FCKEditor 2.4 a problémy s filemanagerem

Včera večer jsem řešil problém s nasazením nové verze FCKEditoru 2.4 na jeden web, který pomáhám připravovat. Jedna z nových “vlastností” FCKEditoru 2.4 mi způsobila značnou bolest hlavy. Autoři se z nějakého důvodu rozhodli, že pozmění systém fungování správce souborů, který je v FCKEditou použit. Názvy předdefinovaných složek z connectorů jsou totiž automaticky převáděny na malá písmena.

Reklama

Problém je v tom, že pokud FCKEditor již nějakou dobu spolu s jeho filemanagerem provozujete na linuxovém webhosingu, může mít změna velikosti písmen v názvech adresářů zásadní význam směřující k problému.

Po nějaké době jsem naštěstí objevil řešení (možná ne ideální, ale funkční), o které se chci podělit. Je vyzkoušeno v kombinaci FCKEditor + Drupal 5.1 + PHP, nicméně podobným způsobem budete moci postupovat i při kombinaci FCKEditor + ASP a jiné jazyky.

V souboru fckeditor\editor\filemanager\browser\default\connectors\php\io.php najděte řádky obsahující strtolower( $resourceType ) a tuto část zaměňte za $resourceType. Pozor, pamatujte na to, že proměnná je součástí delšího řetězce, tak ať nepoškodíte spojení pomocí teček… Záměna se provádí pouze na dvou místech, takže nejde o nijak složitý zásah.

Po úpravě by měl FCKEditor pracovat s původně nastavenými názvy adresářů/složek pro manipulaci s obrázky, flashovými animacemi a ostatními soubory.

Reklama

Přidat komentář