Návrhář témat pro Drupal

Poslední dobou mám často co do činění s redakčním systémem Drupal, který lze s úspěchem využít k postavení nejrůznějších webových stránek. Hned po vynikající optimalizaci pro vyhledávače (SEO), považuji za nejvýznamnější vlastnost Drupala snadnou správu a tvorbu témat vzhledu. Každé téma obsahuje systém šablon, což jsou soubory PHP, ve kterých vhodně umístíte jednotlivé prvky webu do HTML stránky. Tvorba šablon není složitá, nicméně pokud si někdo bude chtít práci ulehčit, může využít pomůcky v podobě "vizuálního návrháře" témat pro Drupal.

Reklama

Drupal Theme Generator je vlastně excelovský soubor s mnoha tabulkami a makropříkazy. V pěti záložkách najdete seznámení s tímto nástrojem, tabulky pro úpravu základního nastavení nového vzhledu, ovládací prvky pro úpravu designu, možnost tvorby dynamické DHTML nabídky (menu), a seznam pro úpravu kaskádových stylů dostupných položek.

Na první pohled je práce s tímto nástrojem složitá, kdekdo si zřejmě řekne, že ruční editace souborů se šablonami bude efektivnější. Nicméně administrátor Drupala, který ještě nezná všechna jeho zákoutí, ocení Drupal Theme generator minimálně kvůli jediné věci - nebude muset myslet na to, zda nezapomenul ve svém tématu ošetřit některou základní položku.

Osobně asi zůstanu u ruční editace témat, nicméně zajímal by mě váš názor. Přijde vám tvorba tématu pro Drupal v nějakém grafickém návrháři produktivnější?

Reklama

Přidat komentář