joomla 1.5

Dobrý den,
jsem učitel a převzal jsem po kolegovi, který odešel ze školy péči o web (gymnazium-prazacka.cz). Stránky jsou postaveny na systému Joomla! verze 1.5.26-2. Se systémem Joomla! nemám vůbec žádné zkušenost. Něco malého jsem dělal v Drupalu 7. Stránky musím předělat a nevím, zda bude lepší to udělat v Joomle! nebo v Drupalu. Neznám nikoho, kdo se orientuje v obou systémech, aby mně poradil. Je Drupal 8 opravdu oproti sedmičce tak složitý? Je Joomla opravdu jednodušší než Drupal? Nevím, jestli je vhodné a možné převést web do aktuální verze Joomly, nebo jestli by bylo lepší celý web úplně předělat a potom nějak přetáhnout data. Děkuji za rady a doporučení. Jarda M.

Reklama

Dobrý den, kolegyně by asi doporučila zůstat u Joomla, já zase mám rád Drupal. Zkusím jí napsat, jestli se vyjádří.

Co se Drupalu týče, není podle mě lepší nebo horší, jen je jiný. Oproti sedmičce pak není složitější, je komfortnější, na druhou stranu je tam složitější tvorba modulů a témat vzhledu. Pokud se nespokojíte jen s hotovými moduly a tématy, pak to složitější je. U témat ale jen o trošičku, stačí vědět co a jak.

Převod dat je pro laika asi problém, což zase nahrává tomu, abyste zůstal u Joomla.

Tvořím weby. Nabízím poradenství pro Drupal. Jsem na Twitteru.

Dobrý den,

Pokud byste chtěl pomoci s migrací webu v Joomla! 1.5 na 3.8.3, můžu vám s tím pomoci. Před měsícem jsem dokončila redesign webu gymnázia www.gynome.cz.
Migrace na Joomla 3 bude zřejmě jednodušší než převod na Drupal, ačkoliv proti Drupalu nic nemám. Asi i pro vás bude snazší orientace v Joomla!, protože systém je stejný, jen modernější - responzivní je web i jeho administrace a přibylo velké množství funkcí.
Kdyžtak mi zavolejte na 604 927 389.
Bylo by dobré i prověřit, jestli původní web není napadený, protože pro verzi 1.5 už se nedělají záplaty několik let.

Petra Procházková

StaWEBnice.com

Moc děkuji za ochotu a rady. Nejprve se asi trošku seznámím s joomlou! a pak se uvidí co dál.
J.M.

Přidat komentář