Tak se dělá SEO

Optimalizace obsahu stránek takovým způsobem, aby byl nejenom lákavý pro čtenáře, ale především pro vyhledávače, to je dnes velký byznys. Mnoho firem se snaží zákazníky přesvědčit, že oni jsou těmi nejlepšími na trhu, kdo jim dovede zoptimalizovat webové stránky tak, aby na různá klíčová slova dosáhly co nejlepšího úspěchu ve vyhledávačích. Samozřejmě i já se snažím o to, aby Maxiorel.cz byl na co nejlepších pozicích. Dnes ráno jsem zjistil, že se mi podařil (nepřímo) docela zajímavý kousek…

Seznam.cz nabízí pomůcku pro vyhledávání v podobě našeptávače. Ten automaticky nabízí hledané výrazy podle toho, jak zadáváte text do vyhledávacího políčka. V minulosti bylo u každého výrazu číslo označující počet hledání ten den, dnes již tam není, nicméně to neznamená, že by se našeptávače nechytali různí tvůrci obsahu.

Před nějakou dobou jsem vydal článek Vypalovací programy ke stažení zdarma, který měl (a má) velký úspěch. Jednak na něj vedou prokliky přímo z Maxiorla, podstatná část pak ze Seznamu a z Google. Úplně nevědomky jsem však dosáhl toho, že tento článek je na příjemném čtvrtém místě ve výsledcích hledání pro výraz programy ke stažení zdarma.

To ovšem není vše. To, co mě překvapilo, je pasáž s odkazy do seznamáckého vyhledávače Zboží. Vedle odkazů je totiž obálka mé první knihy Programy pro kancelář a v seznamu zboží je na prvním místě. Zkrátka pro to, aby se vaše dílo objevilo na prvním místě ve vyhledávači, někdy nemusíte ani hnout prstem :-)

Programy ke stažení zdarma

Někdy se prvního místa ve vyhledávači dočkáte i po letech :-)

Buďme ve spojení, přihlaste se k newsletteru

Odesláním formuláře souhlasíte s podmínkami zpracováním osobních údajů. 
Více informací v Ochrana osobních údajů.

Autor článku: Jan Polzer

Tvůrce webů z Brna se specializací na Drupal, WordPress a Symfony. Acquia Certified Developer & Site Builder. Autor několika knih o Drupalu.
Web Development Director v Lesensky.cz. Ve volných chvílích podnikám výlety na souši i po vodě. Více se dozvíte na polzer.cz a mém LinkedIn profilu.

Komentáře k článku

Přidat komentář

Odesláním komentáře souhlasíte s podmínkami Ochrany osobních údajů

reklama
Moje kniha o CMS Drupal

 

Kniha 333 tipů a triků pro Drupal 9


Více na KnihyPolzer.cz

Sledujte Maxiorla na Facebooku

Maxiorel na Facebooku

Nové diskuze
Hosting pro Drupal a WordPress

Hledáte český webhosting vhodný nejenom pro redakční systém Drupal? Tak vyzkoušejte Webhosting C4 za 1200 Kč na rok s doménou v ceně, 20 GB prostoru a automatické navyšováním o 2 GB každý rok. Podrobnosti zde.

@maxiorel na Twitteru

Maxiorel na Twitteru