Drupal a Feeds: praktická videoukázka využití modulu pro import dat

Modul Feeds nemusíte využívat jen na eshopech. Je to praktický pomocník, který vám usnadní jakýkoli import dat do Drupalu. Jednorázový i opakovaný. Pracuje s několika vstupními formáty.

Abych pravdu řekl, modul Feeds jsem dříve moc nepoužíval a snažil si napsat veškeré importy za pomoci vlastního kódu. Je pravda, že člověk má nad takovým importem větší kontrolu. Na druhou stranu, Feeds je za pomoci pár rozšíření schopné pokrýt většinu situací, kdy nějaký import dat potřebuji.

Na eshopech se často Feeds používá k opakovanému importu zboží z jiných databází či systémů. Já jsem začal Feeds používat především pro jednorázový import dat. Poměrně často i z jiných instalací Drupalu, pokud převádím nějaké weby. Je to rychlejší než si psát vlastní migraci za pomoci Migration API. Na zdrojovém webu si naklikám export do XML za pomoci Views data export, na cílovém pak importuji s Feeds.

Ve videonávodu, který jsem pro Feeds připravil, vám ukážu, jak importovat data do webu. Z jednoduchého vstupního XML obsahujícího popisy a specifikace letadel naimportuji obsahové uzly do webu Stíhačky.cz.

Zároveň si ukážeme použití dalšího modulu umožňujícího ovlivnit načtená data předtím, než se naimportují do Drupalu. Konkrétně změníme text předtím, než jej přiřadíme k nějaké kategorii v Drupalu. Také vám ukážu, jak zpracovat XML obsahující údaje o více obrázcích v jedné XML značce.

Moduly použité v ukázce:

Tagy

Buďme ve spojení, přihlaste se k newsletteru

Odesláním formuláře souhlasíte s podmínkami zpracováním osobních údajů. 
Více informací v Ochrana osobních údajů.

Autor článku: Jan Polzer

Tvůrce webů z Brna se specializací na Drupal, WordPress a Symfony. Acquia Certified Developer & Site Builder. Autor několika knih o Drupalu.
Marketing Director v Lesensky.cz. Ve volných chvílích podnikám výlety na souši i po vodě. Více se dozvíte na polzer.cz a mém LinkedIn profilu.

Komentáře k článku

Přidat komentář

Odesláním komentáře souhlasíte s podmínkami Ochrany osobních údajů

reklama
Moje kniha o CMS Drupal

 

Kniha 333 tipů a triků pro Drupal 9


Více na KnihyPolzer.cz

Sledujte Maxiorla na Facebooku

Maxiorel na Facebooku

Poslední komentáře
Hosting pro Drupal a WordPress

Hledáte český webhosting vhodný nejenom pro redakční systém Drupal? Tak vyzkoušejte Webhosting C4 za 1200 Kč na rok s doménou v ceně, 20 GB prostoru a automatické navyšováním o 2 GB každý rok. Podrobnosti zde.

@maxiorel na Twitteru

Maxiorel na Twitteru