RikReader: vylepšená čtečka RSS pro IE7

Internet Explorer 7 přišel s vestavěnou správou zdrojů RSS a čtením zpráv RSS. Přiblížil se tak schopnostem Firefoxu nebo prohlížeče Opera. Řada uživatelů však považuje čtení zpráv RSS přímo v IE7 za dosti nepohodlné, proto hledá způsoby, jak si práci s RSS zpříjemnit. Dáváte-li přednost produktům založeným na technologiích od Microsoftu, zkuste program RikReader.

RikReader můžete z jeho domovské stránky instalovat pomocí technologie Clickonce, případně běžným způsobem, kterým je stažení instalátoru a jeho spuštění. Vznikne vám zástupce v nabídce Start a příslušný záznam v odebírači programů ze systému.

Důraz na pohodlné čtení RSS zpráv

RikReader představuje velmi jednoduchou RSS čtečku založenou na technologii .NET Framework 3.0. Běžně jej tedy spustíte ve Windows Vista, pro Windows XP musíte počítat s nainstalovaným Internet Explorerem 7 a právě .NET Framework 3.0.  Jednoduchý vzhled bez zbytečných barevných tlačítek symbolizujících různé funkce programu umožňuje, aby se uživatel RikReaderu mohl plně soustředit na čtení obsahu RSS zpráv.

RSS čtečka RikReader
 
RikReader po prvním spuštění

Důraz na pohodlné čtení je znát i z několika málo funkcí RikReaderu. V první řadě to je snadná možnost změny velikosti písma. Jednoduše si ji nastavíte pomocí táhla ve spodní části okna programu.

RSS čtečka RikReader
 
Velikost písma si upravíte tak, aby se vám pohodlně četlo

Komu nevyhovuje zobrazení seznamu zpráv u vybraného zdroje, může si RikReader přepnout do podoby, ve které jsou všechny zprávy z vybraného zdroje zobrazeny ve formě odstavců se snadnou možností označení přečtených zpráv. I zde se projevuje změna velikosti písma. Zprávy, které se nevejdou na obrazovku, můžete najít pomocí stránkovací funkce ve spodní části.

RSS čtečka RikReader
 
Zobrazení zpráv ve formě odstavců

K pohodlnějšímu čtení přispívá také několik jednoduchých filtrů. Jednoduše si zobrazíte ještě nepřečtené zprávy, novinky z aktuálního dne, případně zprávy za poslední týden. V RikReaderu nechybí vyhledávání, stačí zadat několik prvních písmenek hledaného slova a RikReader ihned automaticky přizpůsobuje obsah tomu, co hledáte.

RSS čtečka RikReader
 
Nabídka filtrů, označení přečtených zpráv

Zaujalo mě několik možností zobrazení náhledu na obsah zprávy. Ten může být v klasickém panelu s rolovací lištou, pak bez lišty anebo ve formě dvou sloupečků. Opět připomínám, že velikost textu si můžete měnit nezávisle na způsobu zobrazení.

RSS čtečka RikReader
 
Obsah zprávy zobrazený ve dvou sloupcích

Moc se mi líbí funkce pro odesílání chybového hlášení. V mnoha jiných programech se omezuje na spuštění poštovního programu a okna s novou zprávou, případně vám nabídne formulář k vyplnění. V případě RikReaderu představuje zpětná vazba (feedback) okno, ve kterém samozřejmě můžete autorovi něco napsat, k tomu však připojíte obrázek s aktuální podobou programu. Do tohoto obrázku lze kreslit a označit tak třeba místo, kde se vyskytuje nějaká chyba. Zajímavé a hlavně praktické, protože řada uživatelů hledá způsoby, jak inteligentně popsat, co se jim nelíbí.

RSS čtečka RikReader

Při odesílání zpětné vazby lze kreslením označit určitou část programu

RikReader využívá vestavěné podpory pro zprávu RSS, která je v systému. Neumožní vám tedy třídit zdroje do kategorií, přidávat nové nebo mazat ty stávající. K tomu musíte použít Internet Explorer 7. Pro čtení zpráv je však RikReader dokonale připraven a málokterá jiná čtečka RSS se mu svou uživatelskou přívětivostí vyrovná.

Odkazy na stránky ke stažení

Buďme ve spojení, přihlaste se k newsletteru

Odesláním formuláře souhlasíte s podmínkami zpracováním osobních údajů. 
Více informací v Ochrana osobních údajů.

Autor článku: Jan Polzer

Tvůrce webů z Brna se specializací na Drupal, WordPress a Symfony. Acquia Certified Developer & Site Builder. Autor několika knih o Drupalu.
Marketing Director v Lesensky.cz. Ve volných chvílích podnikám výlety na souši i po vodě. Více se dozvíte na polzer.cz a mém LinkedIn profilu.

Komentáře k článku

Přidat komentář

Odesláním komentáře souhlasíte s podmínkami Ochrany osobních údajů

reklama
Moje kniha o CMS Drupal

 

Kniha 333 tipů a triků pro Drupal 9


Více na KnihyPolzer.cz

Sledujte Maxiorla na Facebooku

Maxiorel na Facebooku

Poslední komentáře
Hosting pro Drupal a WordPress

Hledáte český webhosting vhodný nejenom pro redakční systém Drupal? Tak vyzkoušejte Webhosting C4 za 1200 Kč na rok s doménou v ceně, 20 GB prostoru a automatické navyšováním o 2 GB každý rok. Podrobnosti zde.

@maxiorel na Twitteru

Maxiorel na Twitteru