SlideShow

Ne webu, který buduji mám slideshow. Mám to uděláno takto:
Nainstaloval jsem si modul Views Slideshow. V hlavní obsahové části mám nahoře blok (zobrazovaný jen na úvodní stránce), který zobrazuje prolínačku z několika "základních stránek" (views), ve kterých se odkazuji na obrázky tímto způsobem: (

).
Vše funguje jak má, až na to, že pokud měním velikost okna, prolínačka velikost nemění; při zmenšování postupně zakryje pravý postranní sloupec, což nechci. Pokud dám znovunačtení (ctrl+r) stránky, zobrazí se tak jak má. Pokud si zobrazím ty jednotlivé základní stránky ze kterých je prolínačka sestavena, tak každá na změnu velikosti okna reaguje tak jak má.
Chtěl bych, v optimálním případě, aby prolínačka měnila velikost při změně velikosti okna.
Případně zajistit, aby nepřekrývala pravý postranní sloupec (kdyby pravý postranní sloupec překrýval prolínačku, tak by to tolik nevadilo. - Asi někde použít z-index, ale kde?)
Nebo nějak zajistit znovunačtení stránky po dokončení změny velikosti okna.
Toto je pracovní verze stránek: https://gymnazium-prazacka.cz/index.php (při zadání bez index.php dojde k přesměrování na staré stránky).
Děkuji za rady.
Jarda M

Profile picture for user Jan Polzer

Modul Views Slideshow není úplně dobrý pro responsivní weby, pokud si vzpomínám. Důvod, proč se vám to pak vykreslí v pořádku, je že vypočítá rozměry pro načtení stránky. Zkuste například některý z modulů Drupalu pro Slick Carousel http://kenwheeler.github.io/slick/

návštěvník

Moduly jsem nainstaloval. Trošku jsem s tím zápasil, ale nakonec se mně podařilo vše nastavit tak jak jsem chtěl. Objevil se mi ale nový problém:
Slideshow zobrazuji pouze na úvodní stránce. Když přecházím z nějaké stránky na našem webu zpět na úvodní stránku, tak se nejprve zobrazí obyčejné články a potom se teprve zobrazí slideshow. To by mně nevadilo, ale články se začnou zobrazovat od horního okraje regionu a potom odskočí na své místo a na začátku se objeví ta prolínačka. Na mém počítači se vše odehraje velmi rychle (odhadem 0,2s), ale to "bliknutí" působí rušivě. Poradíte mi prosím jak to odstranit?
Děkuji
Jarda M

Odpovědět

Obsah tohoto pole je soukromý a nebude veřejně zobrazen.

Odesláním komentáře souhlasíte s podmínkami Ochrany osobních údajů

reklama
Moje kniha o CMS Drupal

 

Kniha 333 tipů a triků pro Drupal 9


Více na KnihyPolzer.cz

Sledujte Maxiorla na Facebooku

Maxiorel na Facebooku

Nové diskuze
Hosting pro Drupal a WordPress

Hledáte český webhosting vhodný nejenom pro redakční systém Drupal? Tak vyzkoušejte Webhosting C4 za 1200 Kč na rok s doménou v ceně, 20 GB prostoru a automatické navyšováním o 2 GB každý rok. Podrobnosti zde.

@maxiorel na Twitteru

Maxiorel na Twitteru