Foxit PDF Reader netiskne oboustranně

Nedávno jsem byl požádán o kontrolu nastavení tiskáren v jedné firmě, kde tisknou pomocí velké síťové Minolty různé formuláře. Problém spočíval ve špatném tisku oboustranných formulářů. Namísto potisku obou stran jednoho listu papíru potiskla tiskárna listy dva.

Reklama

Problém se objevoval pouze v nové verzi softwaru určeného k vyplňování a tisku formulářů. Tento software používá pro tiskové výstupy formát PDF, který je následně vytisknut. Uživatel má možnost volby mezi zobrazením náhledu ve výchozím systémovém prohlížeči PDF (většinou asi v Adobe Readeru) a v interním prohlížeči programu. Jen shodou náhod jsem si všiml, že starší verze softwaru byla nastavena na výchozí systémový prohlížeč PDF, zatímco nová verze používala ve výchozím stavu vestavěný Foxit Reader.

Právě to byl problém. Podle všeho si Foxit Reader ve své jednoduchosti neporadí s ovladačem Minolty a nepošle správné instrukce pro oboustranný tisk. Patřičná úprava v nastavení tiskárny nepomáhá.

Takže Foxit Reader je skvělá aplikace pro rychlé zobrazení dokumentů PDF, v některých případech ale může přinést i větší/menší problémy.

Reklama

Přidat komentář