Jak na pevnou mezeru při vkládání textu do Drupalu

Pro Drupal existuje několik typografických modulů, žádný mi nefungoval spolehlivě. Potřebu bránit se jednopísmenkovým předložkám na koncích řádků jsem naposledy vyřešil pomocí modulu přidávajícího do editoru klávesovou zkratku pro vkládání nezalomitelné mezery.

Po pravdě moc nechápu, proč je na takovou prkotinu potřeba speciální modul, ale budiž. CKEditor zabudovaný v Drupalu má vkládání pevných mezer pomocí klávesové zkratky vyřešeno doplňkovým javascriptovým pluginem, který zmíněný modul do Drupalu integruje.

Instalace a nastavení modulu CKEditor Non-breaking space Plugin ( )

  1. Modul si stáhněte z jeho projektové stránky, nebo lépe použijte příkazový řádek:
    composer require drupal/nbsp
  2. V sekci rozšíření modul klasicky zapněte a následně přejděte do administrační části Nastavení > Vytváření obsahu > Formáty textu a editory.
  3. Pro Plné HTML nebo jiný formát, který používáte, pak v jeho nastavení přesuňte ze seznamu dostupných tlačítek to s ikonkou nezalomitelné mezery do lišty editoru.
  4. Dále zapněte filtr Cleanup NBSP markup a celé nastavení uložte. Zbývá nově přidanou funkcionalitu v editoru vyzkoušet.

Přejděte do editace nějaké stránky nebo článku, vyhledejte místo, kam chcete nezalomitelnou mezeru vložit, aktuální mezeru odeberte a stiskněte nové tlačítko v editoru. Pokud dáváte přednost klávesnici, pak je nachystána klávesová zkratka Ctrl+mezerník.

CKEditor Non-breaking space Plugin ( )

Plugin vloží do HTML značku <span class="nbsp">&nbsp;</span>, což se projeví tím, že je mezera v textu zobrazena jako modrý obdélníček pro vaši rychlejší orientaci. Jestliže jste zapnuli filtr Cleanup NBSP markup (viz bod 4 nahoře), tak je po přepnutí editoru do zdrojového kódu nebo po uložení obsahu značka <span> odebrána a zůstane jen samotná nezalomitelná mezera.

Tipy na další typografické moduly pro Drupal:

Tagy

Buďme ve spojení, přihlaste se k newsletteru

Odesláním formuláře souhlasíte s podmínkami zpracováním osobních údajů. 
Více informací v Ochrana osobních údajů.

Autor článku: Jan Polzer

Tvůrce webů z Brna se specializací na Drupal, WordPress a Symfony. Acquia Certified Developer & Site Builder. Autor několika knih o Drupalu.
Marketing Director v Lesensky.cz. Ve volných chvílích podnikám výlety na souši i po vodě. Více se dozvíte na polzer.cz a mém LinkedIn profilu.

Komentáře k článku

Přidat komentář

Odesláním komentáře souhlasíte s podmínkami Ochrany osobních údajů

reklama
Moje kniha o CMS Drupal

 

Kniha 333 tipů a triků pro Drupal 9


Více na KnihyPolzer.cz

Sledujte Maxiorla na Facebooku

Maxiorel na Facebooku

Poslední komentáře
Hosting pro Drupal a WordPress

Hledáte český webhosting vhodný nejenom pro redakční systém Drupal? Tak vyzkoušejte Webhosting C4 za 1200 Kč na rok s doménou v ceně, 20 GB prostoru a automatické navyšováním o 2 GB každý rok. Podrobnosti zde.

@maxiorel na Twitteru

Maxiorel na Twitteru