spam

Antispam Mollom skončí v dubnu 2018

Antispamová služba Mollom, za kterou stála firma Acquia tvořící redakční systém Drupal, skončí 2. dubna 2018. Máme tedy přibližně rok na to, abychom své weby připravili na nějaké jiné řešení pro boj nejenom s komentářovým spamem.
reklama

Nigérie zahájila tažení proti spamu

Zřejmě jen málokomu z nás někdy ve schránce neskončila spamová klasika všech klasik - úpěnlivá prosba neznámého nigerijského dobrodince toužícího po převedení peněz do Evropy, za což je nám přislíbena tučná odměna.

Spamu stále dominují robotické sítě

Společností Symantec Corp. právě oznámené výsledky zprávy 2009 MessageLabs Intelligence Report za 3. kvartál upozorňují na to, že robotické sítě jsou nyní odpovědné za zasílání 87,9 % veškeré nevyžádané pošty.

Joblist spamuje na cizích webech?

Vypadá to, jako by známý server pro zprostředkování práce Joblist.cz chtěl parazitovat na cizích webových stránkách. Jak jinak si vysvětlit reklamu, která se bez dovolení objevila na tomto webu? V komentáři pod jedním ze článků byla uvedena adresa Joblistu a informace o tom, kolik nabízí pracovních nabídek. Viz obrázek:

Antispam Mollom: z betaverze do ostrého provozu

Systém Mollom pro ochranu před komentářovým spamem a proti vyplňování webových formulářů automatickými roboty byl spuštěn v ostré verzi. A stále je zdarma. K dispozici je i placená verze a rozdíl mezi oběma je pouze v počtu příspěvků, které od Mollomu požadujete denně obsloužit.
reklama

Mollom: komentářový antispam a zkušenosti z praxe

Každý, kdo provozuje webové stránky, se dříve či později setká s jedním ze současných nešvarů - komentářovým spamem. Existuje množství způsobů, jak se mu bránit. Některá řešení počítají s dosti jednoduchým řešením v podobě ochrany přímo ve formuláři pro odeslání komentáře, jiná zase využívají speciálních služeb odhalujících spamové komentáře.
reklama
Moje kniha o CMS Drupal

 

Kniha 333 tipů a triků pro Drupal 9


Více na KnihyPolzer.cz

Sledujte Maxiorla na Facebooku

Maxiorel na Facebooku

Poslední komentáře
Nové diskuze
reklama
Hosting pro Drupal a WordPress

Hledáte český webhosting vhodný nejenom pro redakční systém Drupal? Tak vyzkoušejte Webhosting C4 za 1200 Kč na rok s doménou v ceně, 20 GB prostoru a automatické navyšováním o 2 GB každý rok. Podrobnosti zde.

@maxiorel na Twitteru

Maxiorel na Twitteru