Sdílejte kousky zdrojového kódu pomocí Pastebin

Určitě občas potřebujete vložit do různých diskuzí ukázku zdrojového kódu. Z různých důvodů to však pokaždé nejde. Buď je to zakázáno, nebo se zdrojový kód zobrazí špatně naformátovaný. Řešením může být například online služba Pastebin.

Pastebin.com je webová stránka, na kterou si můžete na určitý čas uložit text. Stránku používají především programátoři k ukládání zdrojového kódu nebo jiných informací, obecně ji však může využít kdokoli k uložení jakéhokoli typu textu. Podle tvůrců Pastebin.com stála za zrodem webu snaha, aby lidé mohli snadno sdílet přes internet velké množství textu.

Jakmile si na webu vytvoříte účet, získáte plnou kontrolu nad vkládáním svých textů - ty si mohou prohlížet buďto všichni uživatelé, nebo jen vy. Po přihlášení se vám zobrazí menu, které nabízí několik možností.

První a nejdůležitější z nich je funkce Create new paste, díky které můžete vložit svůj text. Po vložení textu zvolíte, zda chcete zvýraznit syntaxí (podporována je celá řada programovacích a skriptovacích jazyků), kdy má být text smazán, a titulek. Uložíte tlačítkem Submit.

Vložený kód je zobrazován na speciální adrese, jejíž var je dostatečně krátký na to, abyste jej mohli použít jako odkaz v komentářích, ve kterých chcete kód zmínit. Kód lze z Pastebinu kopírovat do schránky, stahovat do počítače a k dispozici je i možnost vložit jej do webu jako iframe nebo script.

Pastebin

Pastebin po vložení kódu, který chcete sdílet

Další funkce se jmenuje Trending Pastes a můžete přes ni zobrazit nejpopulárnější texty vložené za posledních 48 hodin. Tlačítko My Pastebin pak umožňuje zjistit, kolik máte následovníků a kolik uživatelů sledujete vy.

Po přihlášení v navigačním menu uvidíte také ikonku My Updates. Kliknutím na ni zobrazíte všechny nově zveřejněné texty lidí, které sledujete (sledovat můžete jakéhokoli uživatele Pastebin). Maximální velikost pro vložený text je 500 kilobajtů. To by mělo být dostačující pro téměř jakýkoli skript. Pokud byste chtěli více prostoru, můžete se za dva dolary měsíčně stát PRO členem, díky čemuž získáte 10 MB prostoru pro každý vložený text.

PRO členové navíc mohou vkládat neomezený počet soukromých textů (běžní uživatelé pouze 25), mají možnost využít SSL zabezpečení a v neposlední řadě při vkládání textu nemusejí opisovat otravný kód Captcha. Pastebin.com nabízí také API pro vývojáře.

Buďme ve spojení, přihlaste se k newsletteru

Odesláním formuláře souhlasíte s podmínkami zpracováním osobních údajů. 
Více informací v Ochrana osobních údajů.

Autor článku: Jiří Beran

Bývalý redaktor Maxiorla. Pokrýval novinky z oblasti IT a napsal také řadu návodů. Momentálně se věnuje jiné činnosti.

Komentáře k článku

Přidat komentář

Odesláním komentáře souhlasíte s podmínkami Ochrany osobních údajů

reklama
Moje kniha o CMS Drupal

 

Kniha 333 tipů a triků pro Drupal 9


Více na KnihyPolzer.cz

Sledujte Maxiorla na Facebooku

Maxiorel na Facebooku

Nové diskuze
Hosting pro Drupal a WordPress

Hledáte český webhosting vhodný nejenom pro redakční systém Drupal? Tak vyzkoušejte Webhosting C4 za 1200 Kč na rok s doménou v ceně, 20 GB prostoru a automatické navyšováním o 2 GB každý rok. Podrobnosti zde.

@maxiorel na Twitteru

Maxiorel na Twitteru