Jan na tabulky?

Zdravím, hledám nějaký modul na tvorbu jednoduché tabulky (potřebuji ceník) a nechce se mi dělat tabulka ručně v HTML. Myslela jsem, že nějaký modul pro Drupal 6 existuje, ale nemůžu ho najít. Prosím Vás, víte o něčem takovém? Děkuji l.lenek

Fórum: 

Reklama

O modulu nevím, ale pokud Vám jde jen o vzhled tabulek, doporučuju kouknout na článek Kaskádové styly pro tabulky, vzít z tama CSS a zabudovat ho do šablony v Drupalu pro tabulky v div.node.

Tvořím weby. Nabízím poradenství pro Drupal. Jsem na Twitteru.

Pane Polzere, děkuji, to jsem nemyslela. Vzhled tabulky si umím upravit sama. Mně je to divné, že nic takového neexistuje. Pro pětkovou verzi to přeci bylo. Co když budu připravovat stránky pro zákazníka a ten bude chtít si sám doplňovat data do tabulek (např. doplňovat ceník) a neumí HTML?
l.lenek

:-) aha. Pak by Vám měl vyhovovat asi modul Matrix Field (http://drupal.org/project/matrix)

Jinak, člověk, co neumí HTML asi bude mít vizuální editor a tam je přímo tlačítko na vytvoření tabulky.

Tvořím weby. Nabízím poradenství pro Drupal. Jsem na Twitteru.

Děkuji, pane Polzere za tip, zjistila jsem, že musím stáhnout i CCK, tak jsem to udělala. Tabulky opravdu rodím postupně, vymyslet jak je definovat co nejednodušeji na zadávání dat do stránek je fakt na dlouho. Mám však ještě jednu prosbu o pomoc. Tabulky jsem si vytvořila pomocí modulu Matrix Field ale teď potřebuji do jedné buňky zadávat funkční odkaz (proklik) vedoucí na jinou stránku. Myslela jsem že bych u toho použila fck jenže já ho neumí nastavit, aby se mi i fck zobrazilo nad těma buňkama. Prosím Vás, mohl byste a nejen mne zasvětit do nastavení modulu FCK? (on je totiž v angličtině) verze Drupal 6.
Děkuji l.lenek

Zdravím. Přiznám se, že Matrix Field moc nepoužívám, ale myslím si, že s FCKeditorem to spolupracovat nebude. Bohužel.

CO se týče zasvěcení do FCKeditoru, nemyslím, že by tam bylo něco složitého. Je to stejné, jako u WYSIWYG API a TinyMCE, s tím rodzílem, že místo TinyMCE tam nakopírujete jiný editor - FCKeditor.

Tvořím weby. Nabízím poradenství pro Drupal. Jsem na Twitteru.

Přidat komentář