Problém s FTP - nezobrazuje všechny soubory.

Zdravím,
mám takový menší problém s FTP klientem. Používám program FileZilla nebo program PSPad a
zjistil jsem, že v případě když si potřebuju udělat nějakou zálohu nepodaží se mi vždy přenést všechny soubory, které mám na hostingu (konkrétně VPS - wedos). Rovněž, pokud tyto soubory chci fyzicky vyhledat - také pomocí FTP klienta, tak je také nemohu najít ale přitom tam musí být protože se jedná o obrázky, které se mi na webu zobrazují. Ve složce je nějakých 14000 obrázků ale přes FTP jich tam vidím jen cca 8000. Nechápu v čem je problém. Web běží na Drupalu 6.

Děkuji za radu Martin

Profile picture for user Jan Polzer

No, umístěním 14 000 souborů do jedné složky si zaděláváte na malér... To prostě tak je. Máte zřejmě něco špatně nastaveno, pokud vám všechny soubory chodí v Drupalu do jedné složky a netřídí se do podsložek.

K tématu viz například článek Pozor na počet souborů v adresáři.

návštěvník

No na tom určitě něco bude, je pravda, že mi sem tam na pár vteřin web vypadne a to nemám
skoro žádnou návštěvnost. Hledal jsem čím to může být a tohle může být jeden z důvodů. Bohužel nevím jak to jinak řešit asi budu muset zase všechny obrázky postupně mazat a vytvořit pod adresáře, třeba pomocí tokenu měsíc-den.
Používám modul FileField Path a je tam taková pomůcka jak to hromadně přepsat "Retroactive update" jenže mám obavy, že při tom množství souborů bych akorát mohl docílit nějakého výpadku a tím všechno zhoršit, je tam totiž varování, že se to má používat maximálné opatrně. Nemáte náhodou zkušenosti s touto funkcí?
Dík

Profile picture for user Jan Polzer

Zkušenosti s Retroactive update u FileField Path mám, ale v mnohem menším měřítku. Nedovedu říci, co by to udělalo. Na Vašem místě bych to nejprve zkusil na lokální kopii webu. Tedy pokud se Vám podaří stáhnout přes FTP všechny soubory.

Následně bych web asi někdy v noci zastavil, znovu stáhl do počítače, tam ten Retroactive update pustil a následně web nakopíroval zpátky na internet.

Pokud byste to pouštěl přímo na serveru, tak si myslím, že by to asi zkolabovalo.

návštěvník

To jsem také myslel, ale bohužel se mi stále nedaří stáhnout všechny složky. Zkoušel jsem ale SSH klienta PuTTY, soubory už vidím, tak to zkusím stáhnout pomocí SSH. Díky za pomoc.

Odpovědět

Obsah tohoto pole je soukromý a nebude veřejně zobrazen.

Odesláním komentáře souhlasíte s podmínkami Ochrany osobních údajů

reklama
Moje kniha o CMS Drupal

 

Kniha 333 tipů a triků pro Drupal 9


Více na KnihyPolzer.cz

Sledujte Maxiorla na Facebooku

Maxiorel na Facebooku

Nové diskuze
Hosting pro Drupal a WordPress

Hledáte český webhosting vhodný nejenom pro redakční systém Drupal? Tak vyzkoušejte Webhosting C4 za 1200 Kč na rok s doménou v ceně, 20 GB prostoru a automatické navyšováním o 2 GB každý rok. Podrobnosti zde.

@maxiorel na Twitteru

Maxiorel na Twitteru