Jak v Drupalu 8 na fotky s textovým vodoznakem

Drupal 8 umí pomocí stylů obrázku nahrané fotografie upravit různými způsoby. Pro doplnění vodoznaku a pokročilejší úpravy však potřebujete doplňkový modul. V článku si takový ukážeme na praktickém příklad doplnění vodoznaku do fotky.

Styly obrázku určitě znáte. Měli byste znát, pokud s Drupalem pracujete. S jejich pomocí určujete, v jaké podobě se má nahraný obrázek zobrazit, pokud se dívám na zvolený typ obsahu v tom kterém režimu. Jednoduše řečeno: zobraz mi všechny fotky u článku zmenšené na 480 x 480 px v případě, že mám článek rozkliknutý.

Styl obrázku se skládá z několika efektů, jejichž výběrem a vhodným nastavením pořadí docílíte požadované úpravy. Základní sada efektů je však ve výchozí instalaci Drupalu poměrně omezená. Proto se v tomto návodu obrátíme na doplňkový modul Image Effects.

Jak přidat vodoznak do Drupalu 8

Stáhněte a zapněte si zmíněný modul, upravte si styl obrázku tam, kde plánujete doplnit vodoznak a do složky sites/default/files si nakopírujte soubor s písmem.

A to je vše. Nyní se podívejte na stránku, kde se obrázek vyskytuje v upraveném stylu, a zkontrolujte, že se u něj vodoznak objevil.

Pro ty z vás, kdo mají raději názorné video, jsem samozřejmě připravil videonávod:

Tip: pokud s Drupalem začínáte a styly obrázků jsou pro vás španělská vesnice, připomínám svou knihu Drupal 8 a také školení pro Drupal. Rád vám pomohu.

Tagy

Buďme ve spojení, přihlaste se k newsletteru

Odesláním formuláře souhlasíte s podmínkami zpracováním osobních údajů. 
Více informací v Ochrana osobních údajů.

Autor článku: Jan Polzer

Tvůrce webů z Brna se specializací na Drupal, WordPress a Symfony. Acquia Certified Developer & Site Builder. Autor několika knih o Drupalu.
Web Development Director v Lesensky.cz. Ve volných chvílích podnikám výlety na souši i po vodě. Více se dozvíte na polzer.cz a mém LinkedIn profilu.

Komentáře k článku

Přidat komentář

Odesláním komentáře souhlasíte s podmínkami Ochrany osobních údajů

reklama
Moje kniha o CMS Drupal

 

Kniha 333 tipů a triků pro Drupal 9


Více na KnihyPolzer.cz

Sledujte Maxiorla na Facebooku

Maxiorel na Facebooku

Nové diskuze
Hosting pro Drupal a WordPress

Hledáte český webhosting vhodný nejenom pro redakční systém Drupal? Tak vyzkoušejte Webhosting C4 za 1200 Kč na rok s doménou v ceně, 20 GB prostoru a automatické navyšováním o 2 GB každý rok. Podrobnosti zde.

@maxiorel na Twitteru

Maxiorel na Twitteru