Jak získat a instalovat SSL certifikát

Návštěvník internetu je neustále vystaven mnoha bezpečnostním rizikům. Hackeři a podvodníci se snaží ukrást osobní údaje, hesla a čísla platebních karet. Odposlouchávání dat se děje díky nezabezpečené komunikaci přes HTTP protokol. Během ní může kdokoliv číst data proudící mezi počítačem uživatele a serverem.

Každý zodpovědný provozovatel webu by měl proto zabezpečit své stránky SSL certifikátem a umožnit návštěvníkům komunikovat bezpečně přes protokol HTTPS.

Získání certifikátu je snadné

Jistě jste se někdy setkali s termíny certifikační autorita, žádost o certifikát a ověření. Pravděpodobně vám připomínají nepříjemné papírování, které mají získání certifikátu provázet. Výhodou SSL certifikátu od SSLmarket.cz  je jednoduché získání, žádné složité vyřizování jakýchkoli potvrzení nebo notářského ověření ani zasílání kopií osobních dokladů.

Nejlevnější SSL certifikát RapidSSL lze získat za pár minut, jelikož ověření probíhá přes e-mail. U důvěryhodnějších certifikátů s ověřením organizace a s rozšířeným ověřením probíhá tento proces na straně certifikační autority. To znamená, že informace jsou ověřeny na základě veřejně dostupných údajů tak, aby žadatele proces nijak nezatěžoval.

Pro získání certifikátu budete potřebovat pouze veřejný klíč, takzvaný CSR request, který autorita podepíše. Po objednání certifikátu na SSLmarket objednávku zaplatíte převodem či kartou on-line, vložíte CSR request a certifikát bude automaticky objednán. Vydání závisí na úrovni ověření certifikátu, po jeho dokončení je autoritou vydán a námi poslán na váš e-mail.

Jak instalovat SSL certifikát na server

Instalace SSL certifikátů na server není vůbec složitá. Vytváříme pro vás návody k instalaci na nejpoužívanější webové servery, které vám s postupem pomohou. Následující videonávod ukazuje jednoduchý postup instalace na webový server IIS 7.

Návod: Instalace na IIS 7

Postup instalace na ostatní webové servery naleznete v nápovědě – SSL certifikáty. Připravili jsme návody pro webové servery Apache, Nginx, IIS 6 až 8 a server Exchange.

Důvěryhodnost nainstalovaného certifikátu

Pro důvěryhodnost SSL certifikátu je na server nutné nainstalovat i tzv. Intermediate certifikáty příslušné autority. Jedná se o vystavitele vašeho certifikátu, který je vydán kořenovým certifikátem příslušné autority. Pokud na serveru nebude Intermediate certifikát nainstalován, bude se návštěvníkům zobrazovat varování o nedůvěryhodnosti SSL certifikátu serveru. Důvěryhodnost je pro návštěvníky důležitá, jinak se na vašem webu budou setkávat s nepříjemnými chybovými hláškami, jako je tato:

SSL certifikát

Instalace Intermediate certifikátů je jednoduchá a zahrnuje pouze import příslušných certifikátů na server. V případě serveru Apache se do konfigurace uvede umístění Intermediate certifikátů.

Otestujte si instalaci

Po provedení instalace se můžete ujistit, zda je vše nastaveno správně. Stačí použít ověřovač instalaci na stránkách SSLmarket na tomto odkazu: Kontrola instalace SSL certifikátu.

Pokud by na serveru chyběl Intermediate certifikát, což je nejčastější chyba, nástroj vás na problém upozorní a dotyčné certifikáty vám nabídne ke stažení.

Nejdůvěryhodnější je „zelený“ certifikát

Určitě jste se v internetových prohlížečích setkali se zeleným adresním řádkem, ve kterém je uveden název organizace spolu s ikonou zámečku. Zelený řádek je nezaměnitelný symbol bezpečnosti, který byl dříve prioritou bank a finančního sektoru. Tento certifikát zajistí maximální zabezpečení přenosu citlivých dat zákazníků a nejvyšší důvěryhodnost majitele stránek.

SSL certifikát

Nejvyšší možné uživatelské zabezpečení a zelený řádek získáte pouze s nejdůvěryhodnějším EV SSL certifikátem. I když se jedná o prémiový produkt, činí jeho roční cena při dvouleté platnosti certifikátu jen 2.495 Kč + DPH.  EV certifikát je dostupný každému webovému projektu, který klade důraz na bezpečnost, důvěryhodnost a kvalitu. Své místo nachází u finančních institucí, komerčních webových projektů nebo obchodů (e-shopů) s platbou on-line, peněžními transakcemi nebo u webu s přihlašovacími formuláři. Případová studie od společnosti GeoTrust prokázala, že EV certifikáty jsou jedním z faktorů, které prokazatelně pomáhají zvýšit tržby e-shopu až o 28 % ročně (Zdroj: GeoTrust Case Study).

Pomůžeme vám získat nejdůvěryhodnější certifikát na trhu za nejnižší cenu.

EV certifikát – akce 1+1 - více informací.

SSL certifikát

Neváhejte se kdykoliv obrátit na naši zákaznickou podporu. Můžete využít e-mail, telefon, nebo chat. Více informací na SSLmarket.cz, admin@zoner.cz, 603 196 637.

Autor je certifikovaný Symantec Sales Expert Plus. Článek vznikl ve spolupráci s firmou ZONER software.

SSL certifikát

Buďme ve spojení, přihlaste se k newsletteru

Odesláním formuláře souhlasíte s podmínkami zpracováním osobních údajů. 
Více informací v Ochrana osobních údajů.

Komentáře k článku

Přidat komentář

Odesláním komentáře souhlasíte s podmínkami Ochrany osobních údajů

reklama
Moje kniha o CMS Drupal

 

Kniha 333 tipů a triků pro Drupal 9


Více na KnihyPolzer.cz

Sledujte Maxiorla na Facebooku

Maxiorel na Facebooku

Nové diskuze
Hosting pro Drupal a WordPress

Hledáte český webhosting vhodný nejenom pro redakční systém Drupal? Tak vyzkoušejte Webhosting C4 za 1200 Kč na rok s doménou v ceně, 20 GB prostoru a automatické navyšováním o 2 GB každý rok. Podrobnosti zde.

@maxiorel na Twitteru

Maxiorel na Twitteru