Jak přidat RSS zdroj ve Firefoxu do Windows Vista

Uživatelé webového prohlížeče Firefox a operačního systému Windows Vista se zřejmě často ptají, jakým způsobem lze ve Firefoxu přidat RSS zdroj do interního správce RSS ve Windows Vista. RSS zdroje, které jsou ve Windows Vista přidané do seznamu, lze zobrazovat také v Internet Exploreru, sdílet s Outlookem a v neposlední řadě je lze zobrazovat v postranním panelu Visty. K jejich prohlížení lze použít i čtečku RikReader. Ve Firefoxu však běžně není možné přidat odkaz na RSS zdroj do správce ve Vistě. Řešení však existuje a je poměrně snadné.

Aby bylo možné RSS zdroje do Windows Vista z Firefoxu přidávat, musíte si nejprve nainstalovat patřičný doplněk. Stáhněte si soubor Common Feed List.msi a nainstalujte jej. Poté si ve Firefoxu otevřete nastavení pomocí nabídky Nástroje | Možnosti a přepněte se na záložku Kanály. Označte volbu Odebírat kanál pomocí čtečky, zvolte položku Není vybrána žádná aplikace a klepněte na tlačítko Vybrat aplikaci. V souborovém dialogu najděte soubor C:\Program Files\Microsoft\Common Feed List\Common Feed List.exe. Uvedené umístění odpovídá standardní instalaci Common Feed List.msi. Nové nastavení potvrďte tlačítkem OK

RSS a Windows Vista ve Firefoxu

Nyní stačí, abyste klepli na odkaz směřující k RSS zdroji nebo na ikonku RSS zdroje v adresním řádku webového prohlížeče Firefox. Program vám oznámí úspěšné přidání RSS zdroje do seznamu ve Windows Vista. 

Prográmek Common Feed List.msi včetně zdrojového kódu najdete v článku Firefox and Vista RSS Platform na blogu Better living through Software. V komentářích pod zmíněným článkem je uveden problém týkající se chybového hlášení s kódem 0×80070050. Bohužel se mi během zkoušení tohoto prográmku toto hlášení také několikrát objevilo. 

Co jsem tak hledal na internetu, zjistil jsem, že toto chybové hlášení nějak souvisí s mazáním některých dočasných souborů použitých při vytváření RSS zdroje v systému. Také jsem zaznamenal, že Internet Explorer 7 neumí zpracovat RSS zdroje s definici DTD a zmíněná chyba se objeví i při pokusu o přidání takového zdroje. 

Řešení jsem bohužel nenašel, takže pokud na něco přijdete, určitě dejte vědět i autorovi programu. Vzhledem k tomu, že je k dispozici velmi jednoduchý zdrojový kód v C#, nemělo by pro zkušeného programátora být problémem tuto drobnou občasnou chybku odhalit.

Buďme ve spojení, přihlaste se k newsletteru

Odesláním formuláře souhlasíte s podmínkami zpracováním osobních údajů. 
Více informací v Ochrana osobních údajů.

Autor článku: Jan Polzer

Tvůrce webů z Brna se specializací na Drupal, WordPress a Symfony. Acquia Certified Developer & Site Builder. Autor několika knih o Drupalu.
Web Development Director v Lesensky.cz. Ve volných chvílích podnikám výlety na souši i po vodě. Více se dozvíte na polzer.cz a mém LinkedIn profilu.

Komentáře k článku

Přidat komentář

Odesláním komentáře souhlasíte s podmínkami Ochrany osobních údajů

reklama
Moje kniha o CMS Drupal

 

Kniha 333 tipů a triků pro Drupal 9


Více na KnihyPolzer.cz

Sledujte Maxiorla na Facebooku

Maxiorel na Facebooku

Poslední komentáře
Nové diskuze
Hosting pro Drupal a WordPress

Hledáte český webhosting vhodný nejenom pro redakční systém Drupal? Tak vyzkoušejte Webhosting C4 za 1200 Kč na rok s doménou v ceně, 20 GB prostoru a automatické navyšováním o 2 GB každý rok. Podrobnosti zde.

@maxiorel na Twitteru

Maxiorel na Twitteru