Hromadné e-maily

Začínám stavět stránky na drupalu 7,
potřeboval bych vhodný modul na hromadné rozeslání e-mailů uživatelům.
Prostě aby se přes web dala kontaktovat určitá skupina uživatelů a nemusel se "vedle" držet a udržovat duplicitní seznam uživatelů a jejich e-mailů.

Budu mít několik rolí uživatelů (registrovaný, editor, vedoucí, člen). U jednotlivých členů budu mít vytvořené v profilu vlastní políčko (field) podle kterého bych chtěl právě skupinu uživatelů, kterým přijde e-mail zvolit. To je tedy moje idea, budu rád za doporučení případně jiný náhled jak toto řešit.
Zatím jsem ve fázi "plánování výstavby" a snažím se domyslet co nejvíc věcí dopředu abych vše postavil správně a nějakým prvním krokem třeba tuto funkčnost nezhatil nebo nezkomplikoval.

Případně nějak propojit se specializovanými službaminaodesílání hromadných mejlů? (nepůjde o časté odesílání na stovky adres, jen opravdu občasné na maximálně několik málo desítek adres) spíš mi jde opravdu o to nemuset myslet na vedení separátního seznamu e-mailových adres a na to aby se dalo vše řešit z jednoho rozhraní (z webu postaveném na drupalu)

Díky za radu ohledně modulu, nebo i jiné pojetí řešení.

Profile picture for user Jan Polzer

Na toto mi přijde dobrým řešením modul Views Send. Přes View si v něm vyfiltrujete jen konkrétní uživatele podle toho svého fieldu a jeho hodnoty a těm se pak mail pošle.

Drupal samozřejmě můžete propojit se službou Mandrill, tedy externím SMTP a chytrým odesilačem mailu. Jednak zabráníte tomu, aby se IP vašeho webu dostalo případně na nějaký blacklist, jednak pak můžete sledovat statistiky prokliků z takového mailu.

Odpovědět

Obsah tohoto pole je soukromý a nebude veřejně zobrazen.

Odesláním komentáře souhlasíte s podmínkami Ochrany osobních údajů

reklama
Moje kniha o CMS Drupal

 

Kniha 333 tipů a triků pro Drupal 9


Více na KnihyPolzer.cz

Sledujte Maxiorla na Facebooku

Maxiorel na Facebooku

Nové diskuze
Hosting pro Drupal a WordPress

Hledáte český webhosting vhodný nejenom pro redakční systém Drupal? Tak vyzkoušejte Webhosting C4 za 1200 Kč na rok s doménou v ceně, 20 GB prostoru a automatické navyšováním o 2 GB každý rok. Podrobnosti zde.

@maxiorel na Twitteru

Maxiorel na Twitteru