Kde najdu v 6 kontrolu přístupu?

Dobrý den, potřebuji skrýt určitou část obsahu před nepřihlášenými jedinci a tak jsem hledala pomoc v knize Drupal 6 druhé vydání, kde pan Polzer píše:

Jinou možností je zakázat přístup k obsahu úplně všem nepřihlášeným......Toho docílíte snadno v Kontrole přístupu vypnutím položky.....

str.164

Prosím vás, kde v administraci najdu tu kontrolu přístupů? Hledám to snad víc jak hodiny, asi jsem slepá, ale já to prostě nemůžu najít. Poradíte mi pls někdo? Děkuji.

Fórum: 

Reklama

Dobrý den,

záleží jaký typ chcete povolit nebo zakázat - zda jde o typ článků nebo stránku - neleznete oprávnění: uživatelé -> oprávnění - neboli /admin/user/permissions

Pokud se jedná o blok naleznete toto oprávnění přímo v nastavení bloku - Nastavení viditelnosti podle uživatelské role.

V knize se o oprávnění píše na straně 85.

Zdravím,
buď o přejmenovali, nebo jsem se spletl, nebo jsem měl na mysli něco jiného. Ale předpokládám, že jsem tím chtěl říci, že jděte do Uživatelé > Oprávnění a tam vypněte nepřihlášeným právo Přístup k obsahu (access content, hned první položka u modulu Node). Takže v podstatě Vám HiPPoCZ radí správně.

Update: Hm, tak Kontrola přístupu se to jmenovalo v Drupalu 5, pokud jsem to správně dohledal. V šestce se to už jmenuje Oprávnění a zřejmě jsem to v knize zapomněl změnit.

Tvořím weby. Nabízím poradenství pro Drupal. Jsem na Twitteru.

Přidat komentář