Seagate DiscWizard: vynikající diskový nástroj od Acronisu zdarma

Výrobce pevných disků, společnost Seagate, dal nedávno k dispozici zdarma dostupný nástroj Seagate DiscWizard 10.0. Jde o velmi zajímavou věc, protože tento program je vlastně téměř totožný s tím, co nabízí Acronis. Seagate DiscWizard slouží ke klonování disků, nastavování nově přidaných disků v systému, k zálohování diskových oddílů a k obnově dat z těchto záloh. Nabízí i vytvoření záchranného bootovacího média.

Ovládání DiscWizardu je totožné s diskovými nástroji společnosti Acronis. Jinými slovy tedy vynikající, protože Acronis patří ke špičce ve svém oboru. V hlavním okně programu si klepnutím vyberete spuštění nástroje, který chcete použít. U každého je navíc podrobný popisek s informací, k čemu slouží.

Seagate DiscWizard

Ovládání DiscWizardu je nanejvýš pohodlné

Klonování disků a nastavování nového asi nevyužije každý, zapotřebí jsou totiž minimálně dva pevné disky. Na druhou stranu je klonování užitečné v případě, že jste si koupili nový větší disk a chcete jej nahradit místo původního. Původní disk tedy naklonujete a vyhnete se tak nepříjemné opětovné instalaci celého systému.

Zálohování diskového oddílu

Při zálohování disku vám Seagate DiscWizard nabídne čtyři volby – počítač, složku s daty, nastavení aplikací a e-maily. Zálohovat však můžete pouze celý obsah počítače. Chcete-li použít některou ze tří zbylých specialit, program vás upozorní, že tato funkce je dostupná pouze v Acronis True Image Home Edition. O výhodách True Image vás program bude informovat ještě několikrát.

Seagate DiscWizard

Zálohu je možno uložit na jiný disk, do síťového umístění i na FTP server, máte-li nějaký k dispozici

Záchranný disk

Pomocí nástroje Seagate DiscWizard Media Builder si vytvoříte vlastní spouštěcí médium. V průvodci jednoduše zvolíte, které součásti má obsahovat a následně je buď přímo vypálíte nebo uložíte do podoby souboru ISO.

Seagate DiscWizard
 
Tvorba záchranného média

Spouštěcí médium může obsahovat dva druhy DiscWizardu. Rozšířená verze se liší od základní v podpoře disků připojených na USB, PC Card nebo SCSI rozhraní.

Seagate DiscWizard

Ze spouštěcí obrazovky je také možné pokračovat přímo do Windows

Seagate DiscWizard

Verze spuštěná z CD obsahuje navíc nástroj pro kompletní smazání disku

Odkaz ke stažení

Seagate DiscWizard můžete stahovat z webu společnosti Seagate. Pokud vám nestačí výše uvedené obrázky, koukněte se na krátké video ve formátu Flash. Uvidíte kompletní prohlídku programu včetně všech jeho možností nastavení.

Buďme ve spojení, přihlaste se k newsletteru

Odesláním formuláře souhlasíte s podmínkami zpracováním osobních údajů. 
Více informací v Ochrana osobních údajů.

Autor článku: Jan Polzer

Tvůrce webů z Brna se specializací na Drupal, WordPress a Symfony. Acquia Certified Developer & Site Builder. Autor několika knih o Drupalu.
Marketing Director v Lesensky.cz. Ve volných chvílích podnikám výlety na souši i po vodě. Více se dozvíte na polzer.cz a mém LinkedIn profilu.

Komentáře k článku

Přidat komentář

Odesláním komentáře souhlasíte s podmínkami Ochrany osobních údajů

reklama
Moje kniha o CMS Drupal

 

Kniha 333 tipů a triků pro Drupal 9


Více na KnihyPolzer.cz

Sledujte Maxiorla na Facebooku

Maxiorel na Facebooku

Nové diskuze
Hosting pro Drupal a WordPress

Hledáte český webhosting vhodný nejenom pro redakční systém Drupal? Tak vyzkoušejte Webhosting C4 za 1200 Kč na rok s doménou v ceně, 20 GB prostoru a automatické navyšováním o 2 GB každý rok. Podrobnosti zde.

@maxiorel na Twitteru

Maxiorel na Twitteru