FCKEditor 2.4 a problémy s filemanagerem

Včera večer jsem řešil problém s nasazením nové verze FCKEditoru 2.4 na jeden web, který pomáhám připravovat. Jedna z nových "vlastností" FCKEditoru 2.4 mi způsobila značnou bolest hlavy. Autoři se z nějakého důvodu rozhodli, že pozmění systém fungování správce souborů, který je v FCKEditou použit. Názvy předdefinovaných složek z connectorů jsou totiž automaticky převáděny na malá písmena.

Problém je v tom, že pokud FCKEditor již nějakou dobu spolu s jeho filemanagerem provozujete na linuxovém webhosingu, může mít změna velikosti písmen v názvech adresářů zásadní význam směřující k problému.

Po nějaké době jsem naštěstí objevil řešení (možná ne ideální, ale funkční), o které se chci podělit. Je vyzkoušeno v kombinaci FCKEditor + Drupal 5.1 + PHP, nicméně podobným způsobem budete moci postupovat i při kombinaci FCKEditor + ASP a jiné jazyky.

V souboru fckeditor\editor\filemanager\browser\default\connectors\php\io.php najděte řádky obsahující strtolower( $resourceType ) a tuto část zaměňte za $resourceType. Pozor, pamatujte na to, že proměnná je součástí delšího řetězce, tak ať nepoškodíte spojení pomocí teček... Záměna se provádí pouze na dvou místech, takže nejde o nijak složitý zásah.

Po úpravě by měl FCKEditor pracovat s původně nastavenými názvy adresářů/složek pro manipulaci s obrázky, flashovými animacemi a ostatními soubory.

Buďme ve spojení, přihlaste se k newsletteru

Odesláním formuláře souhlasíte s podmínkami zpracováním osobních údajů. 
Více informací v Ochrana osobních údajů.

Autor článku: Jan Polzer

Tvůrce webů z Brna se specializací na Drupal, WordPress a Symfony. Acquia Certified Developer & Site Builder. Autor několika knih o Drupalu.
Marketing Director v Lesensky.cz. Ve volných chvílích podnikám výlety na souši i po vodě. Více se dozvíte na polzer.cz a mém LinkedIn profilu.

Komentáře k článku

Přidat komentář

Odesláním komentáře souhlasíte s podmínkami Ochrany osobních údajů

reklama
Moje kniha o CMS Drupal

 

Kniha 333 tipů a triků pro Drupal 9


Více na KnihyPolzer.cz

Sledujte Maxiorla na Facebooku

Maxiorel na Facebooku

Poslední komentáře
Nové diskuze
Hosting pro Drupal a WordPress

Hledáte český webhosting vhodný nejenom pro redakční systém Drupal? Tak vyzkoušejte Webhosting C4 za 1200 Kč na rok s doménou v ceně, 20 GB prostoru a automatické navyšováním o 2 GB každý rok. Podrobnosti zde.

@maxiorel na Twitteru

Maxiorel na Twitteru