Seagate DiscWizard: vynikající diskový nástroj od Acronisu zdarma

Výrobce pevných disků, společnost Seagate, dal nedávno k dispozici zdarma dostupný nástroj Seagate DiscWizard 10.0. Jde o velmi zajímavou věc, protože tento program je vlastně téměř totožný s tím, co nabízí Acronis. Seagate DiscWizard slouží ke klonování disků, nastavování nově přidaných disků v systému, k zálohování diskových oddílů a k obnově dat z těchto záloh. Nabízí i vytvoření záchranného bootovacího média.
reklama

Ovládání DiscWizardu je totožné s diskovými nástroji společnosti Acronis. Jinými slovy tedy vynikající, protože Acronis patří ke špičce ve svém oboru. V hlavním okně programu si klepnutím vyberete spuštění nástroje, který chcete použít. U každého je navíc podrobný popisek s informací, k čemu slouží.

Seagate DiscWizard

Ovládání DiscWizardu je nanejvýš pohodlné

Klonování disků a nastavování nového asi nevyužije každý, zapotřebí jsou totiž minimálně dva pevné disky. Na druhou stranu je klonování užitečné v případě, že jste si koupili nový větší disk a chcete jej nahradit místo původního. Původní disk tedy naklonujete a vyhnete se tak nepříjemné opětovné instalaci celého systému.

Zálohování diskového oddílu

Při zálohování disku vám Seagate DiscWizard nabídne čtyři volby – počítač, složku s daty, nastavení aplikací a e-maily. Zálohovat však můžete pouze celý obsah počítače. Chcete-li použít některou ze tří zbylých specialit, program vás upozorní, že tato funkce je dostupná pouze v Acronis True Image Home Edition. O výhodách True Image vás program bude informovat ještě několikrát.

Seagate DiscWizard

Zálohu je možno uložit na jiný disk, do síťového umístění i na FTP server, máte-li nějaký k dispozici

Záchranný disk

Pomocí nástroje Seagate DiscWizard Media Builder si vytvoříte vlastní spouštěcí médium. V průvodci jednoduše zvolíte, které součásti má obsahovat a následně je buď přímo vypálíte nebo uložíte do podoby souboru ISO.

Seagate DiscWizard
 
Tvorba záchranného média

Spouštěcí médium může obsahovat dva druhy DiscWizardu. Rozšířená verze se liší od základní v podpoře disků připojených na USB, PC Card nebo SCSI rozhraní.

Seagate DiscWizard

Ze spouštěcí obrazovky je také možné pokračovat přímo do Windows

Seagate DiscWizard

Verze spuštěná z CD obsahuje navíc nástroj pro kompletní smazání disku

Odkaz ke stažení

Seagate DiscWizard můžete stahovat z webu společnosti Seagate. Pokud vám nestačí výše uvedené obrázky, koukněte se na krátké video ve formátu Flash. Uvidíte kompletní prohlídku programu včetně všech jeho možností nastavení.

Autor článku: Jan Polzer

Tvůrce webů z Brna se specializací na Drupal a Symfony. Obojí také školím spolu se základy SEO. Jsem Acquia Certified Developer (Drupal 7) a Site Builder (Drupal 8 & 9) a napsal jsem několik knih o Drupalu. Ve volných chvílích cestuji a podnikám výlety. Více se dozvíte na mém firemním webu.

reklama

Komentáře k článku

Přidat komentář

Filtered HTML

  • Povolené HTML značky: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <p> <br>
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

Odesláním komentáře souhlasíte s podmínkami Ochrany osobních údajů

reklama
Novinka listopad 2020

 

Kniha 333 tipů a triků pro Drupal 9


Více na KnihyPolzer.cz

Sledujte Maxiorla na Facebooku

Maxiorel na Facebooku

Poslední komentáře
reklama
Nové diskuze
reklama
Hosting pro Drupal a WordPress

Hledáte český webhosting vhodný nejenom pro redakční systém Drupal? Tak vyzkoušejte Webhosting C4 za 1200 Kč na rok s doménou v ceně, 20 GB prostoru a automatické navyšováním o 2 GB každý rok. Podrobnosti zde.

Co píší na Interval.cz
@maxiorel na Twitteru

Maxiorel na Twitteru