Ivan

Obsah uživatele

Typ obsahu - duplikovat?

Dobrý den,

chtěl bych se zeptat, jestli máte někdo nějaký postup jak naklovovat typ obsahu v D7? Prolezl jsem web, ale nic rozumného jsem nenašel, což mne udivilo.

Tomu rozumím, ale není mi jasné, jak zajistit, aby byly cesty správně, tedy jak dávat pozor. Protože na serveru je instalace přímo ve složce www, ale ve Vertrigu je ještě v podsložce, v daném případě Drupal, ale i dalších, protože je pravděpodobné, že tam bude více webů. A když zadám cestu, kterou budu mít na webu (sites/default/files/), tak to na lokálu nechodí (obrázky se nezobrazují), a když zadám tu, co běží na lokálu (drupal/sites/default/files/), tak zase pak nejde na serveru. Takže moje otázka je, jak nastavit předem cesty tak, aby tento problém nevznikl?

Díky moc

Ivan

Dobrý den,

s uvedeným postupem mám problém, který spočívá v tom, že po přenosu na ostrý server se nezobrazují obrázky, které byly vloženy v editoru do jednotlivých článků, protože na lokálu byly v umístění src="/drupal/sites/default/files/picture_x.jpg a na serveru musí být jen src="/sites/default/files/picture_x.jpg, jinak se nezobrazí. Jediné řešení mne napadá ručně přepsat všechny články obsahu, ale to není to pravé ořechové. Zkoušel jsem různá nastavení cestách k veřejnému systému souborů, ale bez výsledku. Máte nějaké řešení prosím?

Díky za odpověď.

Ivan

Dobrý den,

to už jsem udělal, ale bez výsledku. Ale zřejmě se jedná o problém instalace Drupalu, protože jinak se k souborům dá normálně dostat. Protože už těch problémů je víc, tak stejně udělám migraci na novou instalaci D7. Ještě jsem to ale nedělal, tak jsem se chtěl zeptat, jestli je nějaký doporučený postup? Co všechno musím přenést, abych na nic nezapomněl? Typy obsahů, uživatele, obsah, konfigurace?

Díky moc.

IV

Díky za odpověď.

 

Ivan

Dobrý den,

 

děkuji za odpověď. Co se týká kopírování typů obsahu, měl jsem na mysli kopírování v rámci jednoho webu, nikoliv přenos mezi weby. Tuto funkci ale podle diskuzí bundle_copy nenabízí. Nebo ano?

Pro upřesnění uvádím, že mám vytvořený typ obsahu s více položkami a potřebuji vytvořit několik typů obsahu na stejném webu, které se liší jen v maličkostech, takže by se mi hodila založit vždy nový typ obsahu založený na již vytvořeném.

 

IV

Přeci jen jste mne navedl správným směrem. Problém byl v odlišné konfiguraci serveru a tím pádem bylo potřeba použít jiný .htaccess.

Díky moc.

Ivan

Dobrý den,

 

díky za reakci. Zkoušel jsem obojí. Původně jsem ho zkopíroval, pak jsem to zkoušel i bez něj. S ním se zobrazuje Vertrigo Welcome screen, bez něj

Not Found

The requested URL /strat/user/ was not found on this server.

 

Ivan