spam

Antibot: zatím asi nejlepší ochrana před spamem v Drupalu

Antibot: zatím asi nejlepší ochrana před spamem v Drupalu

Když skončila antispamová služba Mollom, byl jsem docela smutný, protože fungovala skvěle a s weby na Drupalu tvořila spolehlivý tandem. Všechny ostatní alternativy měly nějaká ale. Před 14 dny jsem nasadil řešení Antibot a zdá se, že tohle je můj nový favorit.

Antispam Mollom skončí v dubnu 2018

Antispam Mollom skončí v dubnu 2018

Antispamová služba Mollom, za kterou stála firma Acquia tvořící redakční systém Drupal, skončí 2. dubna 2018. Máme tedy přibližně rok na to, abychom své weby připravili na nějaké jiné řešení pro boj nejenom s komentářovým spamem.

Invisimail: zabraňte spambotům vykrádat mail z vašeho Drupalu

Invisimail: zabraňte spambotům vykrádat mail z vašeho Drupalu

Je jasné, že spam si dříve či později najde cestu do každé poštovní schránky. Můžete mu to ale ztížit. Pokud potřebujete na webu s Drupalem uvádět mailové adresy, zkuste použít modul Invisimail. Postará se, aby je roboti tak snadno ze stránky nevyčetli.

Penguin 4 přichází a s ním změny ve vyhledávání na Google

Penguin 4 přichází a s ním změny ve vyhledávání na Google

Google uvedl do provozu čtvrtou vlnu úprav pro odliftrování spamu nazývanou Penguin Update. Ta využívá technologii Penguin 2.0, která by měla lépe odhlaovat spam na webových stránkách a vyřadit je tak z výsledků hledání.

Počet nevyžádaných mailů klesl o pětinu

Množství nevyžádaných e-mailů kleslo o pětinu

Množství nevyžádaných e-mailů odeslaných do schránek po celém světě v uplyných týdnech kleslo o 20%.

spam

Množství spamu opět vzrostlo - co s ním?

Množství spamu navzdory všem snahám stále roste - podle Googlu se počet nevyžádaných e-mailů v prvním čtvrtletí tohoto roce dokonce zvedl o celých šest procent oproti tomu samému období roku m

Nigérie zahájila tažení proti spamu

Zřejmě jen málokomu z nás někdy ve schránce neskončila spamová klasika všech klasik - úpěnlivá prosba neznámého nigerijského dobrodince toužícího po převedení peněz do Evropy, za což je nám přislíbena tučná odměna.

Spamu stále dominují robotické sítě

Společností Symantec Corp. právě oznámené výsledky zprávy 2009 MessageLabs Intelligence Report za 3. kvartál upozorňují na to, že robotické sítě jsou nyní odpovědné za zasílání 87,9 % veškeré nevyžádané pošty.

Joblist spamuje na cizích webech?

Vypadá to, jako by známý server pro zprostředkování práce Joblist.cz chtěl parazitovat na cizích webových stránkách. Jak jinak si vysvětlit reklamu, která se bez dovolení objevila na tomto webu? V komentáři pod jedním ze článků byla uvedena adresa Joblistu a informace o tom, kolik nabízí pracovních nabídek. Viz obrázek:

Antispam Mollom: z betaverze do ostrého provozu

Systém Mollom pro ochranu před komentářovým spamem a proti vyplňování webových formulářů automatickými roboty byl spuštěn v ostré verzi. A stále je zdarma. K dispozici je i placená verze a rozdíl mezi oběma je pouze v počtu příspěvků, které od Mollomu požadujete denně obsloužit.

Zdarma dostupná verze je určena pro weby s menším počtem příspěvků než 100 denně. Placená verze je pak schopna zvládnout kontrolu až 10 000 příspěvků/komentářů každý den.

Mollom: komentářový antispam a zkušenosti z praxe

Každý, kdo provozuje webové stránky, se dříve či později setká s jedním ze současných nešvarů - komentářovým spamem. Existuje množství způsobů, jak se mu bránit. Některá řešení počítají s dosti jednoduchým řešením v podobě ochrany přímo ve formuláři pro odeslání komentáře, jiná zase využívají speciálních služeb odhalujících spamové komentáře.

Subscribe to RSS - spam