Nechejte si z Drupalu zasílat e-mailové upozornění na chyby

Jednou z výhod logování nejrůznějších situací v Drupalu je i možnost s logy pracovat dále za hranici obyčejného prohlížení v administraci. Drupal vás například upozorní na různé chyby prostřednictvím e-mailu. Stačí jej nastavit.

Je fajn, že se upozornění na chyby, které se na webu odehrají, ukládá do logu. Ať už toho databázového nebo pomocí syslogu do serverového. Ale po pravdě řečeno, chcete neustále chodit do administrace Drupalu či na server a kontrolovat, co se tam odehrává, když je na první pohled vše v pořádku?

Mám pro vás proto rychlý tip na modul Logging and alerts. Dovede vás upozornit e-mailem na různě závažné stavy, které se v Drupalu odehrávají.

Jak se mi modul osvědčil v praxi?

Modul pro e-mailové upozornění na záznamy v logu nyní nasazuji na všechny weby klientů, kterým se o web starám v rámci nějakého servisního paušálu. Díky tomu jsem schopen obratem reagovat na situace, kdy se někam nepropíšou data posílaná na externí systémy. Vidím, když na web někdo útočí a snaží se obelstít Drupal upravenými URL adresami. Sleduji, jak se různé firmy pokoušení o penetrační testy na webech mých klientů. A ano, občas tak poznám, proč hosting neustál zátěž a spadla mu databáze.

Tagy

Buďme ve spojení, přihlaste se k newsletteru

Odesláním formuláře souhlasíte s podmínkami zpracováním osobních údajů. 
Více informací v Ochrana osobních údajů.

Autor článku: Jan Polzer

Tvůrce webů z Brna se specializací na Drupal, WordPress a Symfony. Acquia Certified Developer & Site Builder. Autor několika knih o Drupalu.
Marketing Director v Lesensky.cz. Ve volných chvílích podnikám výlety na souši i po vodě. Více se dozvíte na polzer.cz a mém LinkedIn profilu.

Komentáře k článku

Přidat komentář

Odesláním komentáře souhlasíte s podmínkami Ochrany osobních údajů

reklama
Moje kniha o CMS Drupal

 

Kniha 333 tipů a triků pro Drupal 9


Více na KnihyPolzer.cz

Sledujte Maxiorla na Facebooku

Maxiorel na Facebooku

Poslední komentáře
Hosting pro Drupal a WordPress

Hledáte český webhosting vhodný nejenom pro redakční systém Drupal? Tak vyzkoušejte Webhosting C4 za 1200 Kč na rok s doménou v ceně, 20 GB prostoru a automatické navyšováním o 2 GB každý rok. Podrobnosti zde.

@maxiorel na Twitteru

Maxiorel na Twitteru