Oprávnění na serveru

Dobrý den,

hostuji u wedosu, mám problém zřejmě s nastavením oprávnění. Když nahraji Ubercart a zapnu moduly, vůbec se mi neobjeví v administraci webu - tzn. nemůžu jej nastavit. Řešil jsem to s jejich Helpdeskem, poradili mi nástroj Obnovení práv. Ten mi nastavil Oprávnění většinou na 650, což znamená, že ani jako vlastník nemám práva zápisu. Ten má jen skupina.

Už nevím co s tím. Myslíte, že by pomohlo nějak změnit práva?

P.S. Včera jsem Drupal odinstaloval vyčistil všechny složky t.j. /session /tmp a /www , dal nástroj opravit práva, pokusil se znovu nainstalovat Drupal a ten se mi vůbec nespustil Chyba 403. Na hostingu mi nejsou schopni říci jaké mají jejich složky mít oprávnění. Zkusil jsem tedy /www - 755,
/tmp - 775, /session - 750. Prošel instalací bez problémů, smazal db a nahrál db ze zálohy. Bohužel, to oprávnění 650, které se při instalaci vytvořilo u většiny složek mi způsobilo, že se např nezobrazovaly obrázky apod.

V logu Drupalu mám každou chvíli chybu PDOException: SQLSTATE[23000]: Integrity constraint... a to jsem zvětšil paměť na 256MB. S helpdeskem to jsem to řešil už několikrát a nevyřešil nic. Prý u nich v logu žádné chyby nejsou. Pro ukázku přikládám přílohu, jak tato komunikace probíhá :(

Můj závěrečný dotaz tedy zní: Jak už mám ty práva nastavit?

Předem dík za odpověď.


Profile picture for user Jan Polzer

Možná se zeptám úplně blbě. Upravil jste .htaccess podle toho jejich návodu? Se standardním totiž Drupal nebude na WEDOSu nikdy šlapat dobře.

návštěvník

No, možná se neptáte úplně blbě. Upravil mi ten .htaccess Helpdesk. Možná že tam bude chyba.

Byl by pro Vás problém ten správně upravený sem dát?

Díky

návštěvník

Já u wedosu nemám žádnej problém. Jediná úprava u .htaccess (v rootu) je zakomentování (přidání před řádek znak #) Options +FollowSymLink a zakomentování všech řádku všech .htaccess ve složce a podsložkách adresáře files. K tomu neni co víc radit.

návštěvník

To vím už dva roky a přesto tam jsou problémy, které nevyřešil ani jejich helpdesk :-)

Odpovědět

Obsah tohoto pole je soukromý a nebude veřejně zobrazen.

Odesláním komentáře souhlasíte s podmínkami Ochrany osobních údajů

reklama
Moje kniha o CMS Drupal

 

Kniha 333 tipů a triků pro Drupal 9


Více na KnihyPolzer.cz

Sledujte Maxiorla na Facebooku

Maxiorel na Facebooku

Nové diskuze
Hosting pro Drupal a WordPress

Hledáte český webhosting vhodný nejenom pro redakční systém Drupal? Tak vyzkoušejte Webhosting C4 za 1200 Kč na rok s doménou v ceně, 20 GB prostoru a automatické navyšováním o 2 GB každý rok. Podrobnosti zde.

@maxiorel na Twitteru

Maxiorel na Twitteru