Drupal a Feeds: praktická videoukázka využití modulu pro import dat

Modul Feeds nemusíte využívat jen na eshopech. Je to praktický pomocník, který vám usnadní jakýkoli import dat do Drupalu. Jednorázový i opakovaný. Pracuje s několika vstupními formáty.

Reklama

Abych pravdu řekl, modul Feeds jsem dříve moc nepoužíval a snažil si napsat veškeré importy za pomoci vlastního kódu. Je pravda, že člověk má nad takovým importem větší kontrolu. Na druhou stranu, Feeds je za pomoci pár rozšíření schopné pokrýt většinu situací, kdy nějaký import dat potřebuji.

Na eshopech se často Feeds používá k opakovanému importu zboží z jiných databází či systémů. Já jsem začal Feeds používat především pro jednorázový import dat. Poměrně často i z jiných instalací Drupalu, pokud převádím nějaké weby. Je to rychlejší než si psát vlastní migraci za pomoci Migration API. Na zdrojovém webu si naklikám export do XML za pomoci Views data export, na cílovém pak importuji s Feeds.

Ve videonávodu, který jsem pro Feeds připravil, vám ukážu, jak importovat data do webu. Z jednoduchého vstupního XML obsahujícího popisy a specifikace letadel naimportuji obsahové uzly do webu Stíhačky.cz.

Zároveň si ukážeme použití dalšího modulu umožňujícího ovlivnit načtená data předtím, než se naimportují do Drupalu. Konkrétně změníme text předtím, než jej přiřadíme k nějaké kategorii v Drupalu. Také vám ukážu, jak zpracovat XML obsahující údaje o více obrázcích v jedné XML značce.

Moduly použité v ukázce:

Tagy: 

Reklama

Přidat komentář