Příležitost nejen pro začínající kapely

Už podle názvu to vypadá, že tento článek na Maxiorla moc nepatří – není totiž o softwaru, webech ani ničem podobném. Na druhou stranu určité spojení se světem IT v něm najdete. Chtěl bych totiž připomenout a případně těm, kteří o tom nevědí, dát na vědomí, že je zde jistá šance pro začínající a méně známé kapely, jak se více zviditelnit. Nabídka je zdarma a pomůže vám zviditelnit se před desítkami tisíc lidí.
reklama

Věrní čtenáři Maxiorla a časopisu Computer možná již tuší, kam tím mířím. Na CD a DVD přílohách tohoto časopisu se již řadu let střídají prezentace kapel. Náklad Computeru se pohybuje v desítkách tisíc kusů, ve svém oboru patří Computer k těm nejúspěšnějším časopisům. K umístění prezentace a MP3/WMA skladeb je nutné splnit několik jednoduchých podmínek.

Dle ohlasu od kapel vím, že tato forma propagace jim v mnoha věcech pomohla. Často se ozývají s tím, že dostali nabídky na koncertování, spousta čtenářů i třeba objedná jejich cédéčko, nechybí tisíce děkovných dopisů ;-) Chcete-li se také zviditelnit díky Computeru, máte možnost. Jak jsem již psal, je to zdarma a je nutné dodržet několik následujících podmínek. Tato možnost samozřejmě platí nejenom pro kapely, ale i pro samostatné interprety.

Podmínky zveřejnění prezentace kapely na CD/DVD Computeru

  • Kapela/skladby nesmí být registrovány u Ochranného svazu autorského
  • PÍSEMNĚ požadujeme potvrzení o předchozím a také souhlas se zveřejněním dodaných materiálů (vyjmenovat) na CD/DVD příloze časopisu Computer
  • Spolu s tím na CD (nebo i elektronicky přes mail, FTP, web) dodáte text o kapele (DOC, TXT, RTF, PDF - jedno z toho, nikoli na papíře!), fotografie (JPG, nikoli papírové!), skladby ve formátu MP3 nebo WMA s vytvořeným playlistem (nejlépe M3U), případně další materiály, například video
  • V textu o kapele nezapomeňte uvést, kde vás čtenáři mohou kontaktovat

Máte-li vytvořenu vlastní prezentaci, není problém ji po dodání zařadit na naše CD/DVD. V opačném případě zapracujeme dodané materiály do layoutu naší přílohy.

KytaraRád bych ještě zdůraznil několik drobností. Materiály je nutné dodat elektronicky. Nikdo se v redakci asi nebude zabývat tím, že bude skenovat papírové fotografie a přepisovat texty. Rovněž je vhodné písničky dodat v MP3 nebo jiném formátu, nikoli jako audio CD. Text o kapele by měl být psán tak, abyste se za něj nemuseli stydět. O tom, že před deseti lety Franta nahradil Pepu u bicích, se nezmiňujte, leda v případě, že je to důležitý milník v historii kapely.

Redakce Computeru si vyhrazuje právo odmítnout některé prezentace. Za několik let, co dělám na CD/DVD, se to stalo myslím jen jednou. Tehdy to bylo kvůli vulgárním textům v názvu i obsahu písniček. Co se týče hudebního žánru, nemáme problém s ničím. Zveřejníme country, pop, metal, rock, hip-hop, electronic, techno, dechovku, měli jsme i dechno (dechovka+techno)…

Máte-li zájem, doporučuji se nejprve domluvit, abyste případné materiály neposílali s příliš velkým předstihem. Psát můžete přímo na můj redakční e-mail.

Autor článku: Jan Polzer

Tvůrce webů z Brna se specializací na Drupal a Symfony. Obojí také školím spolu se základy SEO. Jsem Acquia Certified Developer (Drupal 7) a Site Builder (Drupal 8 & 9) a napsal jsem několik knih o Drupalu. Ve volných chvílích cestuji a podnikám výlety. Více se dozvíte na mém firemním webu.

reklama

Komentáře k článku

Přidat komentář

Filtered HTML

  • Povolené HTML značky: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <p> <br>
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

Odesláním komentáře souhlasíte s podmínkami Ochrany osobních údajů

reklama
Novinka listopad 2020

 

Kniha 333 tipů a triků pro Drupal 9


Více na KnihyPolzer.cz

Sledujte Maxiorla na Facebooku

Maxiorel na Facebooku

Poslední komentáře
reklama
Nové diskuze
reklama
Hosting pro Drupal a WordPress

Hledáte český webhosting vhodný nejenom pro redakční systém Drupal? Tak vyzkoušejte Webhosting C4 za 1200 Kč na rok s doménou v ceně, 20 GB prostoru a automatické navyšováním o 2 GB každý rok. Podrobnosti zde.

@maxiorel na Twitteru

Maxiorel na Twitteru