Nejde mi přidat další položka resp. nastavit jinou pozici v rozbalovacího menu v Drupalu 7.

Dobrý den,
mám menší problém s webem na Drupalu 7. Jedná se o ot, že když přidám další položku v rozbalovacím menu (https://www.maxiorel.cz/drupal-jak-na-rozbalovaci-menu-jen-s-css-bez-do…), tak nemohu nastavit její pozici, vždy se mi vrátí na pozici, pod první nadřazenou položku. Pokud ji ručně posunu nahoru nebo dolu, tak po uložení se vrátí opět zpět. Např. mám novou položku jablko strom vypadá takto:
Ovoce:
- hruška
- švestka
- jablko
když přesunu položku jablko o úroveň výše a uložím, vrátí se mi opět na 3 pozici. Jediné co musím udělat je smazat nějakou jinou položku z jiné části stromu, aby se něco uvolnilo a dovolili uložit novou pozici položky jablko.
Něco podobného je pro Wordpress zde https://www.zblog.cz/nejde-vam-pridat-dalsi-polozka-do-rozbalovaciho-me… jen s tím rozdílem, že položku v menu mohu vytvořit, ale pozici už nemohu změnit. Po změně a uložení se vrátí na původní pozici.
Děkuji za radu
VH

Profile picture for user Jan Polzer

Toto se občas stávalo, pokud jste měl v menu položek opravdu velké množství a konfigurace PHP měla omezený počet vstupních proměnných. Zkuste zvednout hodnotu max_input_vars v php.ini.

návštěvník

Dobrý den,
bohužel se nám na FTP s instalací Drupalu 7 nebpodařilo soubor php.ini najít. Můžete mne nasměrovat? Děkuji
VH

Profile picture for user Jan Polzer

No já netvrdím, že máte na hostingu či serveru tento soubor. Tím je míněna obecná instrukce, že máte změnit nastavení PHP. Jestli editací souboru php.ini, změnou parametrů někde v administraci hostingu či jak přesně, to záleží na tom, co umožňuje prostředí, kde máte web uložený.

návštěvník

Děkuji za odpověď, nakonec jsme to našli. Děkuji.

Odpovědět

Obsah tohoto pole je soukromý a nebude veřejně zobrazen.

Odesláním komentáře souhlasíte s podmínkami Ochrany osobních údajů

reklama
Moje kniha o CMS Drupal

 

Kniha 333 tipů a triků pro Drupal 9


Více na KnihyPolzer.cz

Sledujte Maxiorla na Facebooku

Maxiorel na Facebooku

Poslední komentáře
Hosting pro Drupal a WordPress

Hledáte český webhosting vhodný nejenom pro redakční systém Drupal? Tak vyzkoušejte Webhosting C4 za 1200 Kč na rok s doménou v ceně, 20 GB prostoru a automatické navyšováním o 2 GB každý rok. Podrobnosti zde.

@maxiorel na Twitteru

Maxiorel na Twitteru