Taglocity – označkujte si své e-maily v Outlooku

Poštovní program a organizér Outlook umožňuje vcelku pohodlně třídit zprávy elektronické pošty i bez dalších doplňků od jiných výrobců. Novější verze Outlooku přidávají možnost třídit zprávy do barevně odlišených kategorií. Pokud vám však třídění do kategorií spolu s možností filtrování zpráv nestačí, pak by vám mohl pomoci doplněk s názvem Taglocity. Zprávy pak můžete značkovat pomocí klíčových slov.

Taglocity doplní do Outlooku novou nástrojovou lištu, funkcionalitu pro práci se značkami (tagy), a také volitelně zobrazovaný panel TagCloud, jak jej znáte třeba z různých blogů nebo linkovacích serverů. Po instalaci a spuštění Outlooku vám Taglocity nabídne seznámení v tříminutovém představení a import tagů z existujících kategorií zpráv, složek nebo ze služby Del.icio.us.

Taglocity
 
Úvodní průvodce TagCloud

Jakmile začnete s Outlookem doplněným o Taglocity pracovat, zjistíte, že ke každé zprávě lze přiřadit nové tagy jednoduchým klepnutím na jejich výběr v nástrojové liště nebo v panelu TagCloud. Opětovným klepnutím na vybraný tag lze toto přiřazení zase zrušit. Jednotlivé tagy jsou barevně odlišeny a jejich výběr se projeví také v barevném schématu u zprávy. V panelu TagCloud jsou jednotlivé tagy zobrazeny různou velikostí, podle toho, v jakém počtu jsou využívány.

Taglocity
 
Outlook 2007 doplněný o Taglocity

Díky tagům můžete své zprávy velmi rychle filtrovat – rychleji než s využitím kategorií zpráv. Stisknete tlačítko Filter, klepnete na některý z tagů a v aktuálním zobrazení seznamu zpráv v Outlooku vám zůstanou pouze ty položky, které mají vybraný tag přiřazen.

Taglocity
 
Filtrování zpráv podle tagů

Pěkně zpracované je i vyhledávání zpráv v režii Taglocity. Vyhledávací dialog umožňuje zadat hledaný výraz, odesilatele a adresáta zprávy. Hledání můžete omezit podle stáří zprávy, a to díky táhlu, což je velmi pohodlné. Odpovídající zprávy se zobrazí v seznamu, Taglocity vám zobrazí také náhled zprávy.

Sílu Taglocity oceníte ve spojení s automatickým značkováním zpráv. To využívá bayesiánskou metodu CRM114. Nechybí také statistika využívání automatického značkování. V nastavení Taglocity najdete mimo jiné i možnost provést určitou akci v momentě, kdy je ke zprávě přiřazena nějaká značka.

Taglocity
 
Ukázka nastavení Taglocity

Zajímavý doplněk Taglocity je placený software, existuje však i jeho bezplatná varianta pro osobní použití. Pracujete-li s velkým množstvím zpráv a používáte-li přitom Outlook 2003 nebo 2007, pak si Taglocity určitě vyzkoušejte. Za jediné minus v současné verzi považuji problém s českými znaky v názvech tagů.

Taglocity vyžaduje knihovny .NET Framework a Windows Desktop Search. Pokud jej nainstalujete v prostředí Windows Vista, máte to tedy bez problému, v případě Windows XP je nutné zmíněný software do systému doplnit.

Buďme ve spojení, přihlaste se k newsletteru

Odesláním formuláře souhlasíte s podmínkami zpracováním osobních údajů. 
Více informací v Ochrana osobních údajů.

Autor článku: Jan Polzer

Tvůrce webů z Brna se specializací na Drupal, WordPress a Symfony. Acquia Certified Developer & Site Builder. Autor několika knih o Drupalu.
Web Development Director v Lesensky.cz. Ve volných chvílích podnikám výlety na souši i po vodě. Více se dozvíte na polzer.cz a mém LinkedIn profilu.

Komentáře k článku

Přidat komentář

Odesláním komentáře souhlasíte s podmínkami Ochrany osobních údajů

reklama
Moje kniha o CMS Drupal

 

Kniha 333 tipů a triků pro Drupal 9


Více na KnihyPolzer.cz

Sledujte Maxiorla na Facebooku

Maxiorel na Facebooku

Nové diskuze
Hosting pro Drupal a WordPress

Hledáte český webhosting vhodný nejenom pro redakční systém Drupal? Tak vyzkoušejte Webhosting C4 za 1200 Kč na rok s doménou v ceně, 20 GB prostoru a automatické navyšováním o 2 GB každý rok. Podrobnosti zde.

@maxiorel na Twitteru

Maxiorel na Twitteru