Opera 9.0

Tak jsme se konečně dočkali. Opera 9.0 je konečně na světě ve své finální podobě. Nové widgety a podpora BitTorrentu mohou přinést Opeře další uživatele. Instalátor s mezinárodní lokalizací (tedy i s češtinou) můžete stahovat z webu Opery nebo z GigaManie.

Pokud budu kritický, nic tak zase závratného se v Opeře nezměnilo. Stále je na tom dobře s množstvím paměti, které zabírá. Stále jde o rychlý prohlížeč. Osobně budu pro torrenty stále používat µTorrent a widgety mě nijak nezajímají. Podobné doplňky mě spíš zdržují od práce.

Na Opeře si cením možnosti mít spuštěný pouze jeden program a přitom používat vcelku pohodlného poštovního klienta a webový prohlížeč se záložkovým rozhraním. Mimochodem, malý testík s novou verzí Opery mi při dvaceti otevřených záložkách ukázal spotřebu asi 21 MB operační paměti. Ve srovnání s Firefoxem, který s jedinou načtenou stránkou a minimem funkcí zabírá o jeden megabajt více (tedy 22 MB), je to skvělé.

Buďme ve spojení, přihlaste se k newsletteru

Odesláním formuláře souhlasíte s podmínkami zpracováním osobních údajů. 
Více informací v Ochrana osobních údajů.

Autor článku: Jan Polzer

Tvůrce webů z Brna se specializací na Drupal, WordPress a Symfony. Acquia Certified Developer & Site Builder. Autor několika knih o Drupalu.
Marketing Director v Lesensky.cz. Ve volných chvílích podnikám výlety na souši i po vodě. Více se dozvíte na polzer.cz a mém LinkedIn profilu.

Komentáře k článku

Přidat komentář

Odesláním komentáře souhlasíte s podmínkami Ochrany osobních údajů

reklama
Moje kniha o CMS Drupal

 

Kniha 333 tipů a triků pro Drupal 9


Více na KnihyPolzer.cz

Sledujte Maxiorla na Facebooku

Maxiorel na Facebooku

Poslední komentáře
Hosting pro Drupal a WordPress

Hledáte český webhosting vhodný nejenom pro redakční systém Drupal? Tak vyzkoušejte Webhosting C4 za 1200 Kč na rok s doménou v ceně, 20 GB prostoru a automatické navyšováním o 2 GB každý rok. Podrobnosti zde.

@maxiorel na Twitteru

Maxiorel na Twitteru