Libor

Obsah uživatele

tak asi naposledy, kdyby někoho zajímalo, tak wedos mne to vyřešil a již funguju,

v .htaccessu se změnilo tohle:

v getsimple

#RewriteCond %{HTTPS} !=on

#RewriteRule ^ https://%{HTTP_HOST}%{REQUEST_URI} [L,R=301]

v drupalu

#RewriteCond %{HTTPS} on

#RewriteRule ^ - [E=protossl:s]

dopsáno

RewriteCond %{HTTPS} off

RewriteRule (.*) https://%{HTTP_HOST}%{REQUEST_URI} [R=301,L]

RewriteCond %{THE_REQUEST} \s/?domains

RewriteRule (.*) https://sub.domain.cz [R=301,L]

Nemáte nějaký drupal se sni u wedosu na subdoméně nebo v /domains? Neměl byste ke kouknutí .htaccess z této instalace? Při prvním zadání adresy (pokud zadám jen domena.cz) mne to ukazuje v adresním řádku https://www.domena.cz/domains/domena.cz, ale odkazy a dál už vše jede správně.

teprve dnes jsem se dostal k tomu to vyzkouset a po delsim trapeni to rozchodil - moc diky a nejen za tuto odpoved
(dnes jsem mel asi lepsi den, protoze toto nastaveni uz jsem zkousel i drive bez uspechu - zrejme jsem mel neco nekde spatne zatrzene - tohle mne alespon donutilo to zkusit jeste jednou)

mohu ještě otevřít tuto starou záležitost? potřebuji zobrazit blok s jedním fieldem vždy jen spolu s článkem, ke kterému patří, bohužel se mi přes contextual filter nedaří toto nastavit - napojil jsem jej na title článku, ale ten se samozřejmě v path nakonec neobjeví a proto nefunguje,,
nebo je možné aby contextual filter vypsal blok podle nadpisu článku (nebo jiného pole na stránce) a ne podle co je v path?

Shodou okolností jsem na tento modul narazil před několika týdny a musím říci, že má u sebe přímo odkaz na screencast s návodem, asi nejlepším co jsem zatím u modulu pro drupal viděl. Lze pochopit i bez znalosti angličtiny.

PS: poslední videa na Maxiorlovi mi hrají hrozně potichu, je to vada u mne, nebo je to slabě nahráno? Starší, ale jedou ok.

ještě jsem nezkusil nic, díky za radu

to jasne je - myslel jsem v D7, dal jsem to jako blok a myslím, že to moc nejede (vlastne ho vidi jen admin a asi to jen admina tedy pocita), nicméně modul mne nenapadl a vídím snad dokonce dva i pro D7 diky, když nepojedou, zkusim page.tpl.php díky

<cite>který zkopírujete do zdrojového kódu webové stránky před značku </body></cite>

nějak nevím kam? mám to dát do nějaké šablony (nevím jaké ani kam) nebo udělat jako třeba skrytý blok

díky

Groupování mne nějak nepomohlo. Vyřešil jsem to filtrem s termínama a exposed ho do bloku, to mi funguje. Colorbox mi jede ok bez global custom text a přepíná jednotlivé obrázky (nastavil jsem přímo v jeho nastavení v Image field options (CCK) Per post gallery. Možná je to i tím, že jsem šel rovnou malinko jinak a udělal si možnost přidat více fotek ke článku (bohužel stejně jdou přidávat po jednom i když mám nastaveno třeba počet 5 - asi jen nějaká chyba v testovacích stránkách) a zároveň přidal jedno pole pro povinný term, podle kterého to pak právě filtuji ve views. Jinak obrázky jsou pro Drupal asi nejvděčnější a zatím nevyčerpatelné téma.

Díky za návod, naučil mne nové věci, hned je musím zkusit (global custom text,.. ). Ovšem k praktickému využití na tvorbu více galerií to moc není. Nelze pro každou galerii dělat nový typ obsahu. Dovedu si to představit leda jako dát uživatelům možnost přidávat fotografie do jednotlivých galerií mnou již vytvořených. Poté případně přidat nějaké filtrování dle data, autora, nebo popisku či jiného pole v typu obsahu fotografie?
Nešel by udělat typ obsahu s více fieldy typu obrázek (třeba i omezený počet), které by se zadali rovnou při tvorbě obsahu, a tyto fieldy pak podobně zobrazit? Ideálně právě podle názvu nového obsahu je pak případně fitrovat a zobrazovat?
Mně se to právě takto vůbec nedaří udělat a u tohoto článku už jsem se těšil, že jsem u cíle.
Edit: možná se mi začíná dařit a půjde to :-)