Kde najdu v 6 kontrolu přístupu?

Dobrý den, potřebuji skrýt určitou část obsahu před nepřihlášenými jedinci a tak jsem hledala pomoc v knize Drupal 6 druhé vydání, kde pan Polzer píše:

Jinou možností je zakázat přístup k obsahu úplně všem nepřihlášeným......Toho docílíte snadno v Kontrole přístupu vypnutím položky.....

str.164

Prosím vás, kde v administraci najdu tu kontrolu přístupů? Hledám to snad víc jak hodiny, asi jsem slepá, ale já to prostě nemůžu najít. Poradíte mi pls někdo? Děkuji.

návštěvník

Dobrý den,

záleží jaký typ chcete povolit nebo zakázat - zda jde o typ článků nebo stránku - neleznete oprávnění: uživatelé -> oprávnění - neboli /admin/user/permissions

Pokud se jedná o blok naleznete toto oprávnění přímo v nastavení bloku - Nastavení viditelnosti podle uživatelské role.

V knize se o oprávnění píše na straně 85.

Profile picture for user Jan Polzer

Zdravím,
buď o přejmenovali, nebo jsem se spletl, nebo jsem měl na mysli něco jiného. Ale předpokládám, že jsem tím chtěl říci, že jděte do Uživatelé > Oprávnění a tam vypněte nepřihlášeným právo Přístup k obsahu (access content, hned první položka u modulu Node). Takže v podstatě Vám HiPPoCZ radí správně.

Update: Hm, tak Kontrola přístupu se to jmenovalo v Drupalu 5, pokud jsem to správně dohledal. V šestce se to už jmenuje Oprávnění a zřejmě jsem to v knize zapomněl změnit.

Odpovědět

Obsah tohoto pole je soukromý a nebude veřejně zobrazen.

Odesláním komentáře souhlasíte s podmínkami Ochrany osobních údajů

reklama
Moje kniha o CMS Drupal

 

Kniha 333 tipů a triků pro Drupal 9


Více na KnihyPolzer.cz

Sledujte Maxiorla na Facebooku

Maxiorel na Facebooku

Nové diskuze
Hosting pro Drupal a WordPress

Hledáte český webhosting vhodný nejenom pro redakční systém Drupal? Tak vyzkoušejte Webhosting C4 za 1200 Kč na rok s doménou v ceně, 20 GB prostoru a automatické navyšováním o 2 GB každý rok. Podrobnosti zde.

@maxiorel na Twitteru

Maxiorel na Twitteru