Stáhněte si snadno svá data z různých služeb Googlu pomocí Takeout

Google Takeout možná znáte jako funkci zakomponovanou ve službě Google+, je to však také samostatná služba. Použít ji můžete k exportování kontaktů, zpráv z Google Buzz, fotografií z Picasy nebo údajů ze svého profilu pouhým jediným kliknutím myši.

Jinými slovy, Google Takeout vám umožní vzít si svá data z různých produktů Googlu snadno a rychle. Všechna data budou navíc dostupná v přenositelných a otevřených formátech, takže je snadné je rychle importovat někam jinam. Takeout vám umožní stahovat archív dat z těchto zdrojů:

  • Buzz
  • Kontakty
  • Picasa
  • Profil

Google Takeout

Google Takeout

Uživatelské rozhraní Google Takeout je velmi přívětivé. Nabídkové menu se skládá ze tří možností: implicitně vybrané All of your data (Všechna vaše data), Choose services (Vybrat služby) a Downloads (Stažené). Pokud necháte zvolenou první možnost a kliknete na červené tlačítko Create Archive (Vytvořit archiv), Google projede všechny služby, které využíváte a ukáže vám, jaké množství dat z nich můžete stáhnout.

To můžete udělat kliknutím na tlačítko Download. Následně se vám na pevný disk stáhne zazipovaná složka pojmenovaná jako váš účet na Googlu a v ní přehledně roztříděné soubory.

Stažená data se pak zaznamenají v historii Google Takeout pod Downloads. Poslední možnost, kterou služba nabízí, se skrývá pod výše zmíněnou volbou Choose services. Kliknutím na ni můžete vybrat, z kterých zdrojů chcete svá data stahovat.

Tagy

Buďme ve spojení, přihlaste se k newsletteru

Odesláním formuláře souhlasíte s podmínkami zpracováním osobních údajů. 
Více informací v Ochrana osobních údajů.

Autor článku: Jiří Beran

Bývalý redaktor Maxiorla. Pokrýval novinky z oblasti IT a napsal také řadu návodů. Momentálně se věnuje jiné činnosti.

Komentáře k článku

Přidat komentář

Odesláním komentáře souhlasíte s podmínkami Ochrany osobních údajů

reklama
Moje kniha o CMS Drupal

 

Kniha 333 tipů a triků pro Drupal 9


Více na KnihyPolzer.cz

Sledujte Maxiorla na Facebooku

Maxiorel na Facebooku

Poslední komentáře
Nové diskuze
Hosting pro Drupal a WordPress

Hledáte český webhosting vhodný nejenom pro redakční systém Drupal? Tak vyzkoušejte Webhosting C4 za 1200 Kč na rok s doménou v ceně, 20 GB prostoru a automatické navyšováním o 2 GB každý rok. Podrobnosti zde.

@maxiorel na Twitteru

Maxiorel na Twitteru