Stáhněte si snadno svá data z různých služeb Googlu pomocí Takeout

Google Takeout možná znáte jako funkci zakomponovanou ve službě Google+, je to však také samostatná služba. Použít ji můžete k exportování kontaktů, zpráv z Google Buzz, fotografií z Picasy nebo údajů ze svého profilu pouhým jediným kliknutím myši.

Reklama

Jinými slovy, Google Takeout vám umožní vzít si svá data z různých produktů Googlu snadno a rychle. Všechna data budou navíc dostupná v přenositelných a otevřených formátech, takže je snadné je rychle importovat někam jinam. Takeout vám umožní stahovat archív dat z těchto zdrojů:

  • Buzz
  • Kontakty
  • Picasa
  • Profil

Google Takeout

Google Takeout

Uživatelské rozhraní Google Takeout je velmi přívětivé. Nabídkové menu se skládá ze tří možností: implicitně vybrané All of your data (Všechna vaše data), Choose services (Vybrat služby) a Downloads (Stažené). Pokud necháte zvolenou první možnost a kliknete na červené tlačítko Create Archive (Vytvořit archiv), Google projede všechny služby, které využíváte a ukáže vám, jaké množství dat z nich můžete stáhnout.

To můžete udělat kliknutím na tlačítko Download. Následně se vám na pevný disk stáhne zazipovaná složka pojmenovaná jako váš účet na Googlu a v ní přehledně roztříděné soubory.

Stažená data se pak zaznamenají v historii Google Takeout pod Downloads. Poslední možnost, kterou služba nabízí, se skrývá pod výše zmíněnou volbou Choose services. Kliknutím na ni můžete vybrat, z kterých zdrojů chcete svá data stahovat.

Tagy: 

Reklama

Přidat komentář