Fotogalerie v Drupal 8

Dobrý den, chci se zeptat, zda je v knize řešena fotogalerie pod článkem. Pokud ano, jsou postupy stále aktuální, neboť třeba nyní ve verzi 8.5.3, už jsou zastaralé ?? Děkuji

návštěvník

Zdravím, tak jsem zakoupil knihu a předem děkuji za šikovná nastavení, která zmiňujete. Bohužel s tou FG bojuji. Postupuji podle článku, nejprve jsem vytvořil fotografie a ty pak pomocí view dávám do mřížky. Bohužel, když chci v sekci Pole přidat políčko Fotografie, tak po výběru se nic nestane a políčko se do pohledu nepřidá (str. 96) a následně není co nastavovat. V logu žádné chybové hlášky nejsou. Prostě to jen několik sekund pracuje - a nic. Nevíte v čem může být problém. Celý postup jsem několikrát opakoval, takže náhodné chyby mezi židlí a klávesnicí vylučuji. Děkuji

Profile picture for user Jan Polzer

Zdravím. K tomu výše: nevím, proč to nic neudělá. Zřejmě dochází k nějaké chybě v JavaScriptu nebo PHP, ale to nedovedu od stolu říci.

Co se týče galerie pod článkem, řeším to obvykle takto:
1. K obsahu typu Článek přidám pole Fotky
2a. Nainstaluju Colorbox nebo něco podobného a pole fotky v detailu článku prostě zobrazím jako obrázek s formátovačem Colorbox, kde jako obrázek pro stránku zvolím nějaký malý náhled a pro otevření v Colorboxu třeba originál
2b. Případně si udělám View s kontextovým filtrem pro Node ID z aktuální URL. V tom View zobrazuju fotky v mřížce nebo nějak jinak. Vyrobím z něj blok a ten zapnu do nějakého regionu s viditelností jenom u článků.
2c. Předchozí bod někdy kombinuji tím, že onen blok přetvořím na políčko v modulu Display Suite.

návštěvník

Prosím o radu, jak nastavit na webové stránce náhled galerie v řádku vedle sebe (popř. v nějakém schématu tabulky), nikoli pod sebou. Viz odkaz na web.
Děkuji

Profile picture for user Jan Polzer

Dejte si do stylů toto:

.field-name-field-foto .field-items{display: flex; flex-flow: wrap;}

.field-name-field-foto .field-item{margin: 0.5em;}

 

návštěvník

Prosím znovu o radu. Pokoušel jsem se stejným způsobem nastavit snímky (viz přiložený web), zároveň jsem zkoušel i modul Asset Injector, ale někde dělám chybu. Tento web je na rozdíl od předešlého ve verzi Drupal8.
Děkuji.

Profile picture for user Jan Polzer

No protože tu jsou jiné CSS selektory. Drupal 8 nemá .field-items, ale třeba .field__items. Koukněte se na DOM přes pravé tlačítko myši a Prozkoumat prvek.

Odpovědět

Obsah tohoto pole je soukromý a nebude veřejně zobrazen.

Odesláním komentáře souhlasíte s podmínkami Ochrany osobních údajů

reklama
Moje kniha o CMS Drupal

 

Kniha 333 tipů a triků pro Drupal 9


Více na KnihyPolzer.cz

Sledujte Maxiorla na Facebooku

Maxiorel na Facebooku

Poslední komentáře
Hosting pro Drupal a WordPress

Hledáte český webhosting vhodný nejenom pro redakční systém Drupal? Tak vyzkoušejte Webhosting C4 za 1200 Kč na rok s doménou v ceně, 20 GB prostoru a automatické navyšováním o 2 GB každý rok. Podrobnosti zde.

@maxiorel na Twitteru

Maxiorel na Twitteru