Návrh menu začátečník

Dobrý večer. Chtěl bych se zeptat. Potřebuji udělat jednoduchý web, kde bude po levé straně menu pro stránky (asi nikoli články), kde bude nějaký obsah. Jak je nejlepší řešit strukturu. Mám si udělat kategorii..např. kategorii stránek a tam přidat do slovníku termíny tak jak budou jednotlivé odkazy v menu.? Např.  Hlavní stránka, o náš, kontakty apod.?? Dále určitě potřebuji aby např. na pravé straně se zobrazovaly novinky ze sekce novinky..pouze z novinek (nevím jak) Moc děkuji. Případně se chci ještě zeptat. Rád bych prispěl na běh toho webu, protože mi přijde fakt super.

Profile picture for user Jan Polzer

Dobrý večer. Pokud bude to boční menu odkazovat rovnou na stránky, tak slovník vytvářet ani nemusíte. prostě umístíte rovnou odkazy na příslušné uzly typu stránka.

Ohledně novinek, máte dvě podobné možnosti. První je vytvořit si slovník Kategorie stránek, jak navrhujete, a v něm mít termín Novinky. Druhou možností je vytvořit nový typ obsahu Novinka a příslušný obsah vkládat pomocí něj. V obou případech pak budete muset pomocí modulu Views vytvořit nový pohled a vyfiltrovat v něm buď články s kategorie Novinky, nebo obsah typu Novinka. Z pohledu pak můžete vytvořit blok, který umístíte do nějakého regionu na domovské stránce.

Návod na Views je v článku Drupal videonávod: Views pro začátečníky.

Na provoz webu přispívat finančně nemusíte (pokud mi nechcete poslat částky od tisícovky výše...), jsem rád, že se líbí a má pro své čtenáře přínos. Pomoci můžete například tweetnutím článků, umístěním odkazu na Twitter nebo zmínkou například na svém blogu. Čím více bude spokojených čtenářů, tím lépe :-) Díky za přízeň.

Odpovědět

Obsah tohoto pole je soukromý a nebude veřejně zobrazen.

Odesláním komentáře souhlasíte s podmínkami Ochrany osobních údajů

reklama
Moje kniha o CMS Drupal

 

Kniha 333 tipů a triků pro Drupal 9


Více na KnihyPolzer.cz

Sledujte Maxiorla na Facebooku

Maxiorel na Facebooku

Poslední komentáře
Nové diskuze
Hosting pro Drupal a WordPress

Hledáte český webhosting vhodný nejenom pro redakční systém Drupal? Tak vyzkoušejte Webhosting C4 za 1200 Kč na rok s doménou v ceně, 20 GB prostoru a automatické navyšováním o 2 GB každý rok. Podrobnosti zde.

@maxiorel na Twitteru

Maxiorel na Twitteru