Opera 9.0

Tak jsme se konečně dočkali. Opera 9.0 je konečně na světě ve své finální podobě. Nové widgety a podpora BitTorrentu mohou přinést Opeře další uživatele. Instalátor s mezinárodní lokalizací (tedy i s češtinou) můžete stahovat z webu Opery nebo z GigaManie.
reklama

Pokud budu kritický, nic tak zase závratného se v Opeře nezměnilo. Stále je na tom dobře s množstvím paměti, které zabírá. Stále jde o rychlý prohlížeč. Osobně budu pro torrenty stále používat µTorrent a widgety mě nijak nezajímají. Podobné doplňky mě spíš zdržují od práce.

Na Opeře si cením možnosti mít spuštěný pouze jeden program a přitom používat vcelku pohodlného poštovního klienta a webový prohlížeč se záložkovým rozhraním. Mimochodem, malý testík s novou verzí Opery mi při dvaceti otevřených záložkách ukázal spotřebu asi 21 MB operační paměti. Ve srovnání s Firefoxem, který s jedinou načtenou stránkou a minimem funkcí zabírá o jeden megabajt více (tedy 22 MB), je to skvělé.

Autor článku: Jan Polzer

Tvůrce webů z Brna se specializací na Drupal a Symfony. Obojí také školím spolu se základy SEO. Jsem Acquia Certified Developer (Drupal 7) a Site Builder (Drupal 8 & 9) a napsal jsem několik knih o Drupalu. Ve volných chvílích cestuji a podnikám výlety. Více se dozvíte na mém firemním webu.

reklama

Komentáře k článku

Přidat komentář

Filtered HTML

  • Povolené HTML značky: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <p> <br>
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

Odesláním komentáře souhlasíte s podmínkami Ochrany osobních údajů

reklama
Novinka listopad 2020

 

Kniha 333 tipů a triků pro Drupal 9


Více na KnihyPolzer.cz

Sledujte Maxiorla na Facebooku

Maxiorel na Facebooku

Poslední komentáře
reklama
Nové diskuze
reklama
Hosting pro Drupal a WordPress

Hledáte český webhosting vhodný nejenom pro redakční systém Drupal? Tak vyzkoušejte Webhosting C4 za 1200 Kč na rok s doménou v ceně, 20 GB prostoru a automatické navyšováním o 2 GB každý rok. Podrobnosti zde.

@maxiorel na Twitteru

Maxiorel na Twitteru