Návrhář témat pro Drupal

Poslední dobou mám často co do činění s redakčním systémem Drupal, který lze s úspěchem využít k postavení nejrůznějších webových stránek. Hned po vynikající optimalizaci pro vyhledávače (SEO), považuji za nejvýznamnější vlastnost Drupala snadnou správu a tvorbu témat vzhledu. Každé téma obsahuje systém šablon, což jsou soubory PHP, ve kterých vhodně umístíte jednotlivé prvky webu do HTML stránky. Tvorba šablon není složitá, nicméně pokud si někdo bude chtít práci ulehčit, může využít pomůcky v podobě "vizuálního návrháře" témat pro Drupal.

Drupal Theme Generator je vlastně excelovský soubor s mnoha tabulkami a makropříkazy. V pěti záložkách najdete seznámení s tímto nástrojem, tabulky pro úpravu základního nastavení nového vzhledu, ovládací prvky pro úpravu designu, možnost tvorby dynamické DHTML nabídky (menu), a seznam pro úpravu kaskádových stylů dostupných položek.

Na první pohled je práce s tímto nástrojem složitá, kdekdo si zřejmě řekne, že ruční editace souborů se šablonami bude efektivnější. Nicméně administrátor Drupala, který ještě nezná všechna jeho zákoutí, ocení Drupal Theme generator minimálně kvůli jediné věci - nebude muset myslet na to, zda nezapomenul ve svém tématu ošetřit některou základní položku.

Osobně asi zůstanu u ruční editace témat, nicméně zajímal by mě váš názor. Přijde vám tvorba tématu pro Drupal v nějakém grafickém návrháři produktivnější?

Buďme ve spojení, přihlaste se k newsletteru

Odesláním formuláře souhlasíte s podmínkami zpracováním osobních údajů. 
Více informací v Ochrana osobních údajů.

Autor článku: Jan Polzer

Tvůrce webů z Brna se specializací na Drupal, WordPress a Symfony. Acquia Certified Developer & Site Builder. Autor několika knih o Drupalu.
Marketing Director v Lesensky.cz. Ve volných chvílích podnikám výlety na souši i po vodě. Více se dozvíte na polzer.cz a mém LinkedIn profilu.

Komentáře k článku

Přidat komentář

Odesláním komentáře souhlasíte s podmínkami Ochrany osobních údajů

reklama
Moje kniha o CMS Drupal

 

Kniha 333 tipů a triků pro Drupal 9


Více na KnihyPolzer.cz

Sledujte Maxiorla na Facebooku

Maxiorel na Facebooku

Poslední komentáře
Nové diskuze
Hosting pro Drupal a WordPress

Hledáte český webhosting vhodný nejenom pro redakční systém Drupal? Tak vyzkoušejte Webhosting C4 za 1200 Kč na rok s doménou v ceně, 20 GB prostoru a automatické navyšováním o 2 GB každý rok. Podrobnosti zde.

@maxiorel na Twitteru

Maxiorel na Twitteru