Jak v Drupalu 8 na fotky s textovým vodoznakem

Drupal 8 umí pomocí stylů obrázku nahrané fotografie upravit různými způsoby. Pro doplnění vodoznaku a pokročilejší úpravy však potřebujete doplňkový modul. V článku si takový ukážeme na praktickém příklad doplnění vodoznaku do fotky.
reklama

Styly obrázku určitě znáte. Měli byste znát, pokud s Drupalem pracujete. S jejich pomocí určujete, v jaké podobě se má nahraný obrázek zobrazit, pokud se dívám na zvolený typ obsahu v tom kterém režimu. Jednoduše řečeno: zobraz mi všechny fotky u článku zmenšené na 480 x 480 px v případě, že mám článek rozkliknutý.

Styl obrázku se skládá z několika efektů, jejichž výběrem a vhodným nastavením pořadí docílíte požadované úpravy. Základní sada efektů je však ve výchozí instalaci Drupalu poměrně omezená. Proto se v tomto návodu obrátíme na doplňkový modul Image Effects.

Jak přidat vodoznak do Drupalu 8

Stáhněte a zapněte si zmíněný modul, upravte si styl obrázku tam, kde plánujete doplnit vodoznak a do složky sites/default/files si nakopírujte soubor s písmem.

A to je vše. Nyní se podívejte na stránku, kde se obrázek vyskytuje v upraveném stylu, a zkontrolujte, že se u něj vodoznak objevil.

Pro ty z vás, kdo mají raději názorné video, jsem samozřejmě připravil videonávod:

Tip: pokud s Drupalem začínáte a styly obrázků jsou pro vás španělská vesnice, připomínám svou knihu Drupal 8 a také školení pro Drupal. Rád vám pomohu.

Tagy
Autor článku: Jan Polzer

Tvůrce webů z Brna se specializací na Drupal a Symfony. Obojí také školím spolu se základy SEO. Jsem Acquia Certified Developer (Drupal 7) a Site Builder (Drupal 8 & 9) a napsal jsem několik knih o Drupalu. Ve volných chvílích cestuji a podnikám výlety. Více se dozvíte na mém firemním webu.

reklama

Komentáře k článku

Přidat komentář

Filtered HTML

  • Povolené HTML značky: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <p> <br>
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

Odesláním komentáře souhlasíte s podmínkami Ochrany osobních údajů

reklama
Novinka listopad 2020

 

Kniha 333 tipů a triků pro Drupal 9


Více na KnihyPolzer.cz

Sledujte Maxiorla na Facebooku

Maxiorel na Facebooku

Poslední komentáře
reklama
Nové diskuze
reklama
Hosting pro Drupal a WordPress

Hledáte český webhosting vhodný nejenom pro redakční systém Drupal? Tak vyzkoušejte Webhosting C4 za 1200 Kč na rok s doménou v ceně, 20 GB prostoru a automatické navyšováním o 2 GB každý rok. Podrobnosti zde.

@maxiorel na Twitteru

Maxiorel na Twitteru