Stahujte Drupal 6.2

Dnes byla vydána další opravná verze pro Drupal 6.x. V jeho jádře totiž byla nalezena středně kritická chyba umožňující získat neoprávněný přístup k některým částem webu. Na vině je zcela nová implementace modulu menu, resp. jeho použití ze strany některých vývojářů. Nová verze používá jiné, vylepšené metody zabezpečení.
reklama

Řešením je instalace nejnovější verze Drupalu šesté řady. Pokud jej již používáte, stahujte Drupal 6.2.

Chyba v modulu Simple Access

Další chybou, která se dnes objevila, je problém v modulu Simple Access. Tento modul slouží k nastavení práv přístupu uživatelských rolí k určité konkrétní stránce na webu. Chyba v modulu způsobuje, že ve spojení s některými dalšími moduly (jako Node_Clone nebo Project issue tracking) dojde ke ztrátě nastavených omezení.

Řešením je instalace nejnovější verze. Stahujte tedy Simple access 5.x-1.3.

Autor článku: Jan Polzer

Tvůrce webů z Brna se specializací na Drupal a Symfony. Obojí také školím spolu se základy SEO. Jsem Acquia Certified Developer (Drupal 7) a Site Builder (Drupal 8 & 9) a napsal jsem několik knih o Drupalu. Ve volných chvílích cestuji a podnikám výlety. Více se dozvíte na mém firemním webu.

reklama

Komentáře k článku

Přidat komentář

Filtered HTML

  • Povolené HTML značky: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <p> <br>
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

Odesláním komentáře souhlasíte s podmínkami Ochrany osobních údajů

reklama
Novinka listopad 2020

 

Kniha 333 tipů a triků pro Drupal 9


Více na KnihyPolzer.cz

Sledujte Maxiorla na Facebooku

Maxiorel na Facebooku

Poslední komentáře
reklama
Nové diskuze
reklama
Hosting pro Drupal a WordPress

Hledáte český webhosting vhodný nejenom pro redakční systém Drupal? Tak vyzkoušejte Webhosting C4 za 1200 Kč na rok s doménou v ceně, 20 GB prostoru a automatické navyšováním o 2 GB každý rok. Podrobnosti zde.

@maxiorel na Twitteru

Maxiorel na Twitteru