Jak upgradovat český překlad v Drupalu

Zdravím,
chtěl jsem se zeptat jak je možné povýšit drupál na novou verzi českého překladu. Tím myslím jak spustit najednou aktualizaci všech .po souborů. Při instalaci to udělá sám, ale já bych potřeboval něco jako update.php pro překlady.
Děkuji.

Fórum: 

Reklama

Zdravím. Buď ručně importovat jeden .po soubor po druhém, nebo odstranit ze seznamu lokalizací češtinu a poté ji znovu přidat. Tím automaticky spustíte import.

Tvořím weby. Nabízím poradenství pro Drupal. Jsem na Twitteru.

Děkuji funguje to.

Zdravím, protože se mi nepodařilo zatím obdržet mail s registrací, píši jako anonym.

Rád bych se zeptal, kde získat .po překladů modulů, které jsou v angličtině. Všiml jsem si, že ve videotutoriálech máte moduly v českem jazyce a přitom na webu jsou jen v aj.
Musím to nějak překládat ručně ty soubory a pak importovat? Nebo se dají sehnat ty překady? A nebo je nějaká finta a drupal si to umí přeložit sám?
Díky za odpověď. (Snad chodí upozornění na mail, že je odpověď na příspěvek)

Pokud nejsou .po přímo v balíčku s modulem, pak si je překládám přes překladové rozhraní přímo v Drupalu.

Upozornění na reakce chodí jen registrovaným. Jakou máte přezdívku? Kouknu se, kde je problém.

Tvořím weby. Nabízím poradenství pro Drupal. Jsem na Twitteru.

Zdravím, tak již registrace dorazila a jsem přihlášen. V tom rozhraní nevím přesně kde, ale četl jsem snad něco o tom, že se překládá pak ručně slovo od slova? je to pravda? Byl by někde prosím návod?

Je to jednoduché. Nastavení webu, Jazyky, Překladové rozhraní (admin/build/translate/search). Zadáte nepřeložený výraz. Vyhledáte. V seznamu rozklepnete editaci, přeložíte, uložíte.

Tvořím weby. Nabízím poradenství pro Drupal. Jsem na Twitteru.

Zdravím,

tak s překlady se trápím stále. Překládat slovo od slova by bylo na několik dnů a to je prostě nemožné.

Snažil jsem se najít nějakou diskuzi na www.drupal.cz ale i tam s tím mají uživatelé DRUAPLu problémy a několikrát již bylo zmíněno o centrálním uložišti již přeložených modulů. Existuje již něco? Každý drupalista si překládá sám pro sebe?

Poku dje k dispozici česká lokalizace, pak je již součástí modulu a Drupal si ji automaticky po zapnutí modulu naimportuje. Pokud není, musíte překládat ručně. Jiné řešení nevidím.

Tvořím weby. Nabízím poradenství pro Drupal. Jsem na Twitteru.

Přidat komentář