Novinky pouze z urcite sekce, wisiwig problem - dotazy zacatenika

Dobrý den všem. Chtěl bych se zeptat na dvě věci.

Potřeboval bych udělat zobrazení novinek někde např. v pravém bloku (nejlepe jednou větou co je nového pod sebou), ale třeba jen z určité sekce. Zaroven bych chtěl aby to byly odkazy do te prislusne sekce. Napr. budu mit stranku s novinkami..ktera se ale nebude zobrazovat na uvodni strance. a chtel bych aby v neajekm panelu v pravo byly pod sebou ty nove pridane veci do novinek s odkazem do sekce novinky.. Je to mozne ? :(

dale jeste co se tyka primarnich odkazu…jejich standartni umisteni je dano sablonou?…jde nejak premistit na konkretni misto na webu.?

Koupil jsem si vybornou knihu  Podrobny pruvodce drupal od Jana Polzera. Zkousel jsem podle ni dat wisiwig editor . FCK editor bez problem rozchodil ale TinyMCE nemuz rozchodit..nezobrazi se vubec pri vkladani novych veci. Je TInyMCE v necem vyrazne lepsi?

dekuji moc za odpovedi. A nezlobte se za hloupe dotazy zacatecnika.

Profile picture for user Jan Polzer

Dobrý den. Výpis novinek docílíte pomocí modulu Views. Jak s ním pracovat je popsáno v článku Drupal videonávod: Views pro začátečníky.

Zobrazení primárních odkazů je často dáno šablonou. Krom toho však každé menu, tedy i primární odkazy, figuruje jako blok, který můžete ve správně bloků umístit do libovolného regionu na stránce.

Pokud Vám funguje CKeditor a jste s ním spokojen, klidně u něj zůstaňte.

návštěvník

moc děkuji za odpověd. A moc za skvělo knihu..právě se jí probírám. :)

s tím menu jsem myslel spíš přesné umístění. Když zapnu primarni odkazy do bloku a vyberu např. zahlaví...tak se mi zarovná na pravou stranu..a ja ji třeba chci na levou. Musím tedy zasáhnout do CSS? Ještě jednou děkuji.

Odpovědět

Obsah tohoto pole je soukromý a nebude veřejně zobrazen.

Odesláním komentáře souhlasíte s podmínkami Ochrany osobních údajů

reklama
Moje kniha o CMS Drupal

 

Kniha 333 tipů a triků pro Drupal 9


Více na KnihyPolzer.cz

Sledujte Maxiorla na Facebooku

Maxiorel na Facebooku

Poslední komentáře
Hosting pro Drupal a WordPress

Hledáte český webhosting vhodný nejenom pro redakční systém Drupal? Tak vyzkoušejte Webhosting C4 za 1200 Kč na rok s doménou v ceně, 20 GB prostoru a automatické navyšováním o 2 GB každý rok. Podrobnosti zde.

@maxiorel na Twitteru

Maxiorel na Twitteru