Tak se dělá SEO

Optimalizace obsahu stránek takovým způsobem, aby byl nejenom lákavý pro čtenáře, ale především pro vyhledávače, to je dnes velký byznys. Mnoho firem se snaží zákazníky přesvědčit, že oni jsou těmi nejlepšími na trhu, kdo jim dovede zoptimalizovat webové stránky tak, aby na různá klíčová slova dosáhly co nejlepšího úspěchu ve vyhledávačích. Samozřejmě i já se snažím o to, aby Maxiorel.cz byl na co nejlepších pozicích. Dnes ráno jsem zjistil, že se mi podařil (nepřímo) docela zajímavý kousek…

Reklama

Seznam.cz nabízí pomůcku pro vyhledávání v podobě našeptávače. Ten automaticky nabízí hledané výrazy podle toho, jak zadáváte text do vyhledávacího políčka. V minulosti bylo u každého výrazu číslo označující počet hledání ten den, dnes již tam není, nicméně to neznamená, že by se našeptávače nechytali různí tvůrci obsahu.

Před nějakou dobou jsem vydal článek Vypalovací programy ke stažení zdarma, který měl (a má) velký úspěch. Jednak na něj vedou prokliky přímo z Maxiorla, podstatná část pak ze Seznamu a z Google. Úplně nevědomky jsem však dosáhl toho, že tento článek je na příjemném čtvrtém místě ve výsledcích hledání pro výraz programy ke stažení zdarma.

To ovšem není vše. To, co mě překvapilo, je pasáž s odkazy do seznamáckého vyhledávače Zboží. Vedle odkazů je totiž obálka mé první knihy Programy pro kancelář a v seznamu zboží je na prvním místě. Zkrátka pro to, aby se vaše dílo objevilo na prvním místě ve vyhledávači, někdy nemusíte ani hnout prstem :-)

Programy ke stažení zdarma

Někdy se prvního místa ve vyhledávači dočkáte i po letech :-)

Reklama

Přidat komentář