Řetězové e-maily a potrefené husy

Přísloví o tom, že potrefená husa nejvíc kejhá, mi přišlo na mysl v úterý, když jsem četl reakce ke svému článku na Živě. V článku Nature Illusion Studio: rozpohybujte své fotografie jsem si vzal na mušku úředníky a jejich zřejmě vrozený smysl pro zasílání zbytečností typu e-mail s powerpointovou prezentací plnou vtipných nebo zaručeně nádherných fotografií. Jak se dalo čekat, reakce dotčených úředníků na sebe nenechaly dlouho čekat.

Reklama

Bohužel je smutnou skutečností, že nesmyslné řetězové e-maily si mezi sebou posílají hlavně kancelářské krysy typu úředník (samozřejmě nejenom státní). Když ke mně občas nějaký e-mail, který mi přeje štěstí nebo mi dává možnost pokochat se krásnými fotografiemi, dorazí, tak můj zrak putuje v prvé řadě na seznam lidí, kteří jsou uvedeni v historii přeposílání. Kolikrát se tam najdou zajímavé adresy – lidi z ministerstev, soudů, podniků vlastněných státem (těch ubývá) a státních úřadů nejsou v těchto seznamech výjimkou, spíše naopak.

Přijde mi trochu úsměvné, že si někteří lidé z článku popisujícího program na tvorbu animovaných obrázků, které se v řetězových e-mailech často vyskytují, vezmou pouze informaci o úřednících. V takovém případě si musím myslet, že se jich dotklo, jak se někdo pravdivě zmínil o jejich občasné/časté činnosti. Za pravdu se každý zlobí a potrefená husa nejvíc kejhá, to je stará pravda platná i v dnešní době. Nechtěl jsem se do nikoho strefovat jen tak ze sportu, cílem bylo vzbudit zamyšlení, zda by popisovaný program nešel využít i ke smysluplnější činnosti.

V Nature Illusion Studiu, který ve zmíněném článku na Živě popisuji, lze vytvářet podobné animované obrázky, jako následující. Tyto ukázky jsou mé dílko, nicméně v řetězových e-mailech narazíte na podobné velmi často.

Ukázka z Nature Illusion Studio - rezervace Ropotamo

Ukázka z Nature Illusion Studio - rezervace Ropotamo

Reklama

Přidat komentář