Firefox 2.0.0.2 ke stažení

Nová verze oblíbeného webového prohlížeče Firefox obsahuje několik zajímavých vylepšení a bezpečnostních oprav, které stojí za povšimnutí. Ve verzi, která byla uvolněna 23. února 2007 najdete již také podporu nového operačního systému Windows Vista.

Bezpečnostní změny

Kompletní seznam bezpečnostních oprav v novém Firefoxu obsahuje opravu přetečení bufferu NSS, v médiích nedávno diskutovaný XSS a získání přístupu k lokálním souborům, ochranu proti zneužití ukazatele myši v kombinaci s CSS3, opravu správy paměti a další.

Firefox 2.0.0.2

Firefox pro Windows Vista

Majitelé nového operačního systému Windows Vista se mohou radovat z celé řady vylepšení Firefoxu, která umožní jeho bezproblémovější použití s tímto systémem. Mezi novinky patří také podpora více jazyků, konkrétně afrikánštiny, běloruštiny, kurdštiny a gruzínštiny. Pro české uživatele je pak méně podstatnou zprávou, že v německé jazykové verzi byl opraven problém s mylným označením některých souborů jako "pouze pro čtení".

Firefox v Česku ke stažení

Firefox můžete stahovat například ze stránek Czilla.cz nebo z webu Přejděte na Firefox. Uživatelé Firefoxu určitě budou informováni o aktualizaci automaticky a prohlížeč sám stáhne potřebné úpravy.

Firefox 2.0.0.2

Buďme ve spojení, přihlaste se k newsletteru

Odesláním formuláře souhlasíte s podmínkami zpracováním osobních údajů. 
Více informací v Ochrana osobních údajů.

Autor článku: Jan Polzer

Tvůrce webů z Brna se specializací na Drupal, WordPress a Symfony. Acquia Certified Developer & Site Builder. Autor několika knih o Drupalu.
Marketing Director v Lesensky.cz. Ve volných chvílích podnikám výlety na souši i po vodě. Více se dozvíte na polzer.cz a mém LinkedIn profilu.

Komentáře k článku

Přidat komentář

Odesláním komentáře souhlasíte s podmínkami Ochrany osobních údajů

reklama
Moje kniha o CMS Drupal

 

Kniha 333 tipů a triků pro Drupal 9


Více na KnihyPolzer.cz

Sledujte Maxiorla na Facebooku

Maxiorel na Facebooku

Nové diskuze
Hosting pro Drupal a WordPress

Hledáte český webhosting vhodný nejenom pro redakční systém Drupal? Tak vyzkoušejte Webhosting C4 za 1200 Kč na rok s doménou v ceně, 20 GB prostoru a automatické navyšováním o 2 GB každý rok. Podrobnosti zde.

@maxiorel na Twitteru

Maxiorel na Twitteru