Nové verze komponent Xceed

V pátek byly uvolněny nové verze hned několika komponent pro .NET Framework od společnosti Xceed Software Inc. Sám některé tyto komponenty používám ve svých programech, např. v zálohovacím Copy2Backup. Novinek je opravdu hodně a myslím, že stojí za pozornost. Na co se tedy můžete těšit?

Xceed Grid for .NET v3.5

Výborný datagrid je teď plně kompatibilní s motivy vzhledu ve Windows Vista, podporuje průhlednost, přidává styl zobrazení Office 2007, interaktivní témata vzhledu. Komponenta byla zkompilována oproti .NET 2.0.

Xceed Zip for .NET v3.3

Knihovna pro komprimaci do formátu ZIP nyní nabízí snadnou synchronizaci složek a souborů oproti archivu. Přibyli nové třídy QuickFtp, QuickTar, a QuickGZip. Komponenta byla zkompilována oproti .NET 2.0.

Xceed Chart for .NET v4.1

Pokud pracujete s grafy, bude vás zajímat tato komponenta. Novinkou je opět podpora Windows Vista. Komponenta byla zkompilována oproti .NET 2.0.

Xceed Chart for ASP.NET v4.1

Nové verze s podporou Windows Vista se dočkalo také vykreslování grafů v ASP.NET. Komponenta byla zkompilována oproti .NET a ASP.NET 2.0.

Xceed FTP for .NET v3.3

Změny v komponentě pro práci s FTP připojením jsou podobné jako u komprimačního Xceed Zip. Tedy podpora synchronizace a nové třídy QuickFtp, QuickTar, a QuickGZip. Komponenta byla zkompilována oproti .NET 2.0.

Xceed FTP for .NET Compact Framework

Programátoři vyvíjející pro kapesní počítače a platformu .NET Compact Framework mohou také využít komponentu pro práci s FTP připojením. Umožňuje přenos souborů v mobilních aplikacích.

Xceed Docking Windows for .NET v1.1

Pro tvorbu složitějších uživatelských rozhraní můžete využít tuto komponentu. Opět přidává podporu Windows Vista, ve vývoji je dále záložkové rozhraní MDI a dokování ve stylu Visual Studia 2005. Komponenta byla zkompilována oproti .NET 2.0.

Xceed SmartUI for .NET v3.4

V této komponentě mnoho změn není, pouze zkompilování oproti .NET 2.0.

Xceed Input Validator for .NET v1.1

Také komponenta pro ověřování uživatelského vstupu přichází s oficiální podporou Windows Vista a je zkompilována oproti .NET 2.0.

Xceed Editors for .NET v2.2

Nezbytná podpora Windows Vista a .NET 2.0 neschází ani v editačních komponentách.

Xceed Zip for .NET Compact Framework v3.3

Opravy chyb se dočkala komprimační komponenta pro .NET Compact Framework 2.0.

Novinka: Xceed DataGrid for WPF v1.0

Novinkou v nabídce komponent Xceed je datová mřížka pro platformu .NET 3.0, čili Windows Presentation Foundation. Máte-li Internet Explorer, .NET 3.0 nebo přímo Windows Vista, pak doporučuji k nahlédnutí online demoukázku nové komponenty.

 

Když o tom tak přemýšlím, napadá mě, zda se autoři programů nezačnou namísto důrazu na použitelnost a praktičnost programů pro Windows ještě více věnovat všelijakým grafickým efektům a ohromování uživatele například tím, jak úžasně program mění barvy po kliknutí do tabulky s daty...

Buďme ve spojení, přihlaste se k newsletteru

Odesláním formuláře souhlasíte s podmínkami zpracováním osobních údajů. 
Více informací v Ochrana osobních údajů.

Autor článku: Jan Polzer

Tvůrce webů z Brna se specializací na Drupal, WordPress a Symfony. Acquia Certified Developer & Site Builder. Autor několika knih o Drupalu.
Marketing Director v Lesensky.cz. Ve volných chvílích podnikám výlety na souši i po vodě. Více se dozvíte na polzer.cz a mém LinkedIn profilu.

Komentáře k článku

Přidat komentář

Odesláním komentáře souhlasíte s podmínkami Ochrany osobních údajů

reklama
Moje kniha o CMS Drupal

 

Kniha 333 tipů a triků pro Drupal 9


Více na KnihyPolzer.cz

Sledujte Maxiorla na Facebooku

Maxiorel na Facebooku

Poslední komentáře
Hosting pro Drupal a WordPress

Hledáte český webhosting vhodný nejenom pro redakční systém Drupal? Tak vyzkoušejte Webhosting C4 za 1200 Kč na rok s doménou v ceně, 20 GB prostoru a automatické navyšováním o 2 GB každý rok. Podrobnosti zde.

@maxiorel na Twitteru

Maxiorel na Twitteru