Registrace domény – dejte pozor u koho a za kolik

Registraci domény dnes nabízejí všichni slušní poskytovatelé webhostingových služeb. Ti větší nabízí kromě českých domén také registraci těch zahraničních. Při výběru registrátora své domény však dejte velký pozor na cenu. Může se totiž stát, že při výběru špatného registrátora zaplatíte i stovky korun navíc. Zde je jeden konkrétní příklad:

Reklama

Několik let jsem měl (a stále mám) registrovánu doménu polzer-sw.com. Původně jsem ji hostoval u Hyperlinku, který zařídil i registraci této domény, později jsem kvůli nespokojenosti přešel k Web4U, u kterého jsem doposud. Problém byl v tom, že tehdy Web4U nenabízelo registraci domén .com a proto registrace proběhla s využitím služeb Media4Web. Nedávno jsem dostal upozornění na blížící se konec platnosti domény a byl jsem vyzván k opětovnému prodloužení registrace.

Doména .com

Vzhledem k tomu, že Web4U už registrace domén .com nabízí, považoval jsem za samozřejmé, že doménu převedu ke svému webhostingovému poskytovateli a platnost domény prodloužím u něj. Mile mě navíc překvapil rozdíl v částkách za novou registraci a její prodloužení. Zatímco původní registrátor (Media4Web) operuje s částkou 550 Kč bez DPH, viz jejich ceník, Web4U nabízí totéž za mnohem nižší částku. Registraci domény .com můžete mít u Web4U za 189 Kč bez DPH. A to je už dosti podstatný rozdíl v ceně. Každopádně oceňuji bezproblémové převedení domény a spolupráci jak Media4Web, tak Web4U.

Reklama

Přidat komentář