Hudba z online rádia přesně podle vašeho vkusu

Představte si online rádio, které hraje pouze ty písničky, které se vám líbí. Přesně se strefí do vašeho vkusu, nemíchá žánry, hraje známé i méně často slýchané interprety. Že si takové rádio nedovedete představit? To je samozřejmě možné, známější online rádia se zmíněným způsobem rozhodně nechovají. Avšak rádio, které se vám trefí do vkusu, není výmysl, posuďte sami…

Reklama

Na stránkách internetového projektu Pandora najdete online přehrávač, který se vám dovede trefit do vkusu. Po registraci zadejte název interpreta, který patří mezi vaše oblíbence. Rádio se následně pokusí vyhledat nejenom jeho skladby, ale také songy, které jsou svým stylem nejpodobnější tomu, co předvádí váš oblíbený zpěvák nebo kapela.

Online rádio Pandora

Každou přehrannou píseň můžete ohodnotit s tím, zda se vám líbila nebo nikoli. Pandora vaše hlasování následně vyhodnocuje a snaží se na jeho základě vylepšit výběr skladeb, které vám nabízí. Není to skvělé? Užíváte si poslech online rádia, které se navíc dovede samo učit a přizpůsobovat se vašemu vkusu.

Svých „stanicí“, na kterých se přehrávají skladby podobné zadanému interpretovi, můžete mít několik. Pandora také umožňuje vyhledávání nejen podle jména interpreta, ale i podle názvu skladby.

Špatné časy pro online rádia?

Nedávno se objevila mailová výzva k podepsání petice za záchranu tohoto online rádia i dalších internetových rádií. Rozhodnutím washingtonské Copyright Royalty Board má dojít k zvýšení licenčních poplatků pro internetová rádia téměř na trojnásobek. To spolu s dalšími poplatky může většinu amerických online rádií na internetu zlikvidovat. Pod vlivem těchto okolností došlo ke zformování SaveNetRadio Coalition a k vystavení petice pro záchranu internetových rádií.

Uvidíme tedy, jak celá záležitost dopadne. Myslím, že by bylo škoda o Pandoru přijít. Také si myslím, že z licenčních poplatků mají největší zisk především různé organizace na ochranu autorských práv a vydavatelství, zatímco interpreti dostávají zlomek částky. Zda-li je to tak dobře, či nikoli, nechávám na diskuzi…

 

Reklama

Přidat komentář