Firefox, FCKEditor a kontrola pravopisu. Jde to dohromady!

Když jsem začal používat Firefox 2.0 velmi jsem si oblíbil vestavěnou kontrolu pravopisu. Ve formulářových polích vám Firefox červenou vlnovkou podtrhne slůvka, která nenajde ve svém pravopisném slovníku, podobně jako Word nebo OpenOffice.org Writer. Dost mi však vadilo, že tato kontrola pravopisu nejde skloubit s tím, co nabízí FCKEditor, který používám například u některých svých webů provozovaných na systému Drupal.

FCKEditor jednak nabízí svou vlastní kontrolu pravopisu, která vyžaduje instalaci doplňkových součástí do počítače. Navíc se mi ji nikdy nepodařilo zprovoznit jinde než v Internet Exploreru. Druhou překážkou pro Firefoxovou kontrolu pravopisu je kontextové menu FCKEditoru. To totiž znemožňuje, aby se po klepnutí pravým tlačítkem myši (levákům se omlouvám...) ukázala nabídka Firefoxu.

FCKEditor

Kontextová nabídka FCKEditoru funguje jako v běžných textových editorech

Řešení je však velmi jednoduché a samotného mě překvapilo, že mi přišlo na mysl až před nedávnem. Firefox 2.0 je venku už dost dlouho. Poté, co napíšete text v FCKEditoru, stačí se přepnout do režimu zobrazení zdrojového kódu. Většinou tam mnoho HTML značek mít nebudete, a tak se můžete plně soustředit na případné překlepy ve svém textu. Nyní již zvýrazněné s možností opravy přes kontextovou nabídku.

FCKEditor, Firefox, kontrola pravopisu

Kontrola pravopisu v režimu zobrazení zdrojového kódu

Má to samozřejmě jednu podmínku. FCKEditor musí být nastaven tak, aby nenahrazoval české znaky za HTML entity. V opačném případě vám kontrola pravopisu v režimu zdrojového kódu bude naprosto k ničemu. Jak se HTML entit v FCKEditoru zbavit, o tom zase někdy příště.

FCKEditor a HTML entity

Při použití HTML entit vám bude kontrola pravopisu k ničemu

Buďme ve spojení, přihlaste se k newsletteru

Odesláním formuláře souhlasíte s podmínkami zpracováním osobních údajů. 
Více informací v Ochrana osobních údajů.

Autor článku: Jan Polzer

Tvůrce webů z Brna se specializací na Drupal, WordPress a Symfony. Acquia Certified Developer & Site Builder. Autor několika knih o Drupalu.
Marketing Director v Lesensky.cz. Ve volných chvílích podnikám výlety na souši i po vodě. Více se dozvíte na polzer.cz a mém LinkedIn profilu.

Komentáře k článku

Přidat komentář

Odesláním komentáře souhlasíte s podmínkami Ochrany osobních údajů

reklama
Moje kniha o CMS Drupal

 

Kniha 333 tipů a triků pro Drupal 9


Více na KnihyPolzer.cz

Sledujte Maxiorla na Facebooku

Maxiorel na Facebooku

Poslední komentáře
Nové diskuze
Hosting pro Drupal a WordPress

Hledáte český webhosting vhodný nejenom pro redakční systém Drupal? Tak vyzkoušejte Webhosting C4 za 1200 Kč na rok s doménou v ceně, 20 GB prostoru a automatické navyšováním o 2 GB každý rok. Podrobnosti zde.

@maxiorel na Twitteru

Maxiorel na Twitteru