Google je v Česku a Maxiorel má díky tomu vyšší návštěvnost

Jistě jste již zaregistrovali, že Google vstoupil na český trh. Myslím, že pro řadu českých webových stránek to bude mít „blahodárné“ účinky na zvýšení jejich návštěvnosti. Statistiky na mém skromném webu to potvrzují.
reklama

Většina návštěvníků přichází na Maxiorel.cz z českých vyhledávačů (vede Seznam následován Atlasem a dalšími). Z www.google.com jsem významnější počet návštěv nezaznamenal, přestože se samozřejmě objevují. Od chvíle, kdy adresa www.google.cz patří skutečnému Google a nikoli českému majiteli, došlo k vysokému nárůstu návštěvníků odkazovaných právě z Google, resp. z jeho české domény.

Co z toho plyne? Spousta lidí zřejmě používala www.google.cz i v minulosti. Díky tomu, že je adresa nyní skutečným Googlem, najdou na ní návštěvníci odkazy z „gůglí“ databáze. No a návštěvnost mnoha stránek by mohla stoupat. Jste stejného názoru?

Autor článku: Jan Polzer

Tvůrce webů z Brna se specializací na Drupal a Symfony. Obojí také školím spolu se základy SEO. Jsem Acquia Certified Developer (Drupal 7) a Site Builder (Drupal 8 & 9) a napsal jsem několik knih o Drupalu. Ve volných chvílích cestuji a podnikám výlety. Více se dozvíte na mém firemním webu.

reklama

Komentáře k článku

Přidat komentář

Filtered HTML

  • Povolené HTML značky: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <p> <br>
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

Odesláním komentáře souhlasíte s podmínkami Ochrany osobních údajů

reklama
Novinka listopad 2020

 

Kniha 333 tipů a triků pro Drupal 9


Více na KnihyPolzer.cz

Sledujte Maxiorla na Facebooku

Maxiorel na Facebooku

Poslední komentáře
reklama
Nové diskuze
reklama
Hosting pro Drupal a WordPress

Hledáte český webhosting vhodný nejenom pro redakční systém Drupal? Tak vyzkoušejte Webhosting C4 za 1200 Kč na rok s doménou v ceně, 20 GB prostoru a automatické navyšováním o 2 GB každý rok. Podrobnosti zde.

@maxiorel na Twitteru

Maxiorel na Twitteru