FCKeditor funguje jen částečně

ahoj, už půl dne sedím nad problémem. Zprovoznil jsem FCKEditor a nastavil podle návodu uvedeného v knize o Drupalu, ale fungují jen některé funkce (např. kurziva, hyperlink, odsazení,…) Ostatní funkce nejedou -např. tučné písmo, tabulky, odstavce, obrázky...
Pokud se přepnu na plain text, vídím správné html značky, ale v náhledu se nic neobjeví. Jsem přihlášený jako správce a vyzkoušel jsem jak full HTML, tak i filtered HTML. Googlil jsem, ale nic, nic a nic. Rad spousta, ale stále to nejede, pokud někdo budete schopen pomoci, budu rád. Vyzkoušel jsem i TinyMCE, ale problém zůstává. Takže asi jen modulem to nebude.
díky Pavel

Profile picture for user Jan Polzer

Chce to upravit kaskádové styly definované v použitém tématu vzhledu tak, aby reflektovaly na text a formátoání, které vizuální editory vytvoří.

Profile picture for user koho

Děkuji za odpověď. Mohl byste prosím uvést příklad? Vyzkoušel jsem přepnout na některé z výchozích témat. Jediné, co začalo fungovat, je tučné písmo. Ostaní ne. Dokonce ani odstavce, které mají nastavení na Enter. Znamená to, že pro každé téma vzhledu (i pro core téma Drupalu) je nutné vytvořit vlastní definici? Pro odstavec, tabulku, seznam, ... Asi tomu přestávám rozumět. Vždyť v css mám nadefinované jednotlivé třídy a identifikátory. Proč potom nefunguje ani obyčený odstavec p ?
děkuji

Profile picture for user Jan Polzer

V TinyMCE by to s výchozím tématem (třeba Garland) fungovat mělo. FCKEditor má tu zvláštnost, že pro zarovnání odstavců definuje vlastní třídy (např. class="rtecenter") a dělá v tom trošku zmatek. Já to řeším zkopírováním těchto několika stylů z CSS ve složce s editorem do style.css v tématu.

Pošlete odkaz na konkrétní stránku, kouknu se.

Profile picture for user Jan Polzer

Jak se tak koukám, odstavce tam jsou, jenom nemají ve stylech definováno odszaení od sebe. Čili pro tento případ stačí do style.css doplnit .content p {margin: 0px 0px 10px 0px}.

návštěvník

po vložení obrázku do textu (fckeditor), nastavení okraje či odsazení (které se při zadávání textu ukazuje) mi to stejně nakonec po vytvoření článku "připrdne" text přímo k obrázku. Zkusil jsem zkopírovat ty styly z fck editoru na konec style.css ve výchozím tématu stránek, ale nic to neudělá. dík, jeli nějaké řešení.

Profile picture for user Jan Polzer

No jo. FCKeditor má jiné výchozí styly, než jsou na webu. Správný postup je přesně opačný. Webové styly dáte do editoru, aby se při úpravě článků rovnou prjevil vzhled, jaký bude na webu.

Řešení Vašeho problému by mělo být takové, že zkusíte do stylů webu (na konec style.css) zadat něco takového:

.node img {margin: 10px;}

Nebo pošlete adresu webu, kouknu na to. (heslo do administrace v tomto případě nepotřebuji, stačí URL na stránku s tím připrclým obrázkem).

Odpovědět

Obsah tohoto pole je soukromý a nebude veřejně zobrazen.

Odesláním komentáře souhlasíte s podmínkami Ochrany osobních údajů

reklama
Moje kniha o CMS Drupal

 

Kniha 333 tipů a triků pro Drupal 9


Více na KnihyPolzer.cz

Sledujte Maxiorla na Facebooku

Maxiorel na Facebooku

Nové diskuze
Hosting pro Drupal a WordPress

Hledáte český webhosting vhodný nejenom pro redakční systém Drupal? Tak vyzkoušejte Webhosting C4 za 1200 Kč na rok s doménou v ceně, 20 GB prostoru a automatické navyšováním o 2 GB každý rok. Podrobnosti zde.

@maxiorel na Twitteru

Maxiorel na Twitteru