor link.htm. V něm stačí najít následující a hned uvidíte, kam by další volba šla dopsat:

<option value=”alternate”>Alternate</option>

Tvořím weby. Nabízím poradenství pro Drupal. Jsem na Twitteru.

Díky za pomoc, dnes to vyzkouším :)

Dobrý den,

funguje to přesně tak, jak jsem to chtěl. Děkuji za radu :)

Přidat komentář