Tak se dělá SEO

Optimalizace obsahu stránek takovým způsobem, aby byl nejenom lákavý pro čtenáře, ale především pro vyhledávače, to je dnes velký byznys. Mnoho firem se snaží zákazníky přesvědčit, že oni jsou těmi nejlepšími na trhu, kdo jim dovede zoptimalizovat webové stránky tak, aby na různá klíčová slova dosáhly co nejlepšího úspěchu ve vyhledávačích. Samozřejmě i já se snažím o to, aby Maxiorel.cz byl na co nejlepších pozicích. Dnes ráno jsem zjistil, že se mi podařil (nepřímo) docela zajímavý kousek…
reklama

Seznam.cz nabízí pomůcku pro vyhledávání v podobě našeptávače. Ten automaticky nabízí hledané výrazy podle toho, jak zadáváte text do vyhledávacího políčka. V minulosti bylo u každého výrazu číslo označující počet hledání ten den, dnes již tam není, nicméně to neznamená, že by se našeptávače nechytali různí tvůrci obsahu.

Před nějakou dobou jsem vydal článek Vypalovací programy ke stažení zdarma, který měl (a má) velký úspěch. Jednak na něj vedou prokliky přímo z Maxiorla, podstatná část pak ze Seznamu a z Google. Úplně nevědomky jsem však dosáhl toho, že tento článek je na příjemném čtvrtém místě ve výsledcích hledání pro výraz programy ke stažení zdarma.

To ovšem není vše. To, co mě překvapilo, je pasáž s odkazy do seznamáckého vyhledávače Zboží. Vedle odkazů je totiž obálka mé první knihy Programy pro kancelář a v seznamu zboží je na prvním místě. Zkrátka pro to, aby se vaše dílo objevilo na prvním místě ve vyhledávači, někdy nemusíte ani hnout prstem :-)

Programy ke stažení zdarma

Někdy se prvního místa ve vyhledávači dočkáte i po letech :-)

Autor článku: Jan Polzer

Tvůrce webů z Brna se specializací na Drupal a Symfony. Obojí také školím spolu se základy SEO. Jsem Acquia Certified Developer (Drupal 7) a Site Builder (Drupal 8 & 9) a napsal jsem několik knih o Drupalu. Ve volných chvílích cestuji a podnikám výlety. Více se dozvíte na mém firemním webu.

reklama

Komentáře k článku

Přidat komentář

Filtered HTML

  • Povolené HTML značky: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <p> <br>
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

Odesláním komentáře souhlasíte s podmínkami Ochrany osobních údajů

reklama
Novinka listopad 2020

 

Kniha 333 tipů a triků pro Drupal 9


Více na KnihyPolzer.cz

Sledujte Maxiorla na Facebooku

Maxiorel na Facebooku

Poslední komentáře
reklama
Nové diskuze
reklama
Hosting pro Drupal a WordPress

Hledáte český webhosting vhodný nejenom pro redakční systém Drupal? Tak vyzkoušejte Webhosting C4 za 1200 Kč na rok s doménou v ceně, 20 GB prostoru a automatické navyšováním o 2 GB každý rok. Podrobnosti zde.

@maxiorel na Twitteru

Maxiorel na Twitteru