ESET Smart Security BETA 1 – minirecenze novinky

Bezpečnostní řešení od slovenského Esetu v podobě antivirového programu NOD32 dostalo nového příbuzného v podobě kompletní sady pro zabezpečení počítače ESET Smart Security. Nový produkt je zatím ve stádiu první betaverze a jak výrobce upozorňuje, nemusí obsahovat veškerou funkčnost plánovanou v ostré verzi. Nicméně je už k dispozici pro stažení a výrobce tak očekává zpětnou vazbu od uživatelů.

Pro instalaci ESET Smart Security Beta 1 budete potřebovat 32bitovou verzi operačního systému Windows, podporovány jsou přitom Windows XP, Windows 2000, Windows Server 2003 i nová Windows Vista. Podpora 64bitových systémů a dalších operačních systémů je očekávána s uvedením ostré verze. Beta 1 je zatím k dispozici ve slovenštině.

ESET Smart Security Beta 1 následuje již delší dobu pozorovatelné trendy výrobců antivirových programů. Základ aplikace tedy tvoří antivirus NOD32, který díky technologii ThreatSense dovede odhalovat také nebezpečný spyware, navíc si poradí také se stále se zvyšující hrozbou phishingu. Novinkami jsou ale Personal Firewall a Antispam. Eset Smart Security také konečně nabídne nové uživatelské rozhraní. Starý vzhled NOD32 nás tak zřejmě definitivně opustí.

Osobní firewall

Ihned po instalaci programu jsou zjištěna síťová připojení a firewall nabídne zařazení do důvěryhodné sítě:

ESET Smart Security Beta 1

V hlavním okně aplikace najdete seznam spuštěných procesů spolu s výpisem otevřených síťových portů, adres, a aktuální zátěží sítě:

ESET Smart Security Beta 1

Díky firewallu můžete okamžitě zablokovat veškerou síťovou komunikaci. Pokud povolíte interaktivní režim filtrování, Smart Security se vás vždy zeptá, zda dané aplikaci chcete povolit komunikaci, na základě vaší odpovědi pak lze vytvořit automatické pravidlo:

ESET Smart Security Beta 1

Kromě jednoduchého, ale dostatečného nastavení pomocí standardního rozhraní aplikace, můžete vlastnosti firewallu (i dalších komponent) upravovat pomocí dialogu s detailním výpisem vlastností.

Ochrana před nevyžádanou poštou

ESET Smart Security vás nově ochrání před nepříjemnostmi v podobě elektronické schránky přeplněné nevyžádanými reklamními zprávami. Antispamovou ochranu již má sice každý moderní poštovní program, ovšem nezaškodí, když vám ji nabídne také bezpečnostní program.

ESET Smart Security Beta 1

Ochrana před nevyžádanou poštou (spamem) pracuje s Bayesiánským filtrem, nicméně navíc si můžete nastavit vlastní seznamy důvěryhodných a blokovaných uživatelů.

ESET Smart Security Beta 1

V detailním nastavení můžete upravit vlastnosti antispamu související s konkrétním poštovním programem. Líbí se mi možnost vypnout kontrolu při startu Outlooku. V určitých případech by totiž mohla dosti zpomalovat.

ESET Smart Security Beta 1

Antivirový program

Jádrem ESET Smart Security ovšem stále zůstává antivirový program. Ten je klasicky integrovaný do Windows a jejich systému kontroly aktuálnosti antiviru.

ESET Smart Security Beta 1

Samozřejmé jsou pravidelné aktualizace, rezidentní ochrana, kontrola pošty, i detekce potenciálně nebezpečných internetových stránek – phishing:

ESET Smart Security Beta 1

Další nástroje

V seznamu doplňkových nástrojů ESET Smart Security najdete karanténu, plánovač a prohlížeč protokolů:

ESET Smart Security Beta 1

Smart Security jsem v době psaní tohoto článku používal poměrně krátce, ale po tom, co jsem zatím stihl otestovat, můžu konstatovat, že funguje spolehlivě. V první chvíli sice počítač s Windows Vista docela zamrzával, jak se ale sžil s kontrolou na pozadí, vrátil se jeho výkon do normálu. Pro fanoušky akčních obrázků přikládám screenshot dialogu, který Eset Smart Security zobrazí při nalezení viru:

ESET Smart Security Beta 1

Buďme ve spojení, přihlaste se k newsletteru

Odesláním formuláře souhlasíte s podmínkami zpracováním osobních údajů. 
Více informací v Ochrana osobních údajů.

Autor článku: Jan Polzer

Tvůrce webů z Brna se specializací na Drupal, WordPress a Symfony. Acquia Certified Developer & Site Builder. Autor několika knih o Drupalu.
Marketing Director v Lesensky.cz. Ve volných chvílích podnikám výlety na souši i po vodě. Více se dozvíte na polzer.cz a mém LinkedIn profilu.

Komentáře k článku

Přidat komentář

Odesláním komentáře souhlasíte s podmínkami Ochrany osobních údajů

reklama
Moje kniha o CMS Drupal

 

Kniha 333 tipů a triků pro Drupal 9


Více na KnihyPolzer.cz

Sledujte Maxiorla na Facebooku

Maxiorel na Facebooku

Poslední komentáře
Hosting pro Drupal a WordPress

Hledáte český webhosting vhodný nejenom pro redakční systém Drupal? Tak vyzkoušejte Webhosting C4 za 1200 Kč na rok s doménou v ceně, 20 GB prostoru a automatické navyšováním o 2 GB každý rok. Podrobnosti zde.

@maxiorel na Twitteru

Maxiorel na Twitteru