Service Pack 2 pro Windows XP Professional x64

Pokud jste již uživateli čtyřiašedesátibitové platformy a používáte odpovídající verzi Windows XP, tedy Windows XP Professional x64, mohlo a mělo by vás zajímat, že se již brzy objeví velký aktualizační balíček pro tento systém.
reklama

Pohromadě spolu s Windows 2003 SP2

Na webu Microsoftu najdete přehled vydávání jednotlivých servisních balíčků, tedy Windows Service Pack Road Map. Pokud na zmíněné webové stránce nikde Windows XP Professional x64 nevidíte, pak vězte, že SP2 bude společný s Windows 2003. Podrobnosti najdete například na českém blogu chlapců z Microsoftu, což je TechNet Blog CZ, SK.

Nejenom lepší MSConfig...

V seznamu novinek, které aktualizační balíček pro tyto operační systémy přinese, jsou Windows Deployment Services, Microsoft Management Console 3.0, Wi-Fi Protected Access 2 (WPA2), Scalable Networking Pack, autentizace firewallu per port, zvýšení výkonnosti pro běh SQL Serveru, nové funkce v nástroji MSConfigu, vylepšení správy filtru IPsec, nebo zvýšení výkonnosti virtualizačních technologií.

Mimochodem, docela by mě zajímalo, zda existuje nějaký seriozní průzkum toho, jak jsou Windows XP Professional x64 rozšířeny v České republice. Můj skromný odhad je, že to nebude nijak velké číslo.

Autor článku: Jan Polzer

Tvůrce webů z Brna se specializací na Drupal a Symfony. Obojí také školím spolu se základy SEO. Jsem Acquia Certified Developer (Drupal 7) a Site Builder (Drupal 8 & 9) a napsal jsem několik knih o Drupalu. Ve volných chvílích cestuji a podnikám výlety. Více se dozvíte na mém firemním webu.

reklama

Komentáře k článku

Přidat komentář

Filtered HTML

  • Povolené HTML značky: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <p> <br>
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

Odesláním komentáře souhlasíte s podmínkami Ochrany osobních údajů

reklama
Novinka listopad 2020

 

Kniha 333 tipů a triků pro Drupal 9


Více na KnihyPolzer.cz

Sledujte Maxiorla na Facebooku

Maxiorel na Facebooku

Poslední komentáře
reklama
Nové diskuze
reklama
Hosting pro Drupal a WordPress

Hledáte český webhosting vhodný nejenom pro redakční systém Drupal? Tak vyzkoušejte Webhosting C4 za 1200 Kč na rok s doménou v ceně, 20 GB prostoru a automatické navyšováním o 2 GB každý rok. Podrobnosti zde.

Co píší na Interval.cz
@maxiorel na Twitteru

Maxiorel na Twitteru