Nalaďte si TV Microsoft

Když jsem nedávno hledal na internetu nějaké podklady pro práci v nástroji Visual Studio 2005, našel jsem stránku, která mi připomněla zajímavý web s videoukázkami nejnovějších vychytávek v produktech od Microsoftu.

Reklama

Chanell 9 (http://channel9.msdn.com/) je web, na kterém najdete videa s praktickými ukázkami použití nových Microsoftích produktů. Mě osobně zaujaly názorné ukázky refaktoringu ve Visual Studiu 2005. Zajímavé jsou i další ukázky, stejně tak jako pohled na nové MS Office 2007, Windows Vista, ASP.NET a další.

Nejde o videa, kde by nějaký člověk sáhodlouze vykládal. Co jsem měl možnost shlédnout, tak trvalo okolo deseti až dvaceti minut, přičemž velká část byla zaměřena prakticky. Po pár úvodních slovech kamera snímá monitor, na kterém přednášející provádí různé činnosti. Pomineme-li filmovou kvalitu, tak je na tom dobré to, že ukázky působí naprosto reálně. Je to jistě mnohem lepší než nasnímané screenshoty obrazovky doplněné výkladem. U videa na Channell 9 totiž přesně vidíte, jak člověk pracuje, jak dlouho to trvá a jde z toho dobře pochopit, jak je daná problematika složitá, či spíše jednoduchá.

Pokud vás produkty Microsoftu zajímají, určitě stránky doporučuji navštívit. Videa můžete brát i jako zajímavé tipy, které vám usnadní práci s vaším oblíbeným programem.

Reklama

Přidat komentář