FCKeditor funguje jen částečně

ahoj, už půl dne sedím nad problémem. Zprovoznil jsem FCKEditor a nastavil podle návodu uvedeného v knize o Drupalu, ale fungují jen některé funkce (např. kurziva, hyperlink, odsazení,…) Ostatní funkce nejedou -např. tučné písmo, tabulky, odstavce, obrázky...
Pokud se přepnu na plain text, vídím správné html značky, ale v náhledu se nic neobjeví. Jsem přihlášený jako správce a vyzkoušel jsem jak full HTML, tak i filtered HTML. Googlil jsem, ale nic, nic a nic. Rad spousta, ale stále to nejede, pokud někdo budete schopen pomoci, budu rád. Vyzkoušel jsem i TinyMCE, ale problém zůstává. Takže asi jen modulem to nebude.
díky Pavel

Fórum: 

Reklama

Chce to upravit kaskádové styly definované v použitém tématu vzhledu tak, aby reflektovaly na text a formátoání, které vizuální editory vytvoří.

Tvořím weby. Nabízím poradenství pro Drupal. Jsem na Twitteru.

Děkuji za odpověď. Mohl byste prosím uvést příklad? Vyzkoušel jsem přepnout na některé z výchozích témat. Jediné, co začalo fungovat, je tučné písmo. Ostaní ne. Dokonce ani odstavce, které mají nastavení na Enter. Znamená to, že pro každé téma vzhledu (i pro core téma Drupalu) je nutné vytvořit vlastní definici? Pro odstavec, tabulku, seznam, ... Asi tomu přestávám rozumět. Vždyť v css mám nadefinované jednotlivé třídy a identifikátory. Proč potom nefunguje ani obyčený odstavec p ?
děkuji

V TinyMCE by to s výchozím tématem (třeba Garland) fungovat mělo. FCKEditor má tu zvláštnost, že pro zarovnání odstavců definuje vlastní třídy (např. class="rtecenter") a dělá v tom trošku zmatek. Já to řeším zkopírováním těchto několika stylů z CSS ve složce s editorem do style.css v tématu.

Pošlete odkaz na konkrétní stránku, kouknu se.

Tvořím weby. Nabízím poradenství pro Drupal. Jsem na Twitteru.

Jak se tak koukám, odstavce tam jsou, jenom nemají ve stylech definováno odszaení od sebe. Čili pro tento případ stačí do style.css doplnit .content p {margin: 0px 0px 10px 0px}.

Tvořím weby. Nabízím poradenství pro Drupal. Jsem na Twitteru.

po vložení obrázku do textu (fckeditor), nastavení okraje či odsazení (které se při zadávání textu ukazuje) mi to stejně nakonec po vytvoření článku "připrdne" text přímo k obrázku. Zkusil jsem zkopírovat ty styly z fck editoru na konec style.css ve výchozím tématu stránek, ale nic to neudělá. dík, jeli nějaké řešení.

No jo. FCKeditor má jiné výchozí styly, než jsou na webu. Správný postup je přesně opačný. Webové styly dáte do editoru, aby se při úpravě článků rovnou prjevil vzhled, jaký bude na webu.

Řešení Vašeho problému by mělo být takové, že zkusíte do stylů webu (na konec style.css) zadat něco takového:

.node img {margin: 10px;}

Nebo pošlete adresu webu, kouknu na to. (heslo do administrace v tomto případě nepotřebuji, stačí URL na stránku s tím připrclým obrázkem).

Tvořím weby. Nabízím poradenství pro Drupal. Jsem na Twitteru.

děkuju, to funguje. A konečně jsem pochopil jak měnit vzhled stránek navzdory šabloně:)

Přidat komentář