Kalkulačka online s Google a Firefoxem

Webový prohlížeč Firefox obsahuje vestavěné vyhledávací políčko, díky kterému si usnadníte práci s vyhledávačem Google, se Seznamem, Centrem, Jyxo a dalšími weby. Jejich nabídka se liší podle použité jazykové verze Firefoxu a podle toho, které další vyhledávače si do Firefoxu doinstalujete. Zůstaňme ale u Google. Věděli jste, že jeho vyhledávací políčko můžete ve Firefoxu použít jako rychlou online kalkulačku? 

Pro zkušené uživatele internetu asi nebude novinkou, když zde napíšu, že pomocí Google je možné počítat matematické příklady, převádět jednotky různých veličin a zjišťovat další údaje využitelné nejenom ve škole. Pokud o tom slyšíte poprvé, pak vám vřele doporučuji navštívit stránku s instrukcemi k použití kalkulačky Google

Jak zjistíte, do vyhledávacího políčka stačí zadat matematický příklad a Google vám po stisku vyhledávacího tlačítka zobrazí namísto seznamu stránek řešení zadaného příkladu: 

kalkulačka Google

Násobení a dělení má přednost před sčítáním a odečítáním, používejte tedy závorky 

kalkulačka Google

Mocniny – dvě na třetí

Kalkulačka a převod jednotek 

Kromě kalkulačky může Google sloužit i k převodu jednotek. Zadávání probíhá podobně jako u kalkulačky. Zadáte množství jednotky, označení jednotky, klíčové slovíčko to a označení cílové jednotky. Podívejte se na příklady: 

převody jednotek v Google

Převod jednotek délky 

Převody jednotek v Google
Převod jednotek váhy

Kalkulačka ve Firefoxu 

Díky vestavěnému vyhledávacímu políčku Google ve Firefoxu a obsaženému napovídači teď ani nemusíte stránku Google načítat. Potřebujete-li rychle něco spočítat, aniž byste opouštěli současnou webovou stránku nebo otevírali novou záložku, jednoduše zadejte požadovaný výpočet do vyhledávacího políčka. 

Kalkulačka ve Firefoxu

Rychlý výpočet díky našeptávači Google přímo ve Firefoxu 

Drobná nevýhoda našeptávače je ta, že nedovede okamžitě zobrazovat výsledky pro převod jednotek. Alespoň vám však poradí s doplněním správného tvaru pro označení převáděné jednotky. To je dobrá zpráva především pro ty uživatele, kteří nevládnou anglicky. Malá nápověda se jim v tomto případě bude hodit. 

Google našeptávač

Nápověda pro převod jednotek

Propojení Firefoxu a Google je praktická ukázka přívětivosti uživatelského rozhraní programu k uživateli. Přestože opravdovou kalkulačku (softwarovou nebo hardwarovou) nenahradí a nemůže být náhražkou znalostí fyziky ze základní školy, velmi často vám může pomoci. V mém případě to bylo naposledy při přepočítávání rozměrů nové tiskárny HP LaserJet P1005 z palců na milimetry pro tabulku v recenzi.

Buďme ve spojení, přihlaste se k newsletteru

Odesláním formuláře souhlasíte s podmínkami zpracováním osobních údajů. 
Více informací v Ochrana osobních údajů.

Autor článku: Jan Polzer

Tvůrce webů z Brna se specializací na Drupal, WordPress a Symfony. Acquia Certified Developer & Site Builder. Autor několika knih o Drupalu.
Web Development Director v Lesensky.cz. Ve volných chvílích podnikám výlety na souši i po vodě. Více se dozvíte na polzer.cz a mém LinkedIn profilu.

Komentáře k článku

Přidat komentář

Odesláním komentáře souhlasíte s podmínkami Ochrany osobních údajů

reklama
Moje kniha o CMS Drupal

 

Kniha 333 tipů a triků pro Drupal 9


Více na KnihyPolzer.cz

Sledujte Maxiorla na Facebooku

Maxiorel na Facebooku

Nové diskuze
Hosting pro Drupal a WordPress

Hledáte český webhosting vhodný nejenom pro redakční systém Drupal? Tak vyzkoušejte Webhosting C4 za 1200 Kč na rok s doménou v ceně, 20 GB prostoru a automatické navyšováním o 2 GB každý rok. Podrobnosti zde.

@maxiorel na Twitteru

Maxiorel na Twitteru