Google je v Česku a Maxiorel má díky tomu vyšší návštěvnost

Jistě jste již zaregistrovali, že Google vstoupil na český trh. Myslím, že pro řadu českých webových stránek to bude mít „blahodárné“ účinky na zvýšení jejich návštěvnosti. Statistiky na mém skromném webu to potvrzují.

Většina návštěvníků přichází na Maxiorel.cz z českých vyhledávačů (vede Seznam následován Atlasem a dalšími). Z www.google.com jsem významnější počet návštěv nezaznamenal, přestože se samozřejmě objevují. Od chvíle, kdy adresa www.google.cz patří skutečnému Google a nikoli českému majiteli, došlo k vysokému nárůstu návštěvníků odkazovaných právě z Google, resp. z jeho české domény.

Co z toho plyne? Spousta lidí zřejmě používala www.google.cz i v minulosti. Díky tomu, že je adresa nyní skutečným Googlem, najdou na ní návštěvníci odkazy z „gůglí“ databáze. No a návštěvnost mnoha stránek by mohla stoupat. Jste stejného názoru?

Buďme ve spojení, přihlaste se k newsletteru

Odesláním formuláře souhlasíte s podmínkami zpracováním osobních údajů. 
Více informací v Ochrana osobních údajů.

Autor článku: Jan Polzer

Tvůrce webů z Brna se specializací na Drupal, WordPress a Symfony. Acquia Certified Developer & Site Builder. Autor několika knih o Drupalu.
Web Development Director v Lesensky.cz. Ve volných chvílích podnikám výlety na souši i po vodě. Více se dozvíte na polzer.cz a mém LinkedIn profilu.

Komentáře k článku

Přidat komentář

Odesláním komentáře souhlasíte s podmínkami Ochrany osobních údajů

reklama
Moje kniha o CMS Drupal

 

Kniha 333 tipů a triků pro Drupal 9


Více na KnihyPolzer.cz

Sledujte Maxiorla na Facebooku

Maxiorel na Facebooku

Nové diskuze
Hosting pro Drupal a WordPress

Hledáte český webhosting vhodný nejenom pro redakční systém Drupal? Tak vyzkoušejte Webhosting C4 za 1200 Kč na rok s doménou v ceně, 20 GB prostoru a automatické navyšováním o 2 GB každý rok. Podrobnosti zde.

@maxiorel na Twitteru

Maxiorel na Twitteru