Jiří Stránský

Obsah uživatele

Thaxonomy

Zdravím,chtěl bych navrhnout zobrazení webu tak, abych měl v hlavním menu 2 kategorie (stavební, technické).Po kliknutí na jednu z nich, ze načte stránka s danou kategorií a zobrazí se:1.

Teď jste na to kápnul, byl nainstalován ručně, protože se mi původně nepodařilo rozběhat composer a ani drush. Takže jsem musel použít ruční instalaci, netušil jsem, že by pak mohl být problém. A to jsou pak ty malinké odchylky, které laik nemá šanci odhalit. No proto bych se fakt přimlouval do budoucna za nějakou podrobnější knihu na takovéto vychytávky. Určitě si jí zakoupím:-) Podle postupu to opravdu něco dělalo, ale samotný update opět neproběhl. Pak jsem zjistil, že zmizel Drush, tak jsem ho znovu nainstaloval a hlásí chyby při použití příkazů. Takže to fakt nebude tak jednoduché. Trošku se bojím, že se tím vše roze...re a budu muset instalovat novej VPS server znovu :-( I přesto moc děkuji za odpověď.

Pěkné odpoledne,
podařilo se mi nějakým záhadným způsobem dostat na server jak Composer, tak Drush verze 9, ale zjistil jsem, že ani jeden neumí aktualizovat jádro. Drush 9 to neumí a asi nebude už umět, protože to nechává na Composer a Composer sice spustí aktualizaci, ale aktualizovat snad jen komponenty Composeru a na Drupal se tak nějak vykašlal... Přitom byl použit příkaz composer update drupal/core --with-dependencies
Takže se obávám, že buď jsem "b...c" a nebo to nejde :-(

Dobrý den, děkuji za pěknou odpověď po dlouhé době ode všech z různých podpor (zvláště pak wedos). Právě jsem začal využívat VPS (wedos) a konečně mam vše tak jak jsem chtěl, tedy s ISPConfig a mohu si hrát s weby a právě poto bych chtěl využítco nejjednodušší instalace Drupalu a pak i jeho spravování. Prozatím je pro mě nejjednodušší nathnout na VPS archív tar, tam ho rozbalit a pak instalovat. (lepší jak ftp). Ale chtěl jsem použít právě z tohoto návodu instalaci, ale pro neznalého je nejspíš neúplná, nebo prostě nefunkční od 0. https://www.drupal.cz/navody/instalace-drupalu#4 Tak pokud by šlo napsat nějaký hezký článek, jak na čistý server, kde je LAMP rozběhnout právě instalaci Drupalu přes konzoli, bylo by to super. Moc díky

Dobrý den pane Polzere,
mám všechny vaše knížky a hodně mi dali, ale mám i určité výhrady. Vždy nakousnou nějaké téma a pak už není možné pro neangličtináře se dopátrat obsáhlejších návodů. Stejně je tomu i drushe a composeru. Protože mohu konečně vyzkoušet příkazový řádek přes ssh,tak jsem chtěl i konečně vyzkoušet Composer a další vychytávky velikánů v Drupalu, ale beznadějně, protože nikde neexistuje v češtině podrobný kompletní návod, jak vše nainstalovat a spustit. Našel jsem několik videí na youtube, ale vše v aj a každé ukazuje něco jiného a jinak a tak to prostě je příliš složité. Na českém webu drupal.cz je taktéž "návod" ale je tak stručný, že ten kdo to fakt vidí poprvé, tak je vedle a neví ani zda potřebuje ke Composeru i Drush a nebo ne.
Proto jsem Vás chtěl požádat, zda nevíte o nějakém ucelením a funkčním návodu na správu a instalaci přes console, nebo zda by jste nějaký takový nevytvořil. Věřím, že bych nebyl sám, co by jej využil :-)
Předem děkuji za odpověď a budu se těšit, že něco takového bude.
Stránský Jiří

Nevím, zda to souvisí s toutou chybou, ale mám čerstvou instalaci na Wedosu a nemám na webu ještě nic upraveno, kromě přidání dvou modulů a to Administrator a Backup. Včera mi přišel ale mail, že můj web provádí zakázané činnosti na hostingu. V adresáři TMP (který byl na adrese sites/files/tmp se objevili podezřele veliké soubry od 2 MB do 30 GB a celkem zabrali místo 108 GB. Předpokládám, že Drupal si je sám vytvořit nemohl. Nebo mohl?

To je neuvěřitelné, pokaždé když jsem zde napsal o radu, tak to pak nakonec během chvíle vyřeším, ale dokud nenapíši, tak je stále problém:-) Takže pokud by někdo měl tento problém, řešení je v té Drupalovské anglické diskuzi o příspěvek víš s tím, že se musí nastavit práva pro čtení i zápis pro všechny vnořené složky od "sites" a včetně souboru. Nyní to funguje i bez agregace.

Dobré odpoledne,
Drupal 8.5.0 mam nainstalovaný na dvou serverech. První je Synology NAS server, kde jede skvěle a bez problémů a druhý je na Wedosu, kde je problém ihned po instalaci s nenačtením CSS. Četl jsem, že tento problém ve verzi 8 má hodně uživatelů viz. https://www.drupal.org/forum/support/installing-drupal/2015-11-24/no-css...
Řešení v podobě práv na adresáře ale mi nepomohli a jedině funguje odškrtnout volbu Agregovat soubory CSS, ale to myslím že je řešení ve stylu zametení pod koberec. V .htaccess mám zakomentované vše co wedos uvádí. Psal jsem na podporu ale tam jsou nejspíš také v koncích a tak mam pocit, že vlastně vůbec Drupal nepodporují. Moje otázka je, zda netušíte kde by mohlo být řešení a zda to máte na Wedosu v této verzi otestováno a druhá je pak, u jakého poskytovatele by tato verze případně fungovala a je odzkoušena čerstvou instalací. Děkuji

Nejsem si jistý, zda nějaké z těchto řešení by problém vyřešilo. Jde o to, aby se stránka z taxonomy chovala zároveň jako obsah. Jde do ní obsah vkládat a tak se tak vzhledově i chová, ale už nejde udělat to, aby po přidání pole s výběrem kategorie, se tato stránka přiřadila pod určitou kategorii tak, jako normální obsah (stránka node). Snad jsem to nyní upřesnil.

Našel jsem ještě jednu krásnou možnost pro slideshow s pomocí NIVO. To by samo o sobě nebylo nic zvláštního, ale ten člověk, co nahrál video na https://www.youtube.com/watch?v=hhZmSIemHIE k tomu používá galerii. Není nikde ale podrobně vidět, jak má nastaveno v bloku aby používal galerii. Zdá se, že views nemá a mě se to přes něj ani nepodařilo zobrazit. Views nejspíš neumí vytáhnout fotky z galerie, která je na videu (tu galerii mam již nainstalovanou). Poznáte pane Polzere, jak je to řešeno? Kde se nastaví, aby si blok slide bral fotografie z galerie pro to určené? Děkuji

Máte pravdu. Je to správně. Chyba byla v mé nepozornosti ve vybrání možnosti menu tab a default menu tab. To bude tím, že jsem dvě noci už nespal, tak jsem neviděl :-) Ale kdyby bylo víc obrázků, určitě bych se neztratil:-)Děkuji.