Registrace domény – dejte pozor u koho a za kolik

Registraci domény dnes nabízejí všichni slušní poskytovatelé webhostingových služeb. Ti větší nabízí kromě českých domén také registraci těch zahraničních. Při výběru registrátora své domény však dejte velký pozor na cenu. Může se totiž stát, že při výběru špatného registrátora zaplatíte i stovky korun navíc. Zde je jeden konkrétní příklad:

Několik let jsem měl (a stále mám) registrovánu doménu polzer-sw.com. Původně jsem ji hostoval u Hyperlinku, který zařídil i registraci této domény, později jsem kvůli nespokojenosti přešel k Web4U, u kterého jsem doposud. Problém byl v tom, že tehdy Web4U nenabízelo registraci domén .com a proto registrace proběhla s využitím služeb Media4Web. Nedávno jsem dostal upozornění na blížící se konec platnosti domény a byl jsem vyzván k opětovnému prodloužení registrace.

Doména .com

Vzhledem k tomu, že Web4U už registrace domén .com nabízí, považoval jsem za samozřejmé, že doménu převedu ke svému webhostingovému poskytovateli a platnost domény prodloužím u něj. Mile mě navíc překvapil rozdíl v částkách za novou registraci a její prodloužení. Zatímco původní registrátor (Media4Web) operuje s částkou 550 Kč bez DPH, viz jejich ceník, Web4U nabízí totéž za mnohem nižší částku. Registraci domény .com můžete mít u Web4U za 189 Kč bez DPH. A to je už dosti podstatný rozdíl v ceně. Každopádně oceňuji bezproblémové převedení domény a spolupráci jak Media4Web, tak Web4U.

Buďme ve spojení, přihlaste se k newsletteru

Odesláním formuláře souhlasíte s podmínkami zpracováním osobních údajů. 
Více informací v Ochrana osobních údajů.

Autor článku: Jan Polzer

Tvůrce webů z Brna se specializací na Drupal, WordPress a Symfony. Acquia Certified Developer & Site Builder. Autor několika knih o Drupalu.
Marketing Director v Lesensky.cz. Ve volných chvílích podnikám výlety na souši i po vodě. Více se dozvíte na polzer.cz a mém LinkedIn profilu.

Komentáře k článku

Přidat komentář

Odesláním komentáře souhlasíte s podmínkami Ochrany osobních údajů

reklama
Moje kniha o CMS Drupal

 

Kniha 333 tipů a triků pro Drupal 9


Více na KnihyPolzer.cz

Sledujte Maxiorla na Facebooku

Maxiorel na Facebooku

Poslední komentáře
Hosting pro Drupal a WordPress

Hledáte český webhosting vhodný nejenom pro redakční systém Drupal? Tak vyzkoušejte Webhosting C4 za 1200 Kč na rok s doménou v ceně, 20 GB prostoru a automatické navyšováním o 2 GB každý rok. Podrobnosti zde.

@maxiorel na Twitteru

Maxiorel na Twitteru